Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Akwarela w ogrodzie:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Akwarela w ogrodzie:)

akwarela 21:12, 24 kwi 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 430
Dopadła mnie niezwykle zakaźna choroba hortensjowa W sobotę wielkie sadzenie:

Diamant Rouge
Pink Annabelle
Candle
Polar Bear
Wim's Red
Strong Annabelle Incrediball
Pinky Winky
Magical Sweet Summer
Magical Fire



A tu już nie hortensjowe zakupy:
Platan klonolistny
Budleja Flower Power
Magnolia Liliflora Nigra
Miłorząb
Judaszowiec Kanadyjski

Czeka mnie dużo planowania i sadzenia

____________________
Zapraszam serdecznie http://www.ogrodowisko.pl/watek/4285-akwarela-w-ogrodzie
ModraSowa 21:26, 24 kwi 2014


Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 1275
No, no. A ja byłam dzisiaj w castoramie w Mińsku Maz. Zakupiłam wielkiego bukszpana i wielkiego cisa, zobaczymy co z nich wyrośnie. Były bardzo ładne trznieliny, niestety tylko trzy sztuki.
Potem pojechałam jeszcze do szkółki do Pana Zdzisława i jego uroczej małżonki, (czy znasz?) żeby uratowac pare mizerotek.
____________________
Ania Ogród to życie
Lukasz2013 21:44, 24 kwi 2014


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 4984
Witaj. Zaglądam i powodzenia w ogrodzie. Ja też w okolicach 2011 rozpocząłem moją przygodę z ogrodem. Będę podpatrywał.
akwarela 21:57, 24 kwi 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 430
ModraSowa napisał(a)
No, no. A ja byłam dzisiaj w castoramie w Mińsku Maz. Zakupiłam wielkiego bukszpana i wielkiego cisa, zobaczymy co z nich wyrośnie. Były bardzo ładne trznieliny, niestety tylko trzy sztuki.
Potem pojechałam jeszcze do szkółki do Pana Zdzisława i jego uroczej małżonki, (czy znasz?) żeby uratowac pare mizerotek.



Oj, oj! Nie znam tej szkółki! Gdzie ona jest?
Ja część roślin kupuję na giełdzie na Broniszach, zdecydowaną jednak większość przez internet. Oglądam też oferty na Tablicy, czasem wpadnie coś fajnego Dziś wypatrzyłam sadzonki bukszpanów po 1,50. Jutro zadzwonię i zobaczę czy są coś warte. Przydałyby mi się na kolejne obwódki.
Zakupów zazdroszczę, bardzo lubię bukszpany. Jak uporam się z sadzeniem wstawię zdjęcia moich własnoręcznie uformowanych okazów. Czy z cisa będziesz robić kulkę?



____________________
Zapraszam serdecznie http://www.ogrodowisko.pl/watek/4285-akwarela-w-ogrodzie
akwarela 22:01, 24 kwi 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 430
Lukasz2013 napisał(a)
Witaj. Zaglądam i powodzenia w ogrodzie. Ja też w okolicach 2011 rozpocząłem moją przygodę z ogrodem. Będę podpatrywał.


Witaj Łukaszu! Miło, że do mnie wstąpiłeś. Zaraz biegnę podglądać do ciebie. Ogrody narodzone w tym samym czasie! Super! Ja niestety już widzę kilka błędów, to pewnie przez to bywanie w Ogrodowisku, dlatego po sobotnich nasadzeniach chcę skupić się w tym roku na ich poprawianiu. Pozdrawiam i zapraszam.
____________________
Zapraszam serdecznie http://www.ogrodowisko.pl/watek/4285-akwarela-w-ogrodzie
Lukasz2013 22:07, 24 kwi 2014


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 4984
akwarela napisał(a)


Witaj Łukaszu! Miło, że do mnie wstąpiłeś. Zaraz biegnę podglądać do ciebie. Ogrody narodzone w tym samym czasie! Super! Ja niestety już widzę kilka błędów, to pewnie przez to bywanie w Ogrodowisku, dlatego po sobotnich nasadzeniach chcę skupić się w tym roku na ich poprawianiu. Pozdrawiam i zapraszam.


Nic sie nie przejmuj ja też już przesadzam i poprawiam to normalka.
ModraSowa 22:18, 24 kwi 2014


Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 1275
Lidko, mój bukszpan ma tak z 1,30m i wąski, myślę co z nim zrobić.Może stożek.. tylko czy będzie pasował do charakteru mojego ogrodu... A jeśli idzie o cis to nadał by się na kulkę ale czy on przeżyję? Wiesz co ci gamonie zrobili? wykopany, prawie przy pniu, mało korzeni, wpakowany w błoto do doniczki.A ja to kupiłam! to są skutki braku doświadczenia i zbytniego zaufania. Nie myślałam nawet że cisy mogą być kopane, to moja nowa sympatia. Ja
Szkółka jest w Górkach, koło Dębego Wielkiego.Mają duży wybór, przystępne ceny. Mieszkasz w samym Mińsku czy z którejś strony,jeśli wolno spytać?
____________________
Ania Ogród to życie
akwarela 23:05, 24 kwi 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 430
Może zwyczajnie posadź ten bukszpan i daj sobie czas, żeby na niego popatrzeć. Ja czasem tak robię i ten czas mi pomaga
Co do cisa, to jest właśnie powód dla którego bardzo rzadko kupuję w Castoramie, jeżdżę czasami tylko się pogapić. Chociaż w tamtym roku zabrałam z tej męczarni dwie kaliny. Jakoś nie mam zaufania do molochów. Ja też bardzo lubię cisy, niestety nie mam żadnego. Może kiedyś przyjdzie na nie czas.
Aniu, ja mieszkam w samym Mińsku, a mój ogród tak naprawdę ma jeszcze dwie części, których nie zdążyłam tu pokazać. Niestety wszystkie z nich są w trakcie realizacji. Mam część od ulicy i część przed tarasem od strony wewnętrznej. Ogród właściwy jest w głębi posesji z dala od ludzi, a za ogrodem jadą już tylko pociągi ( i teraz już można wiadomo gdzie jestem ) Chętnie przeprowadziłabym się na wieś, ciągle szukamy działki, tu jest dla mnie zdecydowanie za ciasno i za głośno. Mam jeszcze swój kawałek ogrodu zaraz za Pułtuskiem, jest starszy niż ten w Mińsku i czasem przywożę sobie z niego trochę sadzonek.

A to mój kawałek świata na pułtuskiej ziemi

____________________
Zapraszam serdecznie http://www.ogrodowisko.pl/watek/4285-akwarela-w-ogrodzie
ModraSowa 23:12, 24 kwi 2014


Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 1275
Ładny ten stary ogród, widać że dopieszczony. Ja na wsi, cicho ale trochę ciasno. Ty chyba gdzieś blisko castoramy, tak mi pasuje.
____________________
Ania Ogród to życie
agatanowa 22:36, 25 kwi 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
hej akwarela, wysłałam info o domku narzedziowym na priv, pozdrawiam
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies