Gdzie jesteś » Forum » Narzędzia i akcesoria » Wertykulatory

Pokaż wątki Pokaż posty

Wertykulatory

Keri 20:19, 19 mar 2013


Dołączył: 16 lip 2012
Posty: 307
Danusia u mnie też śnieg oczywiście
Źle się wyraziłam, miałam na myśli czy jak będzie już ładnie, zrobi się wiosna i będzie można pracować w ogródku to zacząć od oprysków na taką trawę (zaraz zamieszczę zdjęcie), czy poczekać chwilę aż trawa urośnie razem z chwastami które pewnie wylezą jeszcze bardziej, czy może trzecia możliwość zacząć od wertykulacji, aeracji, nawożenia a dopiero później pryskać?
Danusiu ja jestem totalny amator ogrodowy z bardzo dobrymi chęciami
Moja trawa wygląda tak:



i jeszcze ostatnie :

____________________
Agnieszka Zielona przystań
Gardenarium 23:37, 19 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Keri napisał(a)

Moja trawa wygląda tak:


Tutaj mnie bardzo martwi chwastnica - taka pozioma trawa o nieco szarawym kolorze. Jest bardzo trudna do zwalczenia, a właściwie niemożliwa do zwalczenia bo jest jednoliścienna i jej Bofix nie bierze wcale.

Ja to bym zrandapowała cały trawnik, przeorała i założyła od nowa. Bo jestem zawodowcem i lubię idealne trawniki, ale na Twoje ręce to chyba to za duży ciężar. Dużo jest chwastów

Nastaw się na duże podlewanie w tym roku, bo chwasty m.in. rosną jak trawa ma sucho, zamiera i wyrastają chwasty, jak na trawnikach w dużych miastach, zielone są, ale pełne chwastów. W ogrodzie przydomowym nie powinno być chwastów.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Borbetka 07:42, 20 mar 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Z chwastnicą walka trudna, właściwie bardzo trudna, ale jest do wygrania. Ja siałam trawnik wiosną, nie posłuchałam dobrych rad taty kiedyś, a że mój dom był trzeci na ulicy i nic więcej tylko pola, chwastnicy miałam setki. Tata zrobił mi narzędzie do jej wyrywania, wbijałam, okręcałam i chwastnica wyłaziła. Z mężem chodziliśmy tydzień i wyrwaliśmy ją. Trzeba ją niestety wyrwać z korzeniami, żadna chemia jej nie bierze.
Takie coś masz?:
http://www.ior.poznan.pl/49,atlas-chwastow.html
____________________
borówcowy wizytowka
Keri 08:06, 20 mar 2013


Dołączył: 16 lip 2012
Posty: 307
Danusiu dzięki serdeczne ! dokładnie jest ich dużo i u mnie będzie ciężko, kiedyś chciałabym mieć nawadnianie i przy tej okazji pewnie zrobię trawnik na nowo.
Spróbuję go dobrze podlewać, potraktuje bofixem, wiem ze nie ma szansy zeby wyglądał pięknie ale może chociaż trochę poprawię jego wygląd.
Borbetko spróbuje też Twoim sposobem, szczególnie że idąc po trawniku szukam chwasty i je właśnie wyrywam, takie już moje skrzywienie
Fajny ten atlas, bardzo przydatny, dzięki
____________________
Agnieszka Zielona przystań
Gardenarium 09:50, 20 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
O jakie wspaniałe podpowiedzi, pozostaje wyrywanie ręczne, a jak wytrujesz chwasty dwuliścienne to od razu wygląd trawnika się poprawi. Nawóz i woda, oraz cotygodniowe koszenie, kanciki i od razu będzie lepiej wyglądał. Zobaczysz, Potem zawalczysz z chwastnicą. Wygrasz jak się zaweźmiesz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Keri 13:14, 20 mar 2013


Dołączył: 16 lip 2012
Posty: 307
Dokladnie Danuś już nie mogę się doczekać! załatwie dziadostwo!
Będę robić foty z poszcególnych etapów, fajnie jest później zobaczyć różnicę jak się coś zmienia, na lepsze oczywiście
Wielkie dzięki jeszcze raz!
pozdrawiam serdecznie
____________________
Agnieszka Zielona przystań
Wieloszka 13:52, 20 mar 2013


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Na chwastnicę podobno dobry jest środek o nazwie "Puma", ale osobiście jeszcze nie testowałam.
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Gardenarium 14:11, 20 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ktoś u nas juz o tym pisał, warto spróbować i napiszcie jak działa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Keri 19:19, 20 mar 2013


Dołączył: 16 lip 2012
Posty: 307
Kupię na pewno
____________________
Agnieszka Zielona przystań
Wojti 18:49, 24 kwi 2013

Dołączył: 24 kwi 2013
Posty: 1
Wracając do tematu. Zastanawiam się nad kupnem wertykulatora. Potrzebny jest mi wertykulator, którego będę używać nie tylko na swoim ogrodzie, ale także u znajomych itp. (trawniki od 100 do 1000m2). Jaki wertykulator byłby najlepszy w cenie do 2500 zł? A może za te pieniądze lepiej kupić już glebogryzarkę z nożami do wertykulacji? Proszę o pomoc w wyborze

Zastanawiam się nad tym:


O co chodzi z głębokością roboczą? W danych producenta napisane jest: "głębokość robocza 0-25 mm". Jak zatem uzyskać wcześniej wspomnianą głębokość 3-4 cm?


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies