Gdzie jesteś » Forum » Narzędzia i akcesoria » Wertykulatory

Pokaż wątki Pokaż posty

Wertykulatory

lukaso 15:35, 09 mar 2015

Dołączył: 09 mar 2015
Posty: 10
Witam,
posiadam trawnik ok. 400m2. Czy warto kupić areator elektryczny w przedziale 400-500 zł (np. Al-ko, Faworyt, Stiga itp) czy lepiej wypożyczyć raz w roku mocny spalinowy za 100 zł i przeprowadzić zabieg. Pytam bo mam 2 letni trawnik i to będzie jego pierwsza wertykulacja. Ręcznie nie wchodzi w grę bo to mordęga. Zastanawiam się jak radzą sobie wertykulatory elektryczne z cięciem darni (noże), bo te drugie wałki ze sprężynkami to nie areatory tylko raczej wyczesywacze.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.
____________________
lukaso
Gardenarium 16:05, 09 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie warto, warto kupić spalinowy wertykulator. Aeratora Al-Ko na pewno nie warto. miała go moja koleżanka, nie była zadowolona.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
lukaso 16:29, 09 mar 2015

Dołączył: 09 mar 2015
Posty: 10
No właśnie na spalinowy mnie nie stać i zastanawiam się czy warto kupować słabszy elektryczny i mieć u siebie czy wypożyczyć w firmie raz w roku spalinowy.
____________________
lukaso
Gardenarium 16:31, 09 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kupic na spółek z sąsiadem, szkoda kasy na elektryczny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ishael 13:44, 10 mar 2015

Dołączył: 14 paź 2014
Posty: 15
Kupowanie czegoś na spółkę to raczej najlepsza droga do pokłócenia się. U mnie w serwisie wertykulator wypożyczany był niemal zawsze na kilka ogrodów. Klient brał na dobę i tyle ile czasu mu starczyło tyle ogródków obrabiał z sąsiadami i znajomymi. Wypożyczalnie mają raczej profesjonalne serie maszyn które nie boja się pracy przez całą dobę. Umów się z jednym albo dwoma osobami, że robicie wertykulację i podzielcie koszt.
lukaso 14:27, 12 mar 2015

Dołączył: 09 mar 2015
Posty: 10
Kupiłem jednak elektryczny,
faworyt kcw 1500. Po przemyśleniach i rozmowach ze sprzedawcami i ogrodnikiem stwierdziłem że na mój 400 metrowy trawnik wystarczy i mam nadzieję że trochę posłuży. Ma drugi wałek z drucikami do wyczesywania trawnika i to jest bardzo fajne rozwiązanie.
Wertykulację mam zamiar przeprowadzić w przyszłym tygodniu. Czy to dobry termin?
____________________
lukaso
Ishael 10:29, 16 mar 2015

Dołączył: 14 paź 2014
Posty: 15
Rozumiem, że druciki to opcja? Nożyki są standardem.
lukaso 17:07, 17 mar 2015

Dołączył: 09 mar 2015
Posty: 10
Tak, druciki to opcja do tzw. wyczesywania trawnika. W zeszłym roku znajomy mi wyczesywał takim elektrycznym i z 500m2 zrobiła się wielka góra siana.

Na dniach planuję pracę weltykulatorkiem + wyczesanie trawnika, napiszę po zabiego jak to działa.
____________________
lukaso
Gardenarium 14:03, 20 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Musisz przejechać co najmniej dwa razy, wzdłuż i w poprzek.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
lukaso 22:29, 24 mar 2015

Dołączył: 09 mar 2015
Posty: 10
Wertykulator sprawdził się wyśmienicie.
Dziś od 10 do 18 praca na 400m2 trawnika. Wertykulacja (noże) tak jak pisała Danusia wzdłuż i w poprzek a potem drugi wałek (druciki). Po każdej wertykulacji żona zgrabiała trawę. Powiem tak - wygrabiałem trawnik grabiami przez dwa dni i wygraiłem 2 taczki trawy. Dziś przy pomocy wertykulatora taczek było 22!

Trawnik przed zabiegiem

W trakcie

Po

Jutro planuję zrobić dosiewkę trawy ok. 3 kg i potem przysypać ziemią delikatnie i zwałować. I czekać na deszcz...

Danusiu, może być?
____________________
lukaso
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies