Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nieuporządkowana działeczka.

Pokaż wątki Pokaż posty

Nieuporządkowana działeczka.

15:38, 27 mar 2014
Kratka, pergola, albo trejaż musi być mocno związana z gruntem i sztywna, w przeciwnym razie zniszczy ją wiatr, albo będzie się wykrzywiać pod ciężarem pnączy, Najłatwiej przymocować kratkę do kantówek wbitych do ziemi przy pomocy metalowych szpiców, wszystkie elementy są do skompletowania w sklepach ogrodniczych, a doradca podpowie Ci jakie wymiary są odpowiednie.




paulina_wero... 16:44, 27 mar 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
Iwa dzięki za podpowiedź w sobotę jak pogoda pozwoli będę działać
____________________
Nieuporządkowana działeczka
kasiek 19:22, 27 mar 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21450
Ja tęz mam takie mocowania i nie ma problemu z wiatrem.
Co do modrzewia - zdrap na gałązkach skórke paznokciem - jak w środku sielona to ok jak sucha to po gałązce. Jak gałązki suche to zdrap trochę kory na pieńku i jak wyżej, bedziesz wiedziała czy drzewko zyje. Widok fajny z tarasu sie zapowiada - tu ma być oczko? W tej wnęce cojest? to ok. Kwestia kształu - stawiasz na nowoczesne formy tj. geometrie czy klasyczne zaokrąglone?
Zacznij od uformowania oczka, jak bedziesz miała kasę to kup folie, potem zaczniesz obsadzać oczko i pewnie na jakiś czas tu postawisz huśtawke bo bedzie ślicznie Tu tez wokół oczka posadzisz tulipany i bedzie ok
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
paulina_wero... 19:40, 27 mar 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
kasiek napisał(a)
Ja tęz mam takie mocowania i nie ma problemu z wiatrem.
Co do modrzewia - zdrap na gałązkach skórke paznokciem - jak w środku sielona to ok jak sucha to po gałązce. Jak gałązki suche to zdrap trochę kory na pieńku i jak wyżej, bedziesz wiedziała czy drzewko zyje. Widok fajny z tarasu sie zapowiada - tu ma być oczko? W tej wnęce cojest? to ok. Kwestia kształu - stawiasz na nowoczesne formy tj. geometrie czy klasyczne zaokrąglone?
Zacznij od uformowania oczka, jak bedziesz miała kasę to kup folie, potem zaczniesz obsadzać oczko i pewnie na jakiś czas tu postawisz huśtawke bo bedzie ślicznie Tu tez wokół oczka posadzisz tulipany i bedzie ok


Formy bardziej klasyczne juz jakis tam projekt oczka byl, oczko pozostaje w tym samym miejscu. Projekt juz nakreslony jest tylko jeszcze go zrealizowac. A hustawka juz stoi na docelowym miejscu pierwsze zdjecie od jej strony. Oczko sie poglebi i nabierze innego ksztaltu i pewnie tafla bedzie mniejsza, za to przy stawie poszaleje No a co do drzewka to musze sprawdzic czy zyje wyzej bo galazki to napewno suche, musze sie zabrac za to wszystko w sobote jak pogoda pozwoli i dzieci bo niestety eMka nie bedzie i ani pomocy na dzialeczce ani przy dzieciaczkach wiec nie nastawiam sie ze duzo zrobie a tak bym chciala.
____________________
Nieuporządkowana działeczka
Tess 23:21, 27 mar 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
paulina_weron_niemiec napisał(a)
Może mógł by mi ktoś podpowiedzieć w jakim miejscu posadzić czerwone tulipany myślałam o posadzeniu ich pod którymś drzewem owocowym ale nie wiem pod którym inie chciałabym by w późniejszym czasie przy przycinaniu czy zrywaniu owoców lub ich spadaniu nie zostały uszkodzone, a jak nie tam to gdzie mogłabym je wkomponować? Musiałam je wykopać bo rosły na "środku trawnika" kiedyś obok huśtawki a teraz huśtawka zmieniła miejsce i tulipany już tam nie pasowały.


Paulinko, oczywiście że możesz pod drzewem owocowym.
Przecież tulipany kwitną wiosną, potem zasychają, więc owoce im nic nie zaszkodzą.
Zobacz tu, u asiach (drugie zdjęcie). To chyba drzewo owocowe? Wprawdzie duże, ale przecież i Twoje rosną
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4282-ogrod-cichy-i-przytulny?page=3
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
dajana 00:05, 28 mar 2014


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Witaj Paulinko Widzę ze ostro się wzięłaś za tworzenie ogrodu ,zapału i pomocników też ci nie brakuje .Twoje marzenie o domu z pewnością się spełni czego ci szczerze życzę .Moje było takie samo w ciężkich bólach ale się spełniło.Jak zapewne zauważyłaś ogrodu u mnie jeszcze brak .Jakiś początek jest ale to będzie dłuższa droga niż do budowy domu Póki co cieszę się każdą roślinką tworząc pomaleńku rabaty .Mam do ciebie pytanie co to za pnącze o którym pisałaś tunbergia ? Nie znam go, możesz mi przybliżyć troszkę wiedzy o nim ?Miło ze mnie odwiedziłaś Pozdrawiam serdecznie
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
dorota2 06:15, 28 mar 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 77
cześć wpadłam się przywitać i pozdrawiam
____________________
dorota- Ogród z mchu i paproci
paulina_wero... 10:13, 28 mar 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
Tess napisał(a)


Paulinko, oczywiście że możesz pod drzewem owocowym.
Przecież tulipany kwitną wiosną, potem zasychają, więc owoce im nic nie zaszkodzą.
Zobacz tu, u asiach (drugie zdjęcie). To chyba drzewo owocowe? Wprawdzie duże, ale przecież i Twoje rosną
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4282-ogrod-cichy-i-przytulny?page=3


Juz ja odwiedzilam i napewno tez tak posadze tulipany wielkie dzkeki za podpowiedz.
____________________
Nieuporządkowana działeczka
paulina_wero... 10:23, 28 mar 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
dajana napisał(a)
Witaj Paulinko Widzę ze ostro się wzięłaś za tworzenie ogrodu ,zapału i pomocników też ci nie brakuje .Twoje marzenie o domu z pewnością się spełni czego ci szczerze życzę .Moje było takie samo w ciężkich bólach ale się spełniło.Jak zapewne zauważyłaś ogrodu u mnie jeszcze brak .Jakiś początek jest ale to będzie dłuższa droga niż do budowy domu Póki co cieszę się każdą roślinką tworząc pomaleńku rabaty .Mam do ciebie pytanie co to za pnącze o którym pisałaś tunbergia ? Nie znam go, możesz mi przybliżyć troszkę wiedzy o nim ?Miło ze mnie odwiedziłaś Pozdrawiam serdecznie


Wiem cos o tym u mnie to zwlaszcza kazda roslinka cieszy nawet najmniejsza bo nie jest latwo. A co dotwojego pytanie tunbergia to pnacze jednoroczne ja mam nasiona pomaranczowe, zakupilam bo chce by piela sie po sitce od kompostownika by zalonila niezbyt piekny widok w sumie to nic szczegolnego nie wiem o niej, latwa w uprawie o ile ma odpaowiednie warunki do zycia. Nie wymaga jakiegos specjalnego nawozenia byle by byla zachwana stala wilgotnosc gleby. Wymaga podpory pewnie wiecej na internecie znajdziesz niz ja ci pomoglam. Pierwszy raz bede ja siac tak ze zobaczymy co z tego wyjdzie.
____________________
Nieuporządkowana działeczka
paulina_wero... 10:26, 28 mar 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
dorota2 napisał(a)
cześć wpadłam się przywitać i pozdrawiam


Witaj Dorotko u Ciebie tez juz bylam z rewizyta i widze ze sie dzieje, nowe budowle powstaja. Roslinki od ciebie jeszcze w doniczkach niektore przebywaja a inne juz rosna pieknie . Pozdrawiam
____________________
Nieuporządkowana działeczka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies