Gdzie jesteś » Forum » Pnącza » Clematis montana 'Rubens' - wart grzechu

Pokaż wątki Pokaż posty

Clematis montana 'Rubens' - wart grzechu

Bogdzia 19:47, 17 sty 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
No prosze nie wiedziałam że się tu moje zdjecie znajdzie. Na tym zdjęciu powojniki miały chyba dwa lata , potrm bardzo się rozrosły i nie było możliwości ich mocowania dlatego z nich zrezygnowaliśmy ale w tamtym roku jeden juz posadziłam ( oczywiscie gdzie indziej ) a drugi na pewno dołączy w tym roku, są śliczne , choc jeden raz mi przemarzł ale potem odbił.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Kasiek 19:51, 17 sty 2014


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Bogdziu, napisz prosze o Twoich doswiadczeniach z tym clematisem Moze masz jeszcze jakies inne fotki ?
____________________
Bawarka
ewa004 20:05, 17 sty 2014


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Kasiu ja chcę je puścić na mój ceglany mur ,czy takie metalowe panele przymocowane do muru mogą być i wystarczą im jako podpórki ?
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
Kasiek 20:08, 17 sty 2014


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
ewa004 napisał(a)
Kasiu ja chcę je puścić na mój ceglany mur ,czy takie metalowe panele przymocowane do muru mogą być i wystarczą im jako podpórki ?

Ewus, na ten czerwony? Oj pieknie bedzie Kurde no...nie znam metalowych paneli, znam tylko drewniane ....Wez mi wytlumacz tak wiesz...po naszemu
Ewa im potrzebna porzadna, silna podporka, a z czego bedzie zrobiona to juz wsierawno chyba
Napisz na jaka dlugosc chcesz je sadzic, kupilas 2 sztuki?
____________________
Bawarka
ewa004 20:23, 17 sty 2014


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Kasiu na ten czerwony ale po wyburzeniu gospodarczego
Muru mi przybędzie jakieś 15 metrów ,Rubensy kupiłam dwa i jeszcze Montana Freda
Nie wiem czy sadzić wszystkie trzy na ten mur czy będzie za dużo ?

Metalowe panele to miałam na myśli takie sztywne ogrodzeniowe,w odpowiednim odstępie od muru je umocować żeby gałęzie mogły się zaczepić
Zobacz tu też mam tak puszczonego
Na moje oko to by wystarczyło
A ty jak myślisz ?

____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
ewa004 20:35, 17 sty 2014


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Jak chcesz to usuń zdjęcia jak zobaczysz
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
Kasiek 20:39, 17 sty 2014


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Ewa super pomysl Czyli bedziesz miala 3 montany - brawo
Oki, juz wiem jak te panele wygladaja, ale wiesz co? Jak masz 15 metrow...to pociagnij je na szerokosc i zrob z tego taki niby pas ( jest duzo podpowiedzi na tych linkach co podalam ) w nogi jakies roze czy cus i bedzie zajefajne i miodzio Ten murek...to Ty wiesz...mocno go toffam
____________________
Bawarka
Joku 20:42, 17 sty 2014


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12089
Dopisuję się do klubu posiadaczy powojników górskich. Na razie maleństwo, jesienią przesadziłam z tymczasowej donicy do ziemi w zacisznym miejscu pod płotem. I czekam na c.d.



Też myślałam o podporze z takich metalowych paneli, bo akurat kilka posiadam.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Kasiek 20:46, 17 sty 2014


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Jolu witamy w klubie Rubensow
____________________
Bawarka
Bogdzia 20:58, 17 sty 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Podpory muszą byc mocne bo to burza gałęzi i kwiatów ale takie jak pokazuje Ewa na pewno sa dobre. Trzeba tylko wysokie zrobic albo na boki rozpinac bo dlugie pędy rosną.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies