Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Akwarela w ogrodzie:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Akwarela w ogrodzie:)

akwarela 01:37, 23 mar 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 430
Witam serdecznie! Mam na imię Lidia, swoją przygodę z ogrodem rozpoczęłam w 2011 roku. Mam wrażenie, że zrobiłam dopiero jeden malutki krok. Przyszedł nowy rok, nowa wiosna i nowe plany. Potrzebuję trochę wsparcia i otuchy. Zrozumiecie dlaczego po moim pierwszym zdjęciu. Mój ogród powstaje na kilkunastoletnim chwastowisku - śmietnisku. Niestety nie ma tu możliwości wjazdu żadnej maszyny, dlatego wszystkie prace wykonuję ręcznie. Czasami myślę, że nie dam rady, dlatego potrzebny mi optymizm i doświadczenie innych ogrodników. Pozdrawiam. Lidia


Tamtej wiosny rosły tam jeszcze setki śliwek samosiejek. Sama osobiście je wykarczowałam i wykopałam. To tylko jeden smutny kawałek mojej działki. Ogrodzenie niestety już takie było.
____________________
Zapraszam serdecznie http://www.ogrodowisko.pl/watek/4285-akwarela-w-ogrodzie
akwarela 01:40, 23 mar 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 430
Na zielonej części zdjęcia widać chwasty jakie rosły wszędzie! Zdjęcie z 2011 roku.
____________________
Zapraszam serdecznie http://www.ogrodowisko.pl/watek/4285-akwarela-w-ogrodzie
akwarela 02:06, 23 mar 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 430
Ale zaraz chwila! Przecież ja nie pracowałam tam sama! Mam pomocników
____________________
Zapraszam serdecznie http://www.ogrodowisko.pl/watek/4285-akwarela-w-ogrodzie
polinka 08:25, 24 mar 2014


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17568
Witaj Akwarelko Pomocników masz rewelacyjnych Na betonowy płot możesz puścić bluszcz, za kilka lat będziesz miała piękną zieloną ścianę. Zobacz u Danusi w Bukszpanowym.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Tess 09:36, 24 mar 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Witaj, Akwarelko
Oczywiście, że dasz radę!
Czy to jest aktualny stan ogrodu?
Chodzi mi o to, co robisz z tymi już przygotowanymi kawałkami ogrodu.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
marta_d 09:48, 24 mar 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
witam! ladny kawalek ziemi - ciekawe co tam pieknego wymodzisz
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
Kasiek 09:51, 24 mar 2014


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Witaj Masz piekne miejsce do popisu, zobaczysz, dasz rade i bedzie to cudowny ogrod. Murem sie nie przejmuj, mozna go tak upiekszyc, ze bedzie ozdoba Pomocnicy fantastyczni, cos czuje ze bedzie sie tu dzialo
____________________
Bawarka
hanka_andrus 09:56, 24 mar 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Dla ułatwienia kopania takiego ugoru, proponuję przedtem przykryć taki kawałek pola dywanem, chodnikiem, starą płytą, Na około 7- 10 dni. Pod spodem dżdżownice zrobią tyle ruchu, że łatwiej będzie to "przewalać." Na już przekopane wysiej nawóz zielony/łubin, gorczycę, facelię, albo mieszankę tych roślin. Albo aksamitki, Systematycznie działając wkrótce zmienisz swój ugór w kwitnące poletko.
Nie sadź roślin w nie do końca odchwaszczoną ziemię.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
akwarela 22:18, 24 mar 2014


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 430
Dziękuję wszystkim za powitanie Wklejam kolejne zdjęcie z 2011 roku, czyli z początku mojego ogrodu.
Oczywiście od tego czasu dużo się zmieniło. Jak tylko zrobi się trochę cieplej zrobię kilka aktualnych zdjęć. Póki co chciałam pocieszyć innych początkujących forumowiczów i pokazać, że początki bywają straszne! Ja w którymś momencie nie dawałam już rady i zdecydowałam przykryć prawie wszystko czarną włókniną. Tak jak radziłaś Hanusiu zdejmowałam po maluśkim kawałku i parłam do przodu. Wcześniej jednak po posprzątaniu zalegających tam setek tysięcy śmieci, wykarczowaniu samosiejek zobaczyłam góry i doły. Okazało się, że teren trzeba najpierw uformować i wyrównać. Wspominałam, że z powodów niezależnych nie jest możliwe wprowadzenie tam żadnej maszyny, dlatego po zakupieniu kilku wywrotek ziemi należało zacisnąć zęby i nanosić ziemię ręcznie! Tak minął mi rok 2012. Innym razem napiszę co działo się dalej, bo to chyba nie jest odpowiednie miejsce na takie opowieści Pozdrawiam i dziękuję serdecznie za miłe słowa. Miło tu trafić.

____________________
Zapraszam serdecznie http://www.ogrodowisko.pl/watek/4285-akwarela-w-ogrodzie
sofijka 00:43, 28 mar 2014


Dołączył: 18 mar 2014
Posty: 115
Hej akwarelko,

jestem pelna uznania dla Twojej pracy - musisz byc bardzo zdeterminowana! Z takim zacieciem na pewno stworzysz wspanialy ogrod!

Pozdrawiam
sofijka
____________________
sofijka w ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies