Gdzie jesteś » Forum » Pnącza » Clematis montana 'Rubens' - wart grzechu

Pokaż wątki Pokaż posty

Clematis montana 'Rubens' - wart grzechu

ewa004 21:02, 17 sty 2014


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Kurna nie miała baba kłopotu to se Rubensy kupiła
Jakoś nie mogę uwierzyć ze u mnie takie piękne dorodne porosną
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
Kasiek 21:04, 17 sty 2014


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Bogdziu tak, one sa silne i potrzebuja cos porzadnego.
____________________
Bawarka
Kasiek 21:05, 17 sty 2014


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
ewa004 napisał(a)
Kurna nie miała baba kłopotu to se Rubensy kupiła
Jakoś nie mogę uwierzyć ze u mnie takie piękne dorodne porosną

Ewa widzialas na linkach jak pociagniete sa Rubensy w pasach w poziomie ? Dlaczego nie wierzysz? zakupic, posadzic napluc i beda
____________________
Bawarka
ewa004 21:06, 17 sty 2014


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Kasik wpadnij do mnie szybko bo zaraz wykasuje zdjecia i nie zobaczysz
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
Anabell 22:45, 17 sty 2014


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Kasiu - Rubensy przycina się na wiosnę?

No nie! tu co by nie czytać, to się choruje.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Madzenka 09:45, 18 sty 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Kasiu to może ja sobie rubensa przy płocie posadzę? Mam takie brzydkie druciane płoty zielone, tylko czy wiatry mu nie zaszkodzą?

I mam pytanie kiedy zaczyna kwitnąć i jak długo kwitnie? Chyba że już zostało napisane, chyba się cofnę.
Doczytałam ale nie mam pewności czy zniesie przeciągi? I w tym miejscu, w ktorym planowałam go posadzić mam stojącą wodę po opadach...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Kasiek 10:41, 18 sty 2014


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Anabell napisał(a)
Kasiu - Rubensy przycina się na wiosnę?

No nie! tu co by nie czytać, to się choruje.

Raczej nie, bo nie bedziesz miec kwiatow , ja swoje musialam przyciac i to porzadnie pod koniec lata bo byly strasznie polamane....zobaczymy teraz w tym roku jak wplynelo to na stan i jakosc rosliny.
Pisalam to juz ale powtorze jeszcze raz.....moj Zon obcial mi dwa Rubensy teraz, w styczniu.....i nie wybacze mu tego do konca zycia tez bede obserwowac jak sie roslina zachowuje po tych pomyslach
____________________
Bawarka
Kasiek 11:07, 18 sty 2014


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Marzena2007 napisał(a)
Kasiu to może ja sobie rubensa przy płocie posadzę? Mam takie brzydkie druciane płoty zielone, tylko czy wiatry mu nie zaszkodzą?

I mam pytanie kiedy zaczyna kwitnąć i jak długo kwitnie? Chyba że już zostało napisane, chyba się cofnę.
Doczytałam ale nie mam pewności czy zniesie przeciągi? I w tym miejscu, w ktorym planowałam go posadzić mam stojącą wodę po opadach...


Marzenko, widzialam na linku jak pieknie to wyglada ( tez gdzies juz to pokazywalam ) i rowniez o tym mysle ze wzgledu na paskudna siateale z tym pomyslem musze jeszcze troche poczekac U mnie ma naprawde wygwidow , w 2013 jedynie co nawyprawial wiatr to polamal mi podporke , a co za tym idzie i rosline, ale to przeciez normalne. Innych uszkodzen od silnych wiatrow i przeciagow nie widze u niego.
O kwitnienie pisalam ale jeszcze dodam i sobie zaznacze na przyszlosc, dokladne obserwacje tego jegomoscia bo w duzej mierze zalezy tez od pogody
Woda.....u mnie w trakcie powodzi stal 2 tygodnie w wodzie ale to bylo jednorazowo i przezyl na szczescie, ale jakby sie to czesto powtarzalo...no nie wiem, chyba warto pomyslec o poprawieniu i przygotowaniu mu podloza .....Inaczej chyba padnie...Co innego lanie wody jak ja to robie na wszystkie rosliny a co innego basen 24 na dobe Marzenko, jak dlugo ta woda stoi ?

Ide poszukac tego linka z plotem
____________________
Bawarka
Kasiek 11:31, 18 sty 2014


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Znalazlam ten plot obrosniety Rubensem na tym forum tez sa zdania baardzo podzielone

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=44&p=1720927
____________________
Bawarka
Milka 12:57, 18 sty 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ty nasza kusicielko, ale patrzę na foty i utwierdzam się, ze to doskonały wybór zapisałam też te inne i może też się skuszę, jak wymyślę, gdzie wsadzić
Kasia, ja mam kratki, sporo tych kratek, ba potem po nich mogą iść na dach budy - narzędziowni, ale czy na początek do tej kratki przyczepić jakoś?
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies