Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz zielony skrawek i mój ogrodowy bakcyl

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz zielony skrawek i mój ogrodowy bakcyl

grzeguz 20:50, 13 mar 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 116
ocia79 napisał(a)
Witaj na forum !

W sprawie kory niestety nie pomogę.

Czy brzozy to odmiana doorenbos ?


Witaj,

Dzięki za odwiedziny.
To są zwykłe brzózki "samosiejki", co więcej wyrwane spod lasu w środku lata kiedy miały poniżej metra - i o dziwo wszystkie się przyjęły. Teraz to już ponad 3 metrowe drzewa. Dbam o nie, zasilam, przycinam i może dlatego mają tak ładnie wybarwioną korę.
____________________
Mój ogrodowy bakcyl..................... Wizytówka - Ogrodowy bakcyl
grzeguz 20:56, 13 mar 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 116
elzbieta_g napisał(a)
nie mam doświadczenia z korą, u mnie raczej sam kamień choć już mnie trochę denerwuje


Cóż, kora już spoczywa na moich rabatach. Przywiozłem dziś całą przyczepkę modrzewiowo - sosnowej z tartaku i myślałem, że wystarczy ale zakładając, że potrzeba zrobić przynajmniej 5 cm -ową warstwę to dużo za mało. Tak szacuje, że będzie mi potrzeba jeszcze 4 x więcej.
Kosztowała by fortunę, gdybym miał kupić tę mieloną w workach.
____________________
Mój ogrodowy bakcyl..................... Wizytówka - Ogrodowy bakcyl
agata19762 22:19, 14 mar 2014


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
przyszłam się przywitać z sąsiadem

próbuję Cię zlokalizować po fotkach,
skąd dokładnie jesteś ???
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
grzeguz 20:16, 15 mar 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 116
Witaj,
No te góreczki na zdjeciach w Twoim wątku też jakby znajomo spoglądały.
Korczyna, jakies 4 km od Krosna.

____________________
Mój ogrodowy bakcyl..................... Wizytówka - Ogrodowy bakcyl
grzeguz 10:29, 16 mar 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 116
Pogoda wczoraj była fatalna jednak mimo to działałem w ogrodzie

Wczesnym rankiem pojechałem na "fuchę" przycięcia winogrona do mojego stryja. Ma bardzo przerośnięte wino, które wymagało odmłodzenia i nowego poprowadzenia po zeszłorocznym przemarznięciu. Już się szykuje na winobranie na jesień - winko ma być pyszne!

No więc, w ramach rekompensaty wykopałem mu, oczywiście za zgodą, 4 krzaki bukszpanu, które rosły tam niepielęgnowane i 3 z nich były częściowo przemarznięte od strony mroźnych wiatrów.

Po powrocie znalazłem jeszcze czas żeby wkopać je do ziemi. I tu na szybko powstał pomysł osłonięcia nimi warzywnika od strony ogrodu. Nie czekając długo, wyznaczyłem mini - rabatkę dla nich i zacząłem montować płotek myśliwski.

I tu przygoda się na razie kończy - przegoniło mnie gwałtowne coś z nieba ani to śnieg ani grad - jak to w marcu wg. przysłowia czasem bywa.
Ciąg dalszy w poniedziałek jak pogoda pozwoli.
W pośpiechu nawet nie miałem czasu żeby zrobić kilka zdjęć.
Może dziś się uda to zamieszczę relacje fotograficzną.
____________________
Mój ogrodowy bakcyl..................... Wizytówka - Ogrodowy bakcyl
Fuksja 11:15, 16 mar 2014


Dołączył: 01 lip 2013
Posty: 393
Wtam. Bardzo podobają mi się Twoje skalniaki. Czy Ty je sam układałeś, czy miałeś pomocników? Niesamowity efekt, zapowiada się bardzo ciekawy ogród.
____________________
pozdrawiam,Ania
grzeguz 12:39, 16 mar 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 116
Fuksja napisał(a)
Wtam. Bardzo podobają mi się Twoje skalniaki. Czy Ty je sam układałeś, czy miałeś pomocników? Niesamowity efekt, zapowiada się bardzo ciekawy ogród.


Witaj Aniu,

Dzięki za odwiedziny.

Ze skalniakami to ciekawa historia, ponieważ modernizuje je praktycznie co roku. Te pierwsze wersje, jak teraz na to patrze były zupełnie nieudane. Od tamtego czasu znacznie je poszerzyłem i stworzyłem takie "półki tematyczne" na różne zbiorowiska roślin.
Oczywiście te góry kamieni rzecznych przerzuciłem i ułożyłem sam. Było tego jakieś 14 ton, a może więcej plus 2 małe samochody takich płaskich, które udało mi się zdobyć od jednego klienta z rozbiórki starej piwnicy ziemnej.
____________________
Mój ogrodowy bakcyl..................... Wizytówka - Ogrodowy bakcyl
Fuksja 13:08, 16 mar 2014


Dołączył: 01 lip 2013
Posty: 393
Jestem pełna podziwu dla Twojej pracy. No i ten pomysł z półkami tematycznymi, rewewlacja. Zazdroszczę Ci tych skalniaków, a ogród to tworzymy całe życie. Ja zaczym tworzyć drugi ogród w moim życiu. Pierwszy zmieniałam wiele razy i z tym też tak będzie.
____________________
pozdrawiam,Ania
grzeguz 13:12, 16 mar 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 116
ZDJĘCIA Z OKNA

Pada cały dzień, a okoliczne pagórki są białe od śniegu.
Zrobiłem małą sesje z okna i balkonu mojego ogrodu w deszczu - wiosną:

Moje dwa oczka - zbiorniki "retencyjne". Do tego większego odprowadzone są wody opadowe z połaci dachu domu i doskonale uzupełniają jej braki w oczku.




A to rabatka ze zdobycznymi bukszpanami, której wczoraj z przyczyn atmosferycznych nie dokończyłem. Na tych trzech słupach ma być zawieszony płotek myśliwski.




Kwitnące wrzośce na "rabacie kwaśnej"


I część mojego skalniaka widzianego z balkonu:



____________________
Mój ogrodowy bakcyl..................... Wizytówka - Ogrodowy bakcyl
olga_ 13:48, 16 mar 2014


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 432
Witam, witam. Fajnie u Ciebie. Oczko bardzo ładne, i kotek cudo Co do kory to też nie wiem, nie miałam styczności... Bede zaglądała... Pozdrawiam
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4036-to-tylko-poczatek-drogi-do-marzen?page=2
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies