Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz zielony skrawek i mój ogrodowy bakcyl

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz zielony skrawek i mój ogrodowy bakcyl

agata19762 22:01, 26 mar 2014


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
grzeguz napisał(a)


Agato,

Cóż, nie ukrywam że czasem nawet lubię - "się byczyć" ....ale... jeśli chodzi o ogród to jakoś nie potrafię.

Jak tylko wyjdę do niego lub na chwilę gdzieś przysiądę to od razu przelatuje mi przed oczami tysiąc rzeczy do zrobienia. A Tu coś rozsadzić, tam przyciąć a to i tamto zmienić i tak w kółko.

Zresztą zarażeni tą choroba wiedzą o czym mówię .



widzę, że my ogrodnicy wszyscy tak mamy
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
Lukasz2013 19:14, 27 mar 2014


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 4984
agata19762 napisał(a)



widzę, że my ogrodnicy wszyscy tak mamy


Potwierdzam i u mnie podobne objawy.
grzeguz 21:51, 30 mar 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 116
Witajcie,

Weekend można uznać za udany. Piękna pogoda - ciepełko jak w lecie.
Znalazłem czas nie tylko na "ogrodowanie" ale także na poranny wypad na pstrąga San'u i cieszy mnie, że udało się wrócić ze zdobyczą.

Wczoraj zabrałem się za przygotowanie "rabaty podwyższonej" pod iglakami, które niedawno posadziłem z przodu domu. Ciężka to praca a szczególnie zrywanie darni,.... no ale samo się nie zrobi.
Niestety nie udało się jej skończyć, może jutro znajdę więcej czasu po pracy.

Robota szła super sprawnie szczególnie dlatego,że miałem 3 pomocnice (2 córcie i małżonkę), które pomagały mi rozkładać gazety pod korę na rabatce.







Muszę się teraz zastanowić czym obsadzić te iglaki - myślę tutaj o bylinach i krzewach. Jest to strona południowo - wschodnia wiec na pewno gatunki swiatłoubne.

Myślałem o przemieszczeniu ogników szkarłatnych i irgi (które obecnie rosną za ogrodzeniem) na pierwszy rząd pod iglaki, do tego może hortensje, tawuły. Tu na szczycie tej niewielkiej góreczki mógłby ładnie prezentować się jakiś soliter, ale jaki?

Może coś doradzicie ?


____________________
Mój ogrodowy bakcyl..................... Wizytówka - Ogrodowy bakcyl
grzeguz 22:12, 30 mar 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 116
Kaskada doczekała się modernizacji - jest w trakcie zmian.

Niestety po zimie pojawiły się nieszczelności i są straty wody na przelewach. Próbuje to jakoś załatać i trochę pozmieniać tak aby woda przelewała się bezpośrednio do lustra wody anie na kamienie o które sie rozpryskuje na boki.



A poniżej jeszcze kilka zdjęć wiosny w ogrodzie:




Moje pierwsze próby z bonsai (cyprysik Boulevard):



____________________
Mój ogrodowy bakcyl..................... Wizytówka - Ogrodowy bakcyl
grzeguz 21:47, 31 mar 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 116
Może ktoś jednak rzuci okiem na tą rabatkę od strony południowo - wschodniej i coś poradzi w sprawie obsadzeń.....plz

Dziś wylądowały na niej 3 irgi i 3 ogniki szkarłatne posadzone w grupach.

Jestem na etapie kształtowania jej drugiej części.

Cała przyczepka kory świeżo przywiezionej z tartaku już na nią czeka:


Czy mogę już opryskać nawozem dolistnym te iglaczki posadzone 3 tyg.temu?

Czy "BIOPON iglaki" bedzie odpowiedni?
____________________
Mój ogrodowy bakcyl..................... Wizytówka - Ogrodowy bakcyl
elzbieta_g 08:35, 01 kwi 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 4785
ja bym tam hortensje wsadziła typu limelight lub vanille fraise i troszke trawek
kaskada fajna
____________________
Ela-Ogród Eli, / Wizytówka
grzeguz 12:03, 01 kwi 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 116
elzbieta_g napisał(a)
ja bym tam hortensje wsadziła typu limelight lub vanille fraise i troszke trawek
kaskada fajna


Dzięki za zainteresowanie.

No właśnie myślałem o trawach ozdobnych żeby trochę urozmaicić.

Znasz może jakieś godne polecenia miejsce w naszych okolicach gdzie jest duży wybór traw?

Kaskada na razie nieskończona - brak czasu! Na pierwszym miejscu jest teraz dokończenie rabaty i jej obsadzenie.
Nawet nie mam kiedy zrobić pierwszego koszenia trawnika.
____________________
Mój ogrodowy bakcyl..................... Wizytówka - Ogrodowy bakcyl
elzbieta_g 12:19, 01 kwi 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 4785
ja jeżdzę zazwyczaj do jednej , nie jest mega bogata ale zawsze znajdę to co chcę i ceny na moja kieszeń , mam tam zamowione róże Bonica, ale napewno masz coś bliżej
http://www.bylin.podkarpacie.com/
____________________
Ela-Ogród Eli, / Wizytówka
grzeguz 21:12, 07 kwi 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 116
Tydzień minął jak zwykle pracowicie - bo jak tu nie wykorzystać tak pięknej wiosennej pogody.

W sobotę od samego rana wprawiałem się w sztuce "bonsai" ćwicząc na dwóch prawie 2 metrowych tujach kulistych, w ogrodzie moich rodziców, które ocaliłem od wycięcia.

Zobaczcie sami co z tego wyszło. Zapewne daleko mi jeszcze do doskonałości ale dopiero się uczę przycinania i dlatego będę wdzięczny z każde słowo konstruktywnej krytyki.





Teraz pozostaje czekać i regularnie przycinać powstające kulki.
____________________
Mój ogrodowy bakcyl..................... Wizytówka - Ogrodowy bakcyl
grzeguz 21:32, 07 kwi 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 116
Mała ogrodowa sesja fotograficzna:



Tawułka GOLDFLAME własnie budzi się po zimie:



"Vinca minor" - sam nie wiem skąd tam się wziął - chyba się sam wysiał albo został zawleczony z bryłą ziemi



Rudi mnie nie opuszczał i z typową dla niego "kocią namolnością" wchodził mi w kadr.



Pomożecie mi zidentyfikować te roślinki ?


Barwinki powinny kwitnąć przez cały rok:



Czy to OBSIDIAN ?







____________________
Mój ogrodowy bakcyl..................... Wizytówka - Ogrodowy bakcyl
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies