Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Wioli

Mathildis 14:50, 24 mar 2014


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Duża działeczka - duże pole do popisu
Zazdroszczę warzywnika.
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Wiola 19:15, 24 mar 2014


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
Działka duża to fakt ale co za tym idzie dużo pracy, no ale lepsze to niż ciasnota

A tu moje sobotnie prace.
Na tej rabacie 3 lata temu posadziłam cos co miało mi ją na obwodzie uzupełnić.... tak to wyglądało
w zeszłym roku wyglądało to już tak

i kwitnące



No więc postanowiłam to wywalić i posadzić żurawki

____________________
Ogród Wioli
Wiola 19:27, 24 mar 2014


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
Zastanawiam się też czy nie usunąć tej kuli bo straszny tłok sie tu zrobił... Dosadziłabym hortensję na to miejsce, przed podjęciem tego kroku trzyma mnie tylko fakt że zimą coś zielonego tutaj rośnie.... sama nie wiem, co radzicie?
Widok letni


i wczesnowiosenny
____________________
Ogród Wioli
Wiola 17:26, 26 mar 2014


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
Pogoda ładna więc chciałoby sie popracować ale choroba nęka mojego syna a co za tym idzie marnie mi to wychodzi....
Udało sie posadzić szafirki


i takie cuś


jeszcze dodatkowa hortensja w tym miejscu już posadzona, kula narazie zostanie, przynajmniej na ten rok

wszystko pochodzi z odrzutu z pewnej pobliskiej kwiaciarni
A tu czekam na maciejki i lawende.....

I troszke mojej wiosny




A tu hibiskus który do tej pory nie dał znaku zycia
____________________
Ogród Wioli
Wiola 18:53, 28 mar 2014


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
Udało mi się wreszcie przyciąć bukszpanowe kule

a także tawułki

trawka też skoszona po raz pierwszy.... tak to dzis wygląda

Tu rosną różyczki, sztuk 7 więc będzie rabata rózana, dalej planuje posadzić hortki limki jak tylko je dostane i tu wskazówki mile widziane
____________________
Ogród Wioli
MarlenaBH 19:27, 29 mar 2014


Dołączył: 10 kwi 2013
Posty: 87
Co do kuli powiem Ci tak, ja bym zostawila i ciela bo myslalam o miskancie ale tez zima dziura bedzie, mysle tylko ze gdyby ta kula byla zolta bardziej by odbiala kolorem na tle hortensji. Hibiskusem sie nie martw on pozno rusza mam szczepionego na pniu i tez jeszcze nic.
____________________
Mój ogród dużo pracy, trochę efektów.
Wiola 22:00, 29 mar 2014


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
Czyli radzisz zostawic narazie.... z tyłu mam tu berberys ale tez na zime goły.... o czym ja myślałam jak to sadziłam??? Dobrze że chociaż thuje zostają zielone

Mój hibiskus też na pniu.... oby ruszył bo szkoda by go było, ładny jest


Już doczytałam że limki mozna w Obi szukać, dzięki dziewczyny. Podjade w najbliższym czasie
____________________
Ogród Wioli
MarlenaBH 08:35, 30 mar 2014


Dołączył: 10 kwi 2013
Posty: 87
Zimozielone masz czmieliny, moze ja wart dolozyc, te o zielono-zoltych lisciach, nada koloru i nie bedzie golo wiosna
____________________
Mój ogród dużo pracy, trochę efektów.
Wiola 13:21, 30 mar 2014


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
Marlena ale napisz mi gdzie ja bym miała te trzmieliny posadzić? Z tylu zamiast berberysu czy z przodu? Mam trochę sadzonek na obwodke, rosną dopiero.
____________________
Ogród Wioli
MarlenaBH 15:03, 30 mar 2014


Dołączył: 10 kwi 2013
Posty: 87
Wiesz to tylko moje zdanie ale horti sa bardzo gesto moze usunac tego iglaka rozsunac hortensje a trzmielina bylaby pietrem pomiedzy zurawkami a hortensjami
____________________
Mój ogród dużo pracy, trochę efektów.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies