Gdzie jesteś » Forum » Narzędzia i akcesoria » Wertykulatory

Pokaż wątki Pokaż posty

Wertykulatory

Gardenarium 19:56, 05 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Biedroneczka napisał(a)

Rozumiem, że piszesz o tym zwykłym...
Czy ten na kółkach też jest taki męczący?


Tak o zwykłym, ten z kółkami jest lepszy
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
katarzyna_st... 12:01, 08 kwi 2014

Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 4
Witam

Zamierzamy kupić wertykulator z aeratorem. Kupić dlatego, że mamy 3 trawniki do obrobienia po około 5 arów, więc przyda się a nie mam w pobliżu gdzie wynając.

Musi być spalinowy, bo brak dostępu do prądu.

Wyczytałam, że jak spalinowy to minimum 6KM. Nie ma za dużo opcji do wyboru. Dlatego jak już wydać pieniądze to wolę odrazu kupić lepszy niż potem żałować. Dlatego pytam Was tutaj na forum co wybrać.

Opcji jest mało:

Najpopularniejszy na alledrogo AL-KO model 38 P COMBI - około 1200zł, plastikowa obudowa i tylko 1,8KM. Nie wiem czy to nie dyskwalifikuje tego sprzętu.

Inne dostępne to hecht 3,5KM za około 1000zł z silnikiem makity.

Potem to już tylko stiga od modelu svpb 40 - 2,18kw, silnik brigsa, około 2400zł. Potem już tylko drożej.

Tylko alko ma wałek ze spręzynkami do wyczesywania, chyba fajna opcja.

Proszę o radę forumowiczów, którzy używają wertykulatoró u siebie na trawnikach. Czy warto pchać się w te tańsze, czy może jednak nie trzeba aż tak drobiego sprzętu? W sumie wertykulacja 2 razy do roku razy 3 i aeracja kilka razy może być wykonywana.



Gardenarium 20:02, 08 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Kup z silnikiem Brigsa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
katarzyna_st... 09:51, 09 kwi 2014

Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 4
Muszę sprawdzić dokładnie opis tego stiga bo różne infomacje o mocy silnika są. Teraz widze, że 5,5KM. Ale co z głębokością roboczą? Tutaj jest od 0 do 5mm - tak jest przynajmniej w opisie. A Tu gdzieś czytałem, że używasz wertykulatora z nożami na głębokości 4-5 ale cm. ??

Na stronie stiga.pl piszą, że jest od 0 do 15 mm. Masakra.
michal_1 12:32, 09 kwi 2014

Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 5
Z silnikiem spalinowym Brigsa polecam wertykulator Texas Procut 460B. Silnik B&S Power Built 625. Tutaj możesz regulować głębokość napowietrzania, a nie wiem jaka ciebie interesuje. Natomiast szerokość masz na 46 cm. Pozdrawiam!
____________________
katarzyna_st... 17:50, 09 kwi 2014

Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 4
@michał_1 - Masz taki i możesz polecić? Jaka jest głębokość robocza maksymalna. Większość dostępnych wertykulatorów ma głębokość maksymalną do 2,5cm (wertykulator firmy solo z silnikiem hondy).

@gardenarium - Piszesz, że używasz głębokości roboczej 4cm. A max 7cm. Jakiego werykulatora używasz? Nie mogę nigdzie znaleźć z takimi ustawieniami. Np. Stiga ma max 15mm, Solo 25mm.

Gardenarium 19:56, 09 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Taki używam, z silnikiem Hondy.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/291-latwe-ogrodnictwo-jak-zrobic-wertykulacje-trawnika
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
katarzyna_st... 21:02, 09 kwi 2014

Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 4
Możesz podać jakiej firmy jest ten wertykulator i jaki to model.
Gardenarium 19:13, 10 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Nieważna jest firma ważny jest silnik mój nazywa się Sterkinson, ale to nie jest firma.
Skup się na silniku i jego mocy oraz parametrach.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
michal_1 14:11, 17 kwi 2014

Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 5
katarzyna_studzinska napisał(a)
@michał_1 - Masz taki i możesz polecić? Jaka jest głębokość robocza maksymalna. Większość dostępnych wertykulatorów ma głębokość maksymalną do 2,5cm (wertykulator firmy solo z silnikiem hondy).


tak, mogę go śmiało polecić ten ma maksymalną głębokość roboczą 3 cm3
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies