Gdzie jesteś » Forum » Pnącza » Clematis montana 'Rubens' - wart grzechu

Pokaż wątki Pokaż posty

Clematis montana 'Rubens' - wart grzechu

Kasiek 13:46, 19 sty 2014


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
zawitka napisał(a)
Kasiu czy tutaj tylko o Rubensie można pisać czy o innych też //????


Tu jest Rubens gospodarzem, i inne z Montan watek o powojnikach roznego rodzaju juz jest na Ogrodowisku
____________________
Bawarka
zawitka 13:52, 19 sty 2014


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14003
Ja to się śmieję że moje klematisy miały mnie dość bo mam je długie lata Ale jak robiłamPłot przy tarasie to zostawiłam na jedeną zimę dziurę na dole i jak była ta zima w kwietniu to mi zmarzły .ratowałam jakieś resztki al e za to nie rosna tak ładnie jak wcześniej Skubane .Przeniesione dogodzone zobaczę jak budziet
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Urszulla 14:31, 19 sty 2014


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21735
Czytam wszystko
dla tych którzy mają kłopoty z powojnikami odsyłam na blog Aliny (szukać w podpisie )-
świetne rady podaje jak pielęgnować powojniki
http://www.ogrodowisko.pl/watek/47-ogrod-u-stop-klasztoru
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Kasiek 14:34, 19 sty 2014


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Pozwolilam sobie przeniesc kawalek rozmowy z Iwonka z ogrodu na Olchowej, tutaj

,,...Widziałam, że założyłaś wątek o Rubensie, zachęcający bardzo
Twój Rubens wyjątkowo pięknie kwitnie, od samej ziemi, widziałam inne okazy i te często podstawę mają raczej pozbawioną kwiatów, masz wyjątkowy egzemplarz, albo jest to charakterystyczne dla tego wieku?´´...

Iwonko, szczerze sie przyznam ze do tej pory nie zwocilam szczegolnej uwagi na to....ale....z wiekiem, Rubens- on sie mocno rozrasta i nie prowadzony, opuszcza swoje dolne galazki na ziemie, to moze sprawiac wrazenie ze kwitnie na ziemi. Tak dzisiaj moge odpowiedziec na to pytanie, dziekuje ze zwrocilas na to uwage Chyba nawet mam gdzies taka fotke kwiatow Rubensa kwitnacych na ziemi...ale nie jestem pewna, musze poszukac
____________________
Bawarka
ewsyg 16:56, 19 sty 2014


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11585
Kasiu, przepiękny ten powojnik. Zastanawiałam się jakim obsadzić pergolę i teraz już wiem, żę będzie to Rubens. Długo kwitnie? Kiedy zaczyna i kiedy kończy swój spektakl ?
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Kasik 17:16, 19 sty 2014


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Kasiu- melduję, że zamówiłam dwa Rubensiki,

A w związku z tym, że mam młody ogród i miejsca w nim dostatek , to do Rubensików dokupiłam jeszcze innych osiem . - -zwariowałam
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
Kasiek 17:20, 19 sty 2014


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
ewsyg napisał(a)
Kasiu, przepiękny ten powojnik. Zastanawiałam się jakim obsadzić pergolę i teraz już wiem, żę będzie to Rubens. Długo kwitnie? Kiedy zaczyna i kiedy kończy swój spektakl ?


Ewo, zaczyna maj/czerwiec i wtedy jest najwiekszy szal, ostatnie kwiaty mialam w listopadzie.To zalezy w duzej mierze od pogody.
____________________
Bawarka
Kasiek 17:22, 19 sty 2014


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Kasik napisał(a)
Kasiu- melduję, że zamówiłam dwa Rubensiki,

A w związku z tym, że mam młody ogród i miejsca w nim dostatek , to do Rubensików dokupiłam jeszcze innych osiem . - -zwariowałam


Osiem innych Montan, czy osiem innych clematisow ? Jejku, lubie takie wariactwa, witaj w klubie
____________________
Bawarka
Kasik 17:39, 19 sty 2014


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Kasiek napisał(a)


Osiem innych Montan, czy osiem innych clematisow ? Jejku, lubie takie wariactwa, witaj w klubie


Osiem innych clematisów. Nazwy u mnie w wątku. Ja kiedyś lubiłam jechać na wakacje i leżeć na plaży, a dziś lubię być w ogrodzie i zamawiać kwiatki.

Przecież ja musze iść do lekarza.
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
Kasiek 17:44, 19 sty 2014


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Kasik napisał(a)


Osiem innych clematisów. Nazwy u mnie w wątku. Ja kiedyś lubiłam jechać na wakacje i leżeć na plaży, a dziś lubię być w ogrodzie i zamawiać kwiatki.

Przecież ja musze iść do lekarza.

Juz widzialam nazwy
Dlaczego piszesz w liczbie pojedynczej...ze muszisz isc do lekarza?....pomysl w liczbie mnogiej..podziel sie z kolezankami... my musimy isc Ale dobrze nam z tym
____________________
Bawarka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies