Gdzie jesteś » Forum » Pnącza » Clematis montana 'Rubens' - wart grzechu

Pokaż wątki Pokaż posty

Clematis montana 'Rubens' - wart grzechu

Nati 15:02, 18 sty 2014


Dołączył: 16 maj 2012
Posty: 1208
o ja cie nie moge ten rubens jest tak plenny że sam kwiat, śliczny, a clematisy muszą być na słońcu prawda?
____________________
Natalia - Radość dla oczu, pokarm dla duszy ~ Wizytówka ~
Madzenka 16:06, 18 sty 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Kasiu u mnie w rogu działki mimo drenaźu stoi cały czas woda, bo spływa z okolicznych pól w dołek. Ale gdybym wykopała przed płotem rów to by spływała w inne miejsce
Zaryzykuję chyba zatem. Obawiam się jednak, że dzieki Twojej rekomendacji beda problemy z zakupem rubensa w tym roku
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Kasiek 16:21, 18 sty 2014


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
irena_milek napisał(a)
Ty nasza kusicielko, ale patrzę na foty i utwierdzam się, ze to doskonały wybór zapisałam też te inne i może też się skuszę, jak wymyślę, gdzie wsadzić
Kasia, ja mam kratki, sporo tych kratek, ba potem po nich mogą iść na dach budy - narzędziowni, ale czy na początek do tej kratki przyczepić jakoś?


Na poczatek trzeba mu troche pomoc, te pierwsze pedy, pozniej jak juz zalapie gdzie ma isc to da sobie rade , chyba ze chcesz go prowadzic prosciutko pod linijke to pobawisz sie troche w przeplatanke Mojego nie prowadze, tylko na poczatku troche pomoglam zeby nie zwinal mi sie w kulke, a boczne pedy ktore za duzo wisialy po prostu przycinalam bo juz nie mozna bylo pod nim przejsc. Irenko nie wiem jak bedzie z dachem....czy jest z blachy ? chcesz z czasem Rubensa tam ,,polozyc´´? Tak mysle ze goracy, rozpalony sloncem dach moze skrzywdzic rosline.....
____________________
Bawarka
Kasiek 16:24, 18 sty 2014


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Nati napisał(a)
o ja cie nie moge ten rubens jest tak plenny że sam kwiat, śliczny, a clematisy muszą być na słońcu prawda?


Nati moj rosnie na pelnym sloncu, od rana do wieczora, a na przystanku autobusowym w cieniu...ale mysle ze moj ladniej kwitnie
____________________
Bawarka
Anabell 16:30, 18 sty 2014


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Madżenka - znajdziemy miejsce hurtowe złożymy zamówienie i sprowadzą.

Ja szukam miejsca, do posadzenia, jest potrzebna mocna konstrukcja, mam kilka stelaży/ krata po pojemnikach 1000 l
można zestawić i w środku obsadzić, ale kiedy to obrośnie?
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Kasiek 16:33, 18 sty 2014


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Marzena2007 napisał(a)
Kasiu u mnie w rogu działki mimo drenaźu stoi cały czas woda, bo spływa z okolicznych pól w dołek. Ale gdybym wykopała przed płotem rów to by spływała w inne miejsce
Zaryzykuję chyba zatem. Obawiam się jednak, że dzieki Twojej rekomendacji beda problemy z zakupem rubensa w tym roku


Marzenko, jezeli Rubens przypadl Ci do gustu to probuj, moze warto wykopac ten row Plot plotem...ale ja widze u Ciebie Rubensa tez w innym miejscu ale co tam....takie tam marzenia cioci Rubensowej ...

Reklama dzwignia.... Marzenko ile roslinek musialabys posadzic aby osiagnac upragniony efekt ?
____________________
Bawarka
Kasiek 16:39, 18 sty 2014


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Anabell napisał(a)
Madżenka - znajdziemy miejsce hurtowe złożymy zamówienie i sprowadzą.

Ja szukam miejsca, do posadzenia, jest potrzebna mocna konstrukcja, mam kilka stelaży/ krata po pojemnikach 1000 l
można zestawić i w środku obsadzić, ale kiedy to obrośnie?

Zobacz na stronie 4 zdjecie Bogusi, Rubens tam ma 2 latka, ja potwierdzam ze szybko rosnie.
____________________
Bawarka
nebel 18:46, 18 sty 2014


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Kasiek, kusisz "strasznie i okrutnie".. ale juz wiesz, ze "rubensowskie ksztalty" zrobily furore na O.
troche sie pogubilam....
piszesz, ze masz kilka szt. ale doprecyzuj prosze - posadzone w jednym miejscu?
Dzieki za osobny watek - to troche ulatwia zycie
____________________
Ogród Nebel
ewa004 19:33, 18 sty 2014


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Marzenko jak się boisz że Ci Rubensa zabraknie zamów już teraz ,wyślą w kwietniu .
Ja zamawiałam tutaj
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
Kasiek 19:51, 18 sty 2014


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
nebel napisał(a)
Kasiek, kusisz "strasznie i okrutnie".. ale juz wiesz, ze "rubensowskie ksztalty" zrobily furore na O.
troche sie pogubilam....
piszesz, ze masz kilka szt. ale doprecyzuj prosze - posadzone w jednym miejscu?
Dzieki za osobny watek - to troche ulatwia zycie

Ewo, mam ich 8 sztuk, sa posadzone w roznych czesciach ogrodu. Jedne starsze i juz dojrzale, inne jeszcze bardzo mlodziutkie. Na jednym robie doswiadczenia.....tz posadzilam go miedzy rh i pod Amanogawa...wymyslilam sobie ze Rubens bedzie pieknie wygladal na drzewie....ale cos chyba nie bardzo mu sie tam podoba...
Jednego, chyba najwiekszego, wykonczylam w tym roku Tak bardzo podobal sie mojej kolezance, ze niewiele sie namyslajac, pewnego dnia go wykopalam i po cichu...podrzucilam go kolezance pod drzwi.....nie wiedzac ze ona wyjechala tego dnia rano na 2 tygodnie.....Rubens sobie lezal i lezal i w koncu padl Szkoda mi bylo i rosliny i kolezanki, ale .....to taka nasza glupota, powinnam sie upewnic czy jest w domu .
____________________
Bawarka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies