Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz zielony skrawek i mój ogrodowy bakcyl

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz zielony skrawek i mój ogrodowy bakcyl

olaw 08:08, 18 mar 2014


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 1013
Zakupy świetne, ja też lubię takie okazje, zwłaszcza jak są takie okazy

Ja też mam roślinki z tej szkółki, ale nie kupowałam tam osobiście tylko dostałam od mamy w prezencie..
____________________
Ola Nieforemny ogród na przodzie
wietrzyk 21:38, 22 mar 2014


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
grzeguz napisał(a)


Wiem, że patrząc na zdjęcia, które zamieszczam - Wy - doświadczeni Ogrodowicze widzicie wiele błędów, niedociągnięć, zły dobór roślin itp. Ale... bardzo was proszę o konstruktywną krytykę, bo będąc na tym forum to właśnie na niej bardzo mi zależy.

Hi, hi
zapewniam Cię, że są tu zarówno doświadczeni, jak i... mniej doświadczeni
Rudi mnie zauroczył, jakie ma śliczne oczy
Z własnego doświadczenia doradzam zdjęcie agrowłókniny. Jest wątek "mata przeciw chwastom", gdybyś chciał wiedzieć więcej
Pozdrawiam
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
grzeguz 20:26, 24 mar 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 116
Witaj "Wietrzyk"-u,

Miło, że mnie odwiedzasz.
Niestety na zdjęcie geowłókniny jest już o 2 sezony za późno - za bardzo przerosła roślinami .Nauczony doświadczeniem z tego forum powoli odcinam duże jej płaty przy nowych nasadzeniach. Już jest bardzo krucha i sądzę, że po jakimś czasie sama ulegnie częściowej biodegradacji.
Nowe rabaty planuję już bez szmaty pod korę Sosnowo -modrzewiową, zobaczymy czy nadążę z plewieniem.

pzdr
____________________
Mój ogrodowy bakcyl..................... Wizytówka - Ogrodowy bakcyl
grzeguz 20:39, 24 mar 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 116
SOBOTNIE "SYZYFOWE" PRACE.....

Jakoś spać nie mogłem bo wschód słońca już o 5 rano mnie wybudził. Szybka kawka i byłem w ogrodzie tuz przed 6-tą.
Zabrałem się od razu za budowę ścieżki między pergolą winogronową a warzywnikiem.


A to mała rabatka osłaniająca warzywnik od przodu płotkiem leśnym, który w expresowym tempie pomalowała moja "małżowinka" w sobotni wieczór.



Te bukszpany są darowane. Rosły w wietrznym miejscu i były częściowo zmrożone. Podjąłem się ich przesadzenia i postaram się nadać im ładne kształty.



A to koniec I etapu budowy zadaszenia nad tarasem. Moi cieśle uwinęli się w 2 dni. Jeszcze tylko pokrycie dachu i wyłożenie tarasu kostką brukową.




____________________
Mój ogrodowy bakcyl..................... Wizytówka - Ogrodowy bakcyl
grzeguz 20:57, 24 mar 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 116
Przyroda budzi się WIOSENNIE ....









____________________
Mój ogrodowy bakcyl..................... Wizytówka - Ogrodowy bakcyl
Monika1202 14:52, 25 mar 2014


Dołączył: 07 kwi 2013
Posty: 151
Witam ,
Piękny ogród, piękne miejsce ... fajny taras.
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam oczywiście do siebie.
____________________
Monika, Wiejski Ogród Moniki , Cienista rabata , Glorioza Rotszylda ,
agata19762 19:50, 25 mar 2014


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
widzę, że nie lubisz a może nie umiesz się byczyć
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
wietrzyk 20:31, 25 mar 2014


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Fajne zadaszenie tarasu robisz
Z tą matą to niestety racja. Ja wyrywałam po niecałym roku i już była poprzerastana Korzonki zamiast w ziemię idą w matę
I wiosenne widoki ładne
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
elzbieta_g 20:37, 25 mar 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 4785
działasz pełna para wiosne czują nie tylko roślinki ale i wlaściciel
____________________
Ela-Ogród Eli, / Wizytówka
grzeguz 08:49, 26 mar 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 116
agata19762 napisał(a)
widzę, że nie lubisz a może nie umiesz się byczyć


Agato,

Cóż, nie ukrywam że czasem nawet lubię - "się byczyć" ....ale... jeśli chodzi o ogród to jakoś nie potrafię.

Jak tylko wyjdę do niego lub na chwilę gdzieś przysiądę to od razu przelatuje mi przed oczami tysiąc rzeczy do zrobienia. A Tu coś rozsadzić, tam przyciąć a to i tamto zmienić i tak w kółko.

Zresztą zarażeni tą choroba wiedzą o czym mówię .
____________________
Mój ogrodowy bakcyl..................... Wizytówka - Ogrodowy bakcyl
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies