Gdzie jesteś » Forum » Narzędzia i akcesoria » Wertykulatory

Pokaż wątki Pokaż posty

Wertykulatory

Gardenarium 19:19, 24 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Czyli ten się nie nadaje, bo ma za płytką głębokość. Wiesz, ale nasza strona nie jest rankingiem wertykulatorów, więc szukaj innego o lepszych parametrach.

Linki są niedozwolone na aukcje allegro.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
witekk 11:51, 15 lis 2013

Dołączył: 16 lip 2013
Posty: 5
Możecie coś powiedzieć o wertykulatorze el. VE 32 od Stigi? Producent na pewno dobry, bo mam kosiarkę Stiga, ale czy ten model będzie sprawny i niezawodny?
CebuleKwiatowe 14:33, 27 gru 2013

Dołączył: 23 kwi 2013
Posty: 93
Sama firma bardzo dobra,mam u siebei ich kilka sprzętow i nie narzekam. Natomiast co do tego konkretnego wertykulatora to nie miałemz nim stycznosci,więc cięzko mi się wypowiedzieć,można tutaj kupić ale ze wzgledu na firmę co nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem.
____________________
Biedroneczka 16:31, 31 sty 2014


Dołączył: 09 lis 2013
Posty: 62
Sebek napisał(a)
Także po długich namowach kupiłem wertykulator latem i jestem bardzo z niego zadowolony. Mój nie jest na kółkach tylko taki najtańszy w formie grabi. Wygląda tak samo jak ten
http://www.plon.com.pl/images/products/big/Combisystem-wertykulator-do-trawy-dwustronny-03392-20.367.jpg
Latem często go używałem i trawnik już po pierwszy użyciu od razu wygląda lepiej. Dziś użyłem go na trawnikach z zakątkach ogrodu i efekt jest natychmiastowy. Do zadbanego trawnika jest niezbędnym urządzeniem i zapewniam, że nawet bardzo dokładne przegrabienie nigdy nie zastąpi wertykulacji.

Sebek, czy praca takim ręcznym wertykulatorem jest bardzo ciężka?
Ponieważ mam mały obszar trawnika zastanawiam się nad jego kupnem...
Sebek 12:40, 02 lut 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Biedroneczka napisał(a)

Sebek, czy praca takim ręcznym wertykulatorem jest bardzo ciężka?
Ponieważ mam mały obszar trawnika zastanawiam się nad jego kupnem...


Przyznaję, że ciężko się takim pracuje....Efekt jest, ale pot leje się strumieniami
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 20:26, 02 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Ręczny, ale na kółkach polecam - jest mniej ciężki w użyciu. A takim z nożami trzeba wyrobić sobie technikę i "od siebie" jedziesz na nożach, nie podnosisz go do góry.

Do siebie" ciągniesz po trawie, ale pod odpowiednim kątem. Ja już sobie kiedyś wyćwiczyłam, ale teraz mam spalinowy więc po sprawie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Biedroneczka 09:45, 03 lut 2014


Dołączył: 09 lis 2013
Posty: 62
Dziękuję bardzo za odpowiedzi...

Rozwiały one wszystkie moje wątpliwości.
Ponieważ trawnik mam niewielki - wertykulator spalinowy odpada, zdecyduję się na ten ręczny, ale tak jak piszesz Danusiu - na kółkach.

Skoro mężczyzna pisze, że ciężko... To można sobie wyobrazić jaka to praca.

Pozdrawaim
Gardenarium 09:47, 03 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Po takim "drapaniu", gdzie ostrza zahaczają o kępy korzeni , jesteś wyczerpana a nawet możesz mieć w mięśniach zakwasy. To ciężka praca.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Biedroneczka 16:31, 05 lut 2014


Dołączył: 09 lis 2013
Posty: 62
Gardenarium napisał(a)
Po takim "drapaniu", gdzie ostrza zahaczają o kępy korzeni , jesteś wyczerpana a nawet możesz mieć w mięśniach zakwasy. To ciężka praca.

Rozumiem, że piszesz o tym zwykłym...
Czy ten na kółkach też jest taki męczący?
monteverde 18:15, 05 lut 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Mam do odstąpienia swój wertykulator, nie mam już co wertykulować
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies