Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Doświadczenia brak:(

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczenia brak:(

justajusta 08:22, 17 lip 2015


Dołączył: 16 mar 2014
Posty: 270
Marga napisał(a)
Witaj Justa, dużo prac już za Tobę. Masz już bardzo ładnie, a będzie jeszcze ładniej Fachowe podpurki nowym drzewkom sprezentowałaś, musze pogonić mojego M aby zrobił nam podobne.
Widzę, że żórawki szaleją u Ciebie
Zdradzisz co to za odmiana na zdjęciu? Pamiętasz może w jakiej odległości sadziłaś je od siebie?
Pozdrawiam serdecznie i będę zaglądać

Dziękuję za odwiedziny, to prawda w tym roku daliśmy z M czadu, ale to się opłaca. Większość roślin posadzone były rok temu i w tym roku. Żurawka to ginger peach, podobno rośnie do 60cm średnicy, a posadzone w zeszłym roku co 40cm.

Czy nikt mi nie podpowie co posadzić zamiast bergenii?

____________________
Justa
Marga 08:43, 17 lip 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Justa, mi się tam bergenie podobają Niestety nic Ci nie doradzę, bo ja początkująca ogrodniczka jestem.
Dzięki odpowiedz na temat żórawek. Piekne masz! U mnie są co 30cm i teraz się zastanawiam czy nie za ciasno :/
____________________
Ogród dla moich synków
jolka 15:05, 18 lip 2015


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
No Ty to jesteś Aparatka Nie lubię się chwalić, bo nie mam czym!! A te piękne umbry? Śliczne są, czego niestety nie mogę o swoich powiedzieć. Rabatki podwyższone, obłożone kamieniami też ślicznie zrobiłaś. Fajnie wyglądają żurawki przy tych kamieniach. I hortki się zabierają do kwitnienia. Rabatka koło świeżo posianego trawnika, też widać, że fajna się robi. Tyle ładnych miejsc, że nie wiadomo na czym się skupić

A bergenii dlaczego nie chcesz? Ja je lubię, ale jakbyś nie chciała to może jakiś berberys w żółtym albo czerwonym kolorze, dla przełamania tej zieleni.

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
kasia 18:04, 03 wrz 2015


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 396
Cześć, masz piękne zakątki, czy możesz wrzucić jeszcze kilka fotek wisienek, co posadzisz pod nimi? Dziękuje i pozdrawiam
____________________
Kasia - Ogród u Kasi
kasia 18:06, 03 wrz 2015


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 396
Jak na tytułowy " brak doświadczenia " masz bardzo profesjonalnie wykonane nasadzenia znaczy, ze masz to we krwi !
____________________
Kasia - Ogród u Kasi
justajusta 21:01, 03 wrz 2015


Dołączył: 16 mar 2014
Posty: 270
To wszystko zasługa podglądania ogrodów na ogrodowisku po prostu zrzynam zestawienia roślin ale i tak bardzo mi miło, że komuś się podoba. Fotki wisienek wrzucę jutro, a chce posadzić pod nimi obwódki z bukszpanow, pomiędzy róże larissa, za różami morning light. A przed różami chyba lawendę, ale to się zobaczy na wiosnę. Na razie będę zamawiać róże.
____________________
Justa
monteverde 23:20, 04 wrz 2015


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
justajusta napisał(a)
Co posadzić zamiast bergeni? Myślę nad berberysem Golden Carpet aż do żurawki, z tyłu szałwia omszona. Jak myślicie, jakieś sugestie?? Czy może lepiej coś zielonego??
Proszę nie patrzeć na kabalek, reflektorek jeszcze nie znalazł miejsca docelowego.






Praire fire mnie wkurza, w przyszłym roku ją wymienię chyba na rozplenicę.



Mam jeszcze pytanie, czy trzcinnik overdam się rozsiewa??


Czy ta roslina ma zadarniać? to może coś okrywowego jak runianka japońska, dąbrówka rozłogowa, żagwin ogrodowypozdrowka
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
justajusta 19:59, 05 wrz 2015


Dołączył: 16 mar 2014
Posty: 270
Do 16.00 patelnia w tym miejscu, runianka i dąbrówka mogłyby nie dać rady, ale dziękuję za podpowiedź. Postanowiłam wsadzić berberysy, a na runiankę mam inne miejsce
____________________
Justa
kasia 19:58, 10 wrz 2015


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 396
Czekam na foty wiśni niezapomnij
____________________
Kasia - Ogród u Kasi
justajusta 20:39, 10 wrz 2015


Dołączył: 16 mar 2014
Posty: 270
kasia napisał(a)
Czekam na foty wiśni niezapomnij


A widzisz, zapomniałam. Wprawdzie nic się zmieniło przy wisniach, czekam na róże które zamówilam, a obwódki z bukszpanu posadze dopiero na wiosnę, bo w Obi juz ich nie ma
____________________
Justa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies