Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz zielony skrawek i mój ogrodowy bakcyl

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz zielony skrawek i mój ogrodowy bakcyl

grzeguz 22:12, 25 maj 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 116
Donia72 napisał(a)
Pięknie jest u Ciebie, bardzo fajne rabaty
Pozdrawiam


Witaj Donia72, Dziękuje bardzo za miłe słowa, jesteś u mnie zawsze mile widzianym gościem.
____________________
Mój ogrodowy bakcyl..................... Wizytówka - Ogrodowy bakcyl
grzeguz 22:44, 25 maj 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 116
Korzystając z pięknych okoliczności przyrody przespacerowałem się po ogrodzie pstrykając trochę fotek.

Należy się przecież chwila odpoczynku po wczorajszym ciężkim dniu, kiedy to w pełnym słońcu pracowałem cały dzień przy modernizacji oczka wodnego.

Celem moim było przerobienie kaskady - już po raz kolejny zresztą staram się zminimalizować straty wody próbując stworzyć optymalną konstrukcję bez mikro-przecieków i rozprysków.





Zbudowałem też murek z kamienia rzecznego, głównie żeby poprawić bezpieczeństwo chodzących tamtędy dzieciaków.
Niestety trzeba zrezygnować z mostka, zdecydowałem, że oczko jest na niego za małe i mógłby przysłaniać jego urok.






A poniżej kilka ujęć ogrody w maju.











A w nagrodę za ciężką pracę, czekała na mnie smaczna kolacyjka grillowana "na bogato"

Była super smaczna !!!

____________________
Mój ogrodowy bakcyl..................... Wizytówka - Ogrodowy bakcyl
grzeguz 10:21, 10 cze 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 116
.
____________________
Mój ogrodowy bakcyl..................... Wizytówka - Ogrodowy bakcyl
grzeguz 16:48, 17 sie 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 116
Witam....

wszystkich tych którzy czasem tu jeszcze zaglądają.

Ostatnio często odwiedzałem ogrodowisko ale przyznam szczerze, że jakoś nigdy nie było czasu żeby klepnąć parę słów z życia mojego ogrodu.

Oczywiście sam nie próżnowałem bo w ogrodzie, jak to dobrze wiecie, zawsze jest co robić. Przybyło kilka nowych rabatek a niektóre z pozostałych były też częściowo modernizowane.

Największe jednak wyzwanie jakie mnie czekało to był ostatnie niezagospodarowane miejsce w ogrodzie i budowa muru z kamienia, który wyznacza teraz dwa poziomy a jednocześnie dzieli ogród na dwie strefy.

Budowę murku, którego poprzedzało nawiezienie i rozplantowanie 2 wywrotek ziemi UKOŃCZYŁEM POMYŚLNIE.

(Pozostał jedynie ból w plecach po dźwiganiu tych wielkich kamieni rzecznych w pojedynkę).

A oto i mój murek:














Kiedyś wyglądało to tak:

ROK 2012



TERAZ (SIERPIEŃ 2014)

____________________
Mój ogrodowy bakcyl..................... Wizytówka - Ogrodowy bakcyl
Lukasz2013 17:20, 17 sie 2014


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 4984
grzeguz napisał(a)
Korzystając z pięknych okoliczności przyrody przespacerowałem się po ogrodzie pstrykając trochę fotek.

Należy się przecież chwila odpoczynku po wczorajszym ciężkim dniu, kiedy to w pełnym słońcu pracowałem cały dzień przy modernizacji oczka wodnego.

Celem moim było przerobienie kaskady - już po raz kolejny zresztą staram się zminimalizować straty wody próbując stworzyć optymalną konstrukcję bez mikro-przecieków i rozprysków.





Zbudowałem też murek z kamienia rzecznego, głównie żeby poprawić bezpieczeństwo chodzących tamtędy dzieciaków.
Niestety trzeba zrezygnować z mostka, zdecydowałem, że oczko jest na niego za małe i mógłby przysłaniać jego urok.






A poniżej kilka ujęć ogrody w maju.











A w nagrodę za ciężką pracę, czekała na mnie smaczna kolacyjka grillowana "na bogato"

Była super smaczna !!!



Witaj. Coraz piękniej u Was w ogrodzie. Murek super wyszedł.
grzeguz 13:04, 24 sie 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 116
Przy tej deszczowej dzisiejszej pogodzie przeglądałem sobie zdjęcia z przed 3 lat i zrozumiałem jak wiele się zmieniło przez ten czas - od początków powstawania ogrodu.

Nieźle to wszystko porosło a wiele roślinek "wędrujących" zmieniło swoje miejsce już kilkukrotnie.
Oczywiście cała w tym moja wina bo wiele rzeczy było nieprzemyślanych i pochopnych.
-------

Ta rabata od strony zachodniej jest najstarsza w ogrodzie i chyba najładniejsza, niewiele na niej ostatnio zmieniam dosadzam czy przenoszę. Doraźnie jest tylko pielęgnowane a rośliny przycinane i regularnie nawożone.

Jej początkiem był szpaler z żywotnika Brabanta, który był następnie sukcesywnie obsadzany pozostałymi roślinami a rabata dzięki temu stopniowo się zwiększała swoje rozmiary.

------ 2011 -------



-------- 2012 -------



(Przeciwników "ogrodowych szmat" proszę o wstrzymanie sie od negatywnych komentarzy
Geowłóknina uległa w większości miejsc degradacji lub została przeze mnie usunięta.)

- ---- WIOSNA 2014 -----



- ---- OBECNIE ----




____________________
Mój ogrodowy bakcyl..................... Wizytówka - Ogrodowy bakcyl
grzeguz 13:37, 24 sie 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 116
A to jak zmieniło się moje oczko wodne do tej pory nazywane przez moich bliskich "bajorkiem".


Pierwsze początki to była dziura w ziemi, wydłubana według moich instrukcji ,przez koparkę, która plantowała ogród.

----- 2011 ---


Do "bajorka" regularnie odprowadzana była woda opadowa, w ciągu 2 sezonów zaczęły się pojawiać rośliny wodne tj. tatarak, jaskry, żabienica itp. Zamieszkiwało w nim także kilka dzikich karasi i zaskroniec.






Początki budowy



----- LIPIEC 2012 -----






Niestety ! ... Tutaj też nie uniknąłem błędów.

* Oczko okazało się zbyt płytkie,
* źle wymierzyłem poziomy
* półki były niestabilne, obsypywały się
* i największy - zastosowałem tanią folię z PE (do oczek wodnych), która zaczęła przeciekać po roku czasu.

Zdecydowanie nie polecam tego produktu "folia akwen znanego producenta- MAR...A z Rzeszowa (jest jej dużo na allegro).
Zapewniali mnie w sklepie że to PCV a okazało się tanim PE wytwarzanym z odpadów chyba.

Nastąpiło więc podejście drugie:

* folia PCV gr 1.1 mm
* dobrze wymierzone półki dla roślin
* pogłębione do 1.30 m - tak żeby przezimować moje karpie "coi"
* i jeszcze więcej kamieni

----- LIPIEC 2013 -----





Pierwsi lokatorzy:


____________________
Mój ogrodowy bakcyl..................... Wizytówka - Ogrodowy bakcyl
grzeguz 13:47, 24 sie 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 116
A tak wygląda moje "bajorko" obecnie:















____________________
Mój ogrodowy bakcyl..................... Wizytówka - Ogrodowy bakcyl
ANIA 09:37, 28 sie 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 912
Witam
Ten Twój mały skrawek ziemi nie taki malutki. A jaki zadbany i aranżowany z wielkim rozmachem Pergolki pod "winną latorośl" solidne, winogronka pieknie pną sie w górę, tylko czekać na owoc. My podsypujemy swój dolomitem. Pozdrawiam.
____________________
W moim magicznym ogrodzie wszystko
pawel_snopek 21:32, 28 sie 2014


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
grzeguz napisał(a)
A tak wygląda moje "bajorko" obecnie:


















zazdroszczę oczka wodnego mam małe pytanie co to jest za iglak na 3 fotce od końca między trawą a tują taki zielony niski??
____________________
Paweł - Ogród pod górą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies