Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz zielony skrawek i mój ogrodowy bakcyl

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz zielony skrawek i mój ogrodowy bakcyl

Lukasz2013 16:44, 16 mar 2014


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 4984
Witaj. Wpadłem z odwiedzinami. Ogród zapowiada się świetnie. Też jak i ty uczę sie na swoich błędach cały czas też już 4 sezon. Bardzo podobne pomysły u Ciebie jak i u mnie. Ja mam mniejszą działkę bo tylko 6 arów plus na niej dom 260 m2 więc samego ogrodu niewiele, ale za to będzie kiedyś dopieszczony. Widoczki za płotem też podobne u mnie pola z 2 stron plus beskid żywiecki. Rybki mam od 20 lat różne no i kota też podobnie jak u Ciebie życze powodzenia i będę wpadał w odwiedziny.
elzbieta_g 18:27, 16 mar 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 4785
super Twoje oczka i ta ścieżka do nich...extra na Korczynie to znam tylko szpital...daleko od niego mieszkasz? bliżej ma jednak Agata do Ciebie
____________________
Ela-Ogród Eli, / Wizytówka
olaw 19:56, 16 mar 2014


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 1013
Witaj po sąsiedzku
Podkarpacie rośnie w siłę...
Piękny masz ogród i oczko fajnie pomyślane
Pozdrawiam
____________________
Ola Nieforemny ogród na przodzie
agata19762 19:21, 17 mar 2014


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
no to się wszystko wyjaśniło,
jesteśmy bliskimi sąsiadami...JA TY I OLA


w Korczynie masz szkółkę z roślinkami, czasem tam zaglądałam,
prowadzi ją młode małżeństwo z wielkimi bólami

czasem można u nich wyszperać coś ciekawego ....


pozdrówka zostawiam
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
grzeguz 20:08, 17 mar 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 116
agata19762 napisał(a)
no to się wszystko wyjaśniło,
jesteśmy bliskimi sąsiadami...JA TY I OLA


w Korczynie masz szkółkę z roślinkami, czasem tam zaglądałam,
prowadzi ją młode małżeństwo z wielkimi bólami

czasem można u nich wyszperać coś ciekawego ....


pozdrówka zostawiam


No... jaki ten świat mały.

Państwo P. mieszkają na końcu mojej ulicy. Ja większość moich roślin zdobyłem od nich. Może początki mieli trudne ale z roku na rok się rozkręcają.
Ostatnio na jesieni wziąłem u nich naprawdę pokaźną partie ładnych iglaczków po cenach dużo.... niższych niż w sklepach. Z tego co wiem to głównie żyją ze sprzedaży wysyłkowej, bardzo miło się czyta ich opisy na allegro.

A szanowne koleżanki to z których stron miasta Krosna?
____________________
Mój ogrodowy bakcyl..................... Wizytówka - Ogrodowy bakcyl
grzeguz 20:38, 17 mar 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 116
Skoro jesteśmy z jednych stron to opowiem Wam o okazji jaką trafiłem w ubiegłą sobotę w jednym ze sklepów ogrodniczych w Krośnie.

Wybrałem się wczesnym sobotnim rankiem na "krzaczkowy zwiad" po okolicznych sklepach ogrodniczych, zapinając prewencyjnie przyczepkę do mojego Lanosika, tak na wypadek gdybym coś okazyjnego trafił.
No i trafiłem... super sale ... mega wyprzedaż.... drzewek - głównie iglaków po jedyne 10 PLN za sztukę.
Niektóre z nich , jak stwierdził sprzedawca, stały na ekspozycji już od 4 sezonów. No i w efekcie tego były w opłakanym stanie, większość przesuszonych, korzonki przerośnięte w donicach... ale wszystkie żywe - wymagające czułego podejścia, przycięcia, odżywienia i odrobinę miłości.

ZAPAKOWAŁEM PRZYCZEPKĘ PO BURTY - 15 sztuk:


i co...?

Nie dało mi ... wróciłem po więcej....



Jak dojechałem to na miejscu już dwóch krewkich klientów prawie pobiło się o tuje szmaragd. Podobno jednocześnie jeden z nich krzyknął że bierze 10 a drugi, że wszystkie. Nie wiem jak sie sprawy potoczyły ale ja zostawiając im te szmaragdy, cichaczem wybierałem co cenniejsze odmiany dla siebie.

I tak moim łupem padły:

Tuje Szmaragd,
Tuje Kolumnowe, Spiralis
Sinkurst, European Gold,
Cyprysiki Lawsona - minima glauca, i na pniu,
Jałowce Sky Rocket i kolumnowe
i jeszcze kilka innych które muszę dopiero oznaczyć.

Większość trafiła na front ogrodu, reszta na tył i skalniak. Są już w ziemi. Rozluźniłem im bryłę korzeniową mocząc w wodzie i planuję niedługo odżywić opryskiem nawozowym . Czekają w spokoju aż stworzę wokół nich kształtna rabatkę.
____________________
Mój ogrodowy bakcyl..................... Wizytówka - Ogrodowy bakcyl
Fuksja 21:03, 17 mar 2014


Dołączył: 01 lip 2013
Posty: 393
No to się obłowiłeś. Gratuluję!!!
____________________
pozdrawiam,Ania
elzbieta_g 21:14, 17 mar 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 4785
ktoś tam w tym sklepie zapomniał ich chyba podlewać...biedaki... zadbaj o nie to może wrócą do normalności, podlewaj a póżniej daj witaminki tylko nie od razu dopiero jak się troszkę ukorzenią
____________________
Ela-Ogród Eli, / Wizytówka
agata19762 21:37, 17 mar 2014


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
tak właśnie myślałam, że tam mieszkasz,
po fotkach zlokalizowałam miejsce,

dobrego mam nosa

rzeczywiście ci ludzie ze szkółki sprzedają wysyłkowo,
mówili mi o tym, gdy u nich byłam ...


____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
agata19762 21:39, 17 mar 2014


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Ola mieszka na Świerzowej a ja w Wietrznie ....
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies