Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Życie w wiejskim ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Życie w wiejskim ogrodzie

Gardener27 14:53, 11 lis 2017


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Ewo Tak to dzwonek skupiony, taka miła niespodzianka z jego strony. Kupiłem w lipcu parę sadzonek na próbę, mam nadzieję że przezimują bo posadziłem je na wygwizdowie.
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Nallar 15:08, 11 lis 2017


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Gardener27 napisał(a)
Ewo Tak to dzwonek skupiony, taka miła niespodzianka z jego strony. Kupiłem w lipcu parę sadzonek na próbę, mam nadzieję że przezimują bo posadziłem je na wygwizdowie.

Długo się skupiał skoro teraz dopiero kwitnie...
To twarda sztuka, da radę.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Gardener27 15:16, 11 lis 2017


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
He he he To jego drugi raz w tym sezonie, sadziłem kwitnące. Ewciu trzymam Cię za słowo z tym zimowaniem
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
AsiaK_Z 16:45, 11 lis 2017


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Takie tango to ja lubiem
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Mirella 17:00, 11 lis 2017


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
Wszytko przepięknie skomponowałeś,jesienne barwy w ogrodzie zachwycają,ogród masz odpicowany ,warzywnik po prostu cudeńko i las na wyciągnięcie ręki,zachwycam się nieustannie.
Przemek czy możesz polecić jakieś chryzantemy do gruntu,miałam kilka ale wszystkie padały po zimie.
____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
Gardener27 17:35, 11 lis 2017


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Asiu Wiem, Ty z tych tanecznych ogrodników jesteś To chyba już ostatnie harce z aparatem w ogrodzie, prognozy pogody nie rozpieszczają. Zostaje tylko schować donice na zimę do gospodarczego, powiązać trawy i posadzić cebulowe do pojemników zgodnie z tradycją. No i czekamy na wiosnę

Mirella Formalne ogrody nie dla mnie, ja lubię kolorowe rabaty na których widać zmienność pór roku a że kocham prawie większość roślin więc mam wszystkiego po trochu posadzone według swojego planu tak by cieszyły oczy i nie było wielkiego chaosu.
Lasów Ci u mnie dostatek, działka znajduje się tak naprawdę na dużej polanie otoczonej głównie lasami liściastymi. Pełno w nich zwierzyny ale dobrze wychowanej, nie wchodzą mi w paradę i ogród warzywny niczym nie ogrodzony na tyłach domu jest bezpieczny.
W sprawie chryzantem zimujących w gruncie niestety nie pomogę. Kiedyś miałem dwie odmiany ale tak jak i u Ciebie zmarzły i obecnie nie mam nic.
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Mirka 17:42, 11 lis 2017


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Witaj Przemku☺Trawy ci jak zwykle pięknie kwitną.U mnie stipa nie zakwitła, a u Ciebie pięknie ,nawet Bergenia ci teraz zakwitła .
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Wendy79 17:51, 11 lis 2017


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Cóż innego napisać: jak zawsze zachwycająco... A widoku na lasy zazdroszczę...
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Gardener27 18:03, 11 lis 2017


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Mireczko witaj Mam słabość do traw i z każdym następnym sezonie jest ich coraz więcej. Stipa Ci nie zakwitła ? To dziwne bo ona rośnie jak szalona, a przynajmniej u mnie Mam z ubiegłego sezonu sadzonki bo mi ładnie przezimowały pod zaspą i te pierwsze zakwitły ale i pierwsze się zestarzały. Siana w tym roku też dała radę ale dużo później zakwitła. Mam też wiele samosiejek ale te raczej w powijakach bo maleństwa.
Bergenie w odmianach harzkristall i herbstblüte zawsze kwitną o tej porze aż do grudnia, u nich to normalka.

Agnieszko bardzo dziękuję za słowa uznania. Przed chwilą byłem u Ciebie i ciekaw jestem nowych zmian.
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Mirka 18:11, 11 lis 2017


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Przemku chyba większość z nas ma słabość do traw.Co do stipy to nie zdążyła zakwitnąć bo jak pamiętasz zmarzły mi siewki i siałam drugi raz .Pegasus też mi podmarzł i siałam drugi raz ale on zakwitł i zebrałam nasionka.Bergenie zapisałam .Pięknie kwitną.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies