Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Doświadczenia brak:(

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczenia brak:(

justajusta 06:12, 23 cze 2014


Dołączył: 16 mar 2014
Posty: 270
polinka napisał(a)

Myślę, że będzie dobrze. Pomysł z umbarmi po jednej i drugiej stronie jak najbardziej trafiony Na skarbę dałabym irgę major i nasadzenia jak w zimozielonym

Chyba jednak mam za mało miejsca na umbry z tej strony. Korony się rozrosną i wyjdą za ogrodzenie, a tam wąska droga. Po lewej jest 1.30x1.30, a obok tuji kulkowej zamiast perukowca 1.30x2.30. kombinuję dalej, musz zobaczyč jak wygląda irga major.
____________________
Justa
justajusta 06:17, 23 cze 2014


Dołączył: 16 mar 2014
Posty: 270
BusyBee napisał(a)
Ale mejsca- suuper. Wiele osób chciałoby taki areał i takie miejsce pod lasem! Powodzenia w planach Zaznaczam i będę zaglądać

Owszem miejsca jest sporo i sąsiedztwo lasu piękne, ale jesienią sporo grabienia no i dachówka od tej strony już zielona.
____________________
Justa
Toszka 08:00, 23 cze 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Justa, wiśnie też można strzyc. Możesz tez posadzić jakiś buk fastigiata. Możesz zamiast wiśni posadzić graby, które będziesz dowolnie strzygła.
Spadającymi liśćmi się nie martw - pisałaś, że wszędzie masz piasek - z liści można zrobić wspaniały kompost, który systematycznie sypany na rabaty użyźni ci glebę w ogrodzie.

Trochę spóźnione, ale ze szczerego serca ślę życzenia urodzinowe
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
justajusta 19:35, 23 cze 2014


Dołączył: 16 mar 2014
Posty: 270
Toszka napisał(a)
Justa, wiśnie też można strzyc. Możesz tez posadzić jakiś buk fastigiata. Możesz zamiast wiśni posadzić graby, które będziesz dowolnie strzygła.
Spadającymi liśćmi się nie martw - pisałaś, że wszędzie masz piasek - z liści można zrobić wspaniały kompost, który systematycznie sypany na rabaty użyźni ci glebę w ogrodzie.


Trochę spóźnione, ale ze szczerego serca ślę życzenia urodzinowe

Dziękuję za życzenia i za podpowiedzi. Koniecznie muszę poczytać o tych drzewach bo nie do końca wiem jak rosną.
____________________
Justa
Ewik 20:50, 15 wrz 2014


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Dzieje sie u ciebie , pomysł fajny , czekam na efekty Co do traw to uwielbiam
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
justajusta 20:22, 20 wrz 2014


Dołączył: 16 mar 2014
Posty: 270
Ewik napisał(a)
Dzieje sie u ciebie , pomysł fajny , czekam na efekty Co do traw to uwielbiam

Dzieje się, ale bardzo powoli. Gdyby tak mieć luźne jakieś 50 tysi zadziało by się szybciej, bo chęci są ogromne. Co do traw to właśnie skończyłam rabatę z praire fire.



Wiosną będą na niej kwitły czosnki i szafirki.

A na tarasie jesiennie. Dynie wyhodowany własnoręcznie hehe.






____________________
Justa
Majuniaa 10:16, 26 wrz 2014

Dołączył: 26 kwi 2013
Posty: 105
justajusta napisał(a)

Dzieje się, ale bardzo powoli. Gdyby tak mieć luźne jakieś 50 tysi zadziało by się szybciej, bo chęci są ogromne. Co do traw to właśnie skończyłam rabatę z praire fire.



Wiosną będą na niej kwitły czosnki i szafirki.

A na tarasie jesiennie. Dynie wyhodowany własnoręcznie hehe.









Witam bardzo serdecznie Koleżankę z pewnie niedaleka. Bardzo podoba mi się ta rabata z praire fire. Ślicznie.

A odnośnie żywopłtu cisowego co planowalaś- to bardzo dobry pomysł. Bedzie się wyróżniać na tle brązowego płotu.

Pozdrawiam!!!
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3160-duzy-ogrod-Majunii-na-warmii
justajusta 20:37, 26 wrz 2014


Dołączył: 16 mar 2014
Posty: 270
Majuniaa napisał(a)



Witam bardzo serdecznie Koleżankę z pewnie niedaleka. Bardzo podoba mi się ta rabata z praire fire. Ślicznie.

A odnośnie żywopłtu cisowego co planowalaś- to bardzo dobry pomysł. Bedzie się wyróżniać na tle brązowego płotu.

Pozdrawiam!!!

Zapewne niedaleko, też spod Olsztyna. Rabata z praire fire inspirowana ogrodowiskiem - skarbnica pomysłów. Co do żywopłotu cisowego, koncepcja wprawdzie się zmieniła, ale wezmę pod uwagę to co napisałaś. Zima długa, więc dużo może się zmienić.
____________________
Justa
Majuniaa 19:41, 30 wrz 2014

Dołączył: 26 kwi 2013
Posty: 105
A gdzie kupywałaś praire fire, bo nigdzie nie widziałam?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3160-duzy-ogrod-Majunii-na-warmii
Majuniaa 19:43, 30 wrz 2014

Dołączył: 26 kwi 2013
Posty: 105
Zajrzałam do Ciebie też wstecz, ślicznie wygląda rododendron, wydrukowałam sobie jak z nim postępować, by tak pięknie wygladał. Wygląda jak okaz zdrowia
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3160-duzy-ogrod-Majunii-na-warmii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies