Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Życie w wiejskim ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Życie w wiejskim ogrodzie

Kawa 09:44, 14 lis 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Przemuś
piękny listopad u Ciebie
zmienność kolorów faktur kształtów super to masz skomponowane

trawy śliczne
u mnie w domu też dziwią się że lubię trawy i tylko trawy sadzę

fajnie że do mnie wpadłeś - miło mi
ambrowiec mus nabyć - u mnie teoretycznie slender silouette
macham
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Pszczelarnia 14:25, 14 lis 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gardener27 napisał(a)


Łany i te starannie wykrojone poletka wzbudzają mój entuzjazm niekłamany. I podziwiam spójność z otoczeniem.

Co do traw..., mój ojciec rocznik 36 też nie był przekonany (miłośnik piwonii i róż) a teraz chodzi i podziwia, i ścina, i dopytuje.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
kamila66 23:02, 17 lis 2017


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Przemku pięknie uwielbiam Twoje zestawienia w donicach
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
ElzbietaFranka 00:02, 20 lis 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Gardener27 napisał(a)
Bo my Marta już takie pracusie jesteśmy, wiecznie jest coś do zrobienia





Witam Przemku przyszłam od Mirki zafascynowana fotami traw, ze tez wczesniej nie zawitalam do twojego watku.
Przepiekne foty, ogrod nie z tej ziemi, stwarza wrazenie, ze nigdy sie nie konczy. Czy ty masz ogrod ogrodzony bo nie widze plotu na horyzoncie pola i lasy. A co ze zwierzetami dzikimi czy omijaja twoj ogrod.

Powyzsza fota werbeny przepiekna, musze w przyszlym roku tez takie skupisko nasadzić bardzo mi sie podoba.

Robisz foty i swietnie operujesz swiatlem.
W wizytowce tulipany jak w Holandii ilez tego masz ile to roboty kolo tych cebul.

Jeszcze raz bardzo ładnie pozdrawiam.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
amelia_b 07:10, 20 lis 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
Październikowo - listopadowy ogród obejrzałam, cudny jak zawsze Przemku. Pozdrawiam
____________________
Pogubiłam się po drodze
paulina_ns 07:23, 20 lis 2017


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
A tutaj pięknie jak zawsze pozdrawiam.
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
iwonaal 20:09, 21 lis 2017


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3905
Wow, ale werbeny!!!!!
____________________
Zakochana w ogrodach
sylwia_slomc... 20:13, 21 lis 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Jak tam sąsiedzie po pierwszych podrygach zimy???
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
m_gocha 22:11, 21 lis 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Cudne kompozycje i kolory w ogrodzie... no i fotki
Perfekcja!
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Gardener27 13:27, 26 lis 2017


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Elisa Ogród za domem to głównie rabaty z bylinami, tam jesień zagląda pierwsza. Przed domem więcej już krzewów i zimozielonych, większa różnorodność przez co jest ciekawiej zwłaszcza w okresie jesienno zimowym.

Teresa Dziękuję za miłe słowa. Ogród właśnie tak jest zaprojektowany by było w nim widać zmienność pór roku. Roślin na rabatach sporo, gdy jedne kończą drugie już w boksach startowych i tak to kręci przez cały rok.

Ewa Owszem mało mnie ostatnio na forum ale staram się w miarę możliwości być a jak już jestem to przychodzę z aktualnymi zdjęciami. Sezon ogrodowy już u mnie zakończony, teraz czekamy na święta, od nowego roku dzień coraz dłuższy i tylko patrzeć jak wiosna zapuka do naszych ogrodów.

Kamila Z tymi trawami to mamy podobnie ale co zrobić ? taka miłość
Dzięki za info w sprawie ambrowca, Twój wygląda faktycznie na tę odmianę. Ja w tamtym tygodniu też kupiłem ale bezodmianowego, będzie kawał drzewa po paru latach.

Ewa/Pszczółka Ogród warzywny to nieskończone pole do popisu, każdego roku w innym wydaniu a zapożyczone tło dodaje mu tylko charakteru.
Więc jest i nadzieja dla mnich rodziców z tymi trawami, może im się nastawienie zmieni.

Kamila66 Dzięki Obiecuję sobie z każdym następnym sezonem że tych pojemników będzie coraz mniej w ogrodzie a idzie to w drugą stronę Na rabatach już prawie nie ma miejsca więc w doniczkach będę szalał.

Ela Witam Cię bardzo serdecznie w swoich progach i dziękuję za te wszystkie miłe słowa.
Ogród za domem nie jest niczym ogrodzony, wokół ciągną się pola uprawne a w oddali lasy, nie mam żadnych problemów z dzikimi zwierzakami. Ogród prze domem ma wysokie ogrodzenie w postaci murów obsadzonych żywopłotami stąd go nie widać.
Las werbenowy to samosiejki przeniesione z innego miejsca i popikowane na jednym z poletek w warzywniku.

Sylwia Już zapomniałem o epizodzie ze śniegiem, utrzymał się przez jeden dzień i ślad po nim zaginął. Niech jesień trwa jak najdłużej

Amelia Paulina Iwona Gosia serdecznie dziękuję i gorąco pozdrawiam

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies