Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Ewy

Nallar 20:00, 28 mar 2019


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Basilikum napisał(a)

ja mam dlugie wlosy to zawsze cos na szczotce znajde. Ponoc owcza welna tez dobra jest. Nasze nie maja welny wiec musze wlosy wieszac. Ale troche mam od takiego pana odkupilismy mam zamiar ja pod rosliny dawac po troche, by lepiej rosly

Owcza wełna pod rośliny? No o tym to ja nie słyszałam. Co ona ma takiego w sobie?
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
gogo 21:01, 29 mar 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Fajny pomysł na różę, moja straciła podporę w postaci uschniętej jabłoni i też tak sterczy.
Zgapiam jutro pomysł
Chłopak rewelacyjny, ale dorób mu towarzystwo, bo w grupie skuteczniej odstraszą dziki.
I nie będzie się nudził
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Basilikum 21:16, 29 mar 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Nallar napisał(a)

Owcza wełna pod rośliny? No o tym to ja nie słyszałam. Co ona ma takiego w sobie?

zawiera 10-12% azotu, fosfor, potas. Ponadto co bardzo wazne zatrzymuje wilgoc, potrafi zatrzymac o wiele wiecej wody niz sama wazy i powoli ja oddawac roslinie. Ponadto rozklada sie bardzo wolno i polepsza przez to strukture gleby. Mamy w naszych "skrzyniach" na dnie - chociaz juz trzeci rok jest wiec pewnie sie w wiekszosci rozlozyla. W tym roku chce dac pomidorom i innym roslinkom w w nogi po troche welny.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Nallar 22:11, 29 mar 2019


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
gogo napisał(a)
Fajny pomysł na różę, moja straciła podporę w postaci uschniętej jabłoni i też tak sterczy.
Zgapiam jutro pomysł
Chłopak rewelacyjny, ale dorób mu towarzystwo, bo w grupie skuteczniej odstraszą dziki.
I nie będzie się nudził

Pomysł na róże podpowiedziała mi Danusia, nie wiem do końca czy oto chodziło, mam nadzieję że dobrze zrozumiałam szefową.
Towarzystwo dla chłopka dorobie, tym razem wiszące, może taka dyndająca "postać" będzie bardziej skuteczna. Dziś na świeżo zagrabionej rabacie widziałam ślady, myślę że sarenki. Jak widać chłop mało skuteczny, nawet bażanty się go nie boją.
Podporę zrób z bardziej masywnego materiału, moja jest zbyt słaba, czeka mnie przeróbka.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Nallar 22:28, 29 mar 2019


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Basilikum napisał(a)

zawiera 10-12% azotu, fosfor, potas. Ponadto co bardzo wazne zatrzymuje wilgoc, potrafi zatrzymac o wiele wiecej wody niz sama wazy i powoli ja oddawac roslinie. Ponadto rozklada sie bardzo wolno i polepsza przez to strukture gleby. Mamy w naszych "skrzyniach" na dnie - chociaz juz trzeci rok jest wiec pewnie sie w wiekszosci rozlozyla. W tym roku chce dac pomidorom i innym roslinkom w w nogi po troche welny.

Bardzo Ci dziękuję za informację. Z pewnością nie będę mogła tego spróbować z prostego powodu, owiec u nas brak
ale....doczytałam że w sprzedaży pokazały się ekologiczne nawozy właśnie z owczej wełny.
Jak widać człowiek całe życie się uczy.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Nallar 13:55, 31 mar 2019


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
U mnie też jest wiosna.


____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Nallar 13:58, 31 mar 2019


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Roślinki poczuły ciepełko.



____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
ryska 17:33, 31 mar 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11603
Takie oznaki wiosny cieszą bardzo . Sasanki dla mnie mocno pożądane. Wysiałam paczkę i czekam na siewki ale coś ich nie widać. Kupowałam już parę razy ale za każdym razem padały. Coś mnie nie lubią.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Basilikum 21:29, 31 mar 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
no doslownie wszystko w oczach rosnie
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
gogo 00:36, 01 kwi 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Ale masz piękną kępkę przylaszczki, ja miałam i zniknęła, muszę zakupić.
I śliczne sasanki
Z moimi sasankami gorzej niż w ubiegłe lata
Było 10 sztuk w trzech kolorach, zostały dwie duże i cztery z jednym listkiem
Może, po śnieżnej zimie miały za mokro?
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies