Gdzie jesteś » Forum » Narzędzia i akcesoria » Wertykulatory

Pokaż wątki Pokaż posty

Wertykulatory

monteverde 00:43, 18 mar 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Moim się ciężko robi na moim trawniku, do kosza od razu zbiera przy nacinaniu suchą trawę lub jej resztki, potrzebuję zawsze męskiej pomocy sama nie daję rady
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Gardenarium 08:23, 18 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
U nas specjalnie zdejmujemy kosz, niech wywala filc na zewnątrz. Tyle tego jest, że co parę kroków trzeba by było opróżniać, więc długo się schodzi.
Mocny wertykulator jest wydajny i dużo wyrzuca. Najlepiej potem to zgrabić i zebrać do worków.

Przynajmniej ja mam taką strategię.

Niskie koszenie trawnika przed wertykulacją, potem przejazd wertykulatora wzdłuż i w poprzek.



Widać ciedmniejszy pas po przejeździe wertykulatora





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:26, 18 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ostrożnie przy kancie trawnika, najlepiej zrobić go na koniec, po wertykulacji.



Taki kołtun zostaje po przejeździe jednorazowym



Filc lepi się do kółek i zatyka wlot do kosza. nie ma mowy o jego uzyciu przy dobrej wydajności wertykulatora



Co jakiś czas Zdzisław unosi przednie kółka do góry, aby odblokować wyrzucanie filcu



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:27, 18 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
I jedzie dalej, wtedy szybko idzie





Potem jeździ w poprzek

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:28, 18 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na koniec szybciutko zagrabia się filc wachlarzem i zbiera do worków






____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:33, 18 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Potem można posypać kompostem, żyzną ziemią z worków, przegrabić i zrobić dosiewki. Posypany trawnik od razu lepiej wygląda i się zasili oraz połata

Należy też przyciąć brzegi trawnika, jeśli nie były robione





Potem saletra wapniowa, woda (nawóz trzeba rozpuścić)i mamy tak






____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Keri 09:36, 18 mar 2013


Dołączył: 16 lip 2012
Posty: 307
Danuś, super fotograficzny opis z użycia wertykulatora ! lepszego nie mogłabym sobie wymyśleć
Też bym chyba nie zakładała kosza, później można zgrabić wszystko, a opróżnianie go co chwilę jest pewnie dość irytujące.
Aniu aż tak ciężko idzie ? a zupełnie nie wygląda na takiego.
Mam jeszcze dwa pytania do Was, czy głębokość w parametrach też jest ważna? jaka powinna być?
oraz druga rzecz, może nie w temacie ale pośrednio dotyczny wertykulatora, czy oprysk chwastów robię przed wertykulacją?
dzięki serdeczne
____________________
Agnieszka Zielona przystań
Gardenarium 19:10, 18 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wertykulator nacina na głębokość maksymalnie do 7 cm, ale my robimy na 3-4 cm.

Oprysk na chwasty wczesną wiosną przed wertykulacją jest mało efektywny, bo chwasty słabo pobierają, bo jeszcze nie rosną. Można spróbować, ale my robimy potem, jak już wszystko rośnie. Teraz bym sobie chwasty odpuściła.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Keri 12:59, 19 mar 2013


Dołączył: 16 lip 2012
Posty: 307
Danusiu, czyli wstrzymać się zarówno z wertykulacją i nawozem? i czekać aż chwasty się pokażą? czy przeprowadzić normalnie wszystkie zabiegi na trawę a dobiero później (kiedy ewentualnie) spryskać bofixem?
____________________
Agnieszka Zielona przystań
Gardenarium 18:09, 19 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308


Nie wiem jaką masz pogodę i stan trawnika. U mnie leży śnieg na pół metra..
Jakie masz warunki?

Napisałam powyżej, chwasty muszą mieć liście, żeby oprysk zadziałał, no bo na co będziesz pryskać?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies