Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Doświadczenia brak:(

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczenia brak:(

Mila 09:48, 11 maj 2014


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 543
Bogdzia napisał(a)
Ja swoich rh niczym nie okrywam ani nic pod nie nie sypię , nie lubią tego . Rh sadzi sie na tym samym poziomie na jakim rosły w doniczkach i nie powinno się nic już sypac bo lubią by do korzeni dochodziło powietrze. Na zimę też sie nie okrywa bo one zimą również transpiruja wode i jak roslina okryta to woda nie odparowuje w powietrze i grzyby roślinę atakują. Wyciągnij korę spod rh, podlej i opryskaj Topsinem a za kilka dni mieszanka o którą u mnie pytałaś , kilka razy w odstepie kilku dni. Roslina bedzie bardziej zielona ale te plamy już nie znikną , natomiast będzie miała zdrowe nowe przyrosty. Stare liście z czasem opadną.Daj też jej nawóz doglebowy dla rh bo ma mało paków kwiatowych (to te duże). Rh wolno dochodza do lepszej kondycji , trzeba cierpliwosci. Jesli masz jakies pytania to pytaj.


Justa przepraszam, że u Ciebie ale u Bogdzi nie mogę się doszukać info o mieszance do Rh. Możecie podac jej składniki?
____________________
Mila - Majowo nie tylko w maju
justajusta 18:40, 11 maj 2014


Dołączył: 16 mar 2014
Posty: 270
Mila napisał(a)


Justa przepraszam, że u Ciebie ale u Bogdzi nie mogę się doszukać info o mieszance do Rh. Możecie podac jej składniki?

Nie ma sprawy. Cytuję Bogdzię:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2074-rododendronowy-ogrod-ii?page=2361
"Miesznka na rh. Najpierw TOPSIN, potem mieszanka na opryski wykonywane na roślinach które po zimie sa żółte albo wogóle kiepsko wyglądają. Więc ja opryskuję głównie mieszanka dwóch nawozów są to Florowit taki ogólnego stosowania i Florowit dla iglaków który jest nawozem kwaśnym. Na 1l wody wlej cwiartkę nakrętki od żelaza i jeszcze mniej florowitu.Opryskuj co 5 dni aż sie wyglad poprawi a potem daj nawóz doglebowy choc dolistnie można go zastapic jeśli masz np tylko jeden rh. Rozpuszczamy w wodzie robiąc nieco słabszy roztwór niż pisze na opakowaniu. Poniewaz stosujemy dwa nawozy toteż zmiejszamy odpowiednio ilosc ja daję więcej florowitu z tego duzego baniaka a mało z mniejszej butelki. Zamiast nawozu do iglaków można dodac kilka kropli soku z grapeifrutta lub cytryny.
Można zamiast tych mieszanek z pierwszego zdjęcia zastosowac nawóz dolistny do rh (na zdjęciu po lwej stronie) , mozna też dodac i jest to wskazane troche żelaza ( po prawej stronie zdjecia)
Opryskujemy krzaki co kilka dni 4-5 az do momentu gdy liście bedą bardziej zielone.
Uwaga: takie opryski robimy tylko po zimie , absolutnie nie na nowe młode listki."


____________________
Justa
justajusta 19:23, 11 maj 2014


Dołączył: 16 mar 2014
Posty: 270
dolcevita napisał(a)
Zapowiada się interesująco Będę zaglądała i kibicowała, pozdrawiam!

Obawiam się, że dłuuuuugo będzie trwało to kibicowanie
____________________
Justa
justajusta 19:30, 11 maj 2014


Dołączył: 16 mar 2014
Posty: 270
Takmi chodzi po głowie, żeby przesadzić tego perukowca w inne miejsce, może przed tujami. Na tle płotu jest kompletnie niewidoczny. Na dodatek jest jakiś nieforemny, z tyłu wyższy, a z przodu niższy i te pędy takie łysawe. Może go przyciąć? Zabieram się za tą rabatę, wstępnie chciałam posadzić z przodu tawułkę limonkową, ale teraz jak zastanawiam się nad wyprowadzką perukowca sama już nie wiem.

____________________
Justa
justajusta 23:20, 17 cze 2014


Dołączył: 16 mar 2014
Posty: 270
Wiem,że rzadko piszę, ale regularnie czytam Wasze wątki. Tak naprawdę u mnie niewiele się zmieniło, ale to z braku czasu. Zaczęłam obsadzać rabatę i...... nie wiem co dalej posadzić. Wygląda tak.
____________________
Justa
justajusta 23:26, 17 cze 2014


Dołączył: 16 mar 2014
Posty: 270
Został mi do obsadzenia kawałek i myślę o berberysie Maria może z hostami i jakimś iglastym, który będzie zwisał. Dalej hortensja Limelight z żurawkami, ale jeszcze nie wiem jakimi. Chciałabym jeszcze wsadzić coś wyższego na końcu, ale kompletnie nie wiem co. Na niższe piętro mam już pomysł
Jak wspomniałam perukowiec do eksmisji i też nie mam pomysłu co wsadzić na jego miejsce. Wiem tylko, że zrobię tam żywopłocić z tawuły i bukszpanu.
____________________
Justa
justajusta 23:38, 17 cze 2014


Dołączył: 16 mar 2014
Posty: 270
Po uważnym studiowaniu ogorodowiska zmieniła mi się troszkę koncepcja żywopłotu od frontu. Powiem tak - ogrodowsko sprawiło, że wiem jakie rośliny chciałabym mieć w swoim ogorodzie. Tylko trudno mi jest je jeszcze odpowiednio skomponować, więc dalej liczę na podpowiedzi doświadczonych forumowiczów
I tak szpaler cisów zostaje, ale przed nimi chcę posadzić wiśnie umbra - 5szt i oczywiście inne nasadzenia, np.hortensje, lawenda, żurawka, bukszpan.
Widzi wam się to wszystko??
____________________
Justa
justajusta 23:39, 17 cze 2014


Dołączył: 16 mar 2014
Posty: 270
Acha zapomniałam dodać, że zakochałam się w trawach.
____________________
Justa
AgaeM 09:47, 18 cze 2014


Dołączył: 13 cze 2014
Posty: 1268
Nie dziwię się miłości do traw, podzielam ją. Z pozdrowieniami, aga
____________________
szałwie czy lawendy
justajusta 09:40, 19 cze 2014


Dołączył: 16 mar 2014
Posty: 270
Dzisiaj rano poszłam w piżamie do ogrodu, usiadłam przed domem na schodach i pijąc kawkę myślałam co dalej posadzić.



I wymyśliłam coś takiego. Żywopłcik z cisa, a przed nim Umbry. Oczywiście perukowiec do eksmisji i chyba przesadzę też tą kulkową tuję.



Oczywiście u dołu posadzę coś niskiego, np. obwódkę z bukszpanu, a w środku coś kwitnącego na biało lub fioletowo.

Pomyślałam, że będzie to jakiś porządek, bo z drugiej strony, też chcę posadzić żywopłot z cisa, a 2 metry przed nim Umbry.



Co o tym myślicie?? Pomóżcie please
____________________
Justa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies