Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Wioli

bociek 19:14, 26 kwi 2014


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Witaj Wiolu,

Spora dzialka, wiec sporo pracy, ale najwazniejsze, ze sprawia Ci to radosc

Jesli prosisz o rady, to wtrace swoje trzy grosze Na rabacie kulkowej masz ciemna zielen bukszpanow, wiec dobrze by bylo rozjasnic. Trawki to swietny pomysl, ale musisz podjac decyzje, czy maja byc ozdobne przez caly rok, czy moze na wiosne chcesz tam miec cebulowe a potem trawki.
Przy opcji pierwszej proponuje turzyce. Jest wiele odmian, na forum najpopularniejsze to Ice Dance o szerokim ulistnieniu lub Frosted curls o cieniusienkich zdzblach.
Ja widzialabym tutaj jednak opcje druga, czyli wiosna mnostwo cebulowych, najpierw krokusy, potem narcyzy i tulipany a potem Hakonechloe macra All Gold - intensywnie i soczyscie zolta, lub rozplenice Little Bunny na przyklad, ktore na jesieni maja urocze kwiatostany jak kocie ogonki

Wydaje mi sie, ze zrobilas za duzo "fal" i pewnie ciezko to sie kosi, ja bym zlagodzila ta linie i dala dwa roznej wielkosci brzuszki.

Ta kula w hortkach, no nie wiem, nie lepiej zrobic zakacik czysto hortkowy? Albo rodkowy?

Warzywnik niesamowity Widac, ze Ci rosnie wszystko pieknie

Pozdrawiam i zycze powodzenia w zmianach
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Wiola 21:37, 30 kwi 2014


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
Hej Bociek dzięki za odwiedziny.
Szczerze dziękuje za wszystkie rady ale powiem wam że ja ostatnio kompletnie nie mam czasu na ogród, chwasty mi zaczynaja rosnąć, jak obrobiłam sie z warzywniakiem to znowu na rabatach robota, roślin nie mam kiedy dosilić.... a co tu mówic o przeróbkach rabat..... może gdybym nie miała 2 małych dzieci i 1,5 etatu w pracy....
Te fale wkurzaja mnie odkąd je zrobiłam ale najpierw nie zmieniałam żeby się nie przyznawać, że źle to zaplnowałam choc tak dokładnie a potem przyjechała kostka i mąż z bratem zrobili mi niespodzianke i tak to obłożyli..... teraz podwójna robota będzie ale napewno mam to w planach. Nie wiem czy w tym sezonie, może jak urlop wezmę

Co do rabaty kulkowej to też przychylam sie do opcji cebul a potem traw. Narazie mam tam tylko krokusy ale chciałabym dosadzić narcyzów i tulipanów jak radzisz. A potem trawki też to tak widze..... do realizacji

W hortkach kuli już nie ma, dawałam zdjęcia nowsze. Dosadziłam tam trzmieline która będzie robic jakiś tłok w zimę i wczesną wiosną. Do tego żurawki które już pieknie kwitną..... Dołożę zdjęcia nowe może jutro.

Zmieniłam też troche wygląd rabaty falistej bo dosadziałam tam limki.
Ech, a w planach jeszcze sporo miejsca do zagospodarowania a ja nie mam ani weny, ani sił, ani czasu!!!
Warzywniak (podobnie jak trawa i chawsty) rośnie w zastrzaszającym tempie. Z pierwszego się cieszę z drugiego już mniej
Będą wkrótce pierwsze zbiory Zresztą już jest szczypiorek, rzodkiewka no i lubczyk
____________________
Ogród Wioli
pagap 22:16, 30 kwi 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 357
Zgadzam się z poprzednią wypowiedzią, te ślaczki bym uspokoiła jednym max dwoma brzuszkami tak poza tym widzę zapał do pracy więc efekty też będą
____________________
ogród Agi i Kuby ***** projektowanie wspólnymi siłami
Wiola 08:31, 01 maj 2014


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
Ech, no to teraz mam mega motywację
Dziękuje dziewczyny!!
____________________
Ogród Wioli
Wiola 18:01, 02 maj 2014


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
Zrobiłam kilka świeżych zdjęć więc wklejam.
Na dzień dzisiejszy moja ulubiona rabata, dzięki za rady odnośnie wyprowadzenia kuli, to był dobry krok Teraz wygląda to tak

Patrzę na te hortki i zdaje się że musze je oczyścić z tych suchych patyków, tak? Bo tu już pewno nie wypuszczą liści.... pewno to skutek rozdzielania i przesadzania....
Z innej perspektywy

Żurawki biorą za kwitnienie. Niby nic specjalnego te ich kwiaty ale je bardzo lubie

A tu dla porównania jak było w zeszłym roku
____________________
Ogród Wioli
Wiola 18:08, 02 maj 2014


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
Tu też zmiany chyba udane, kolejne miejsce które cieszy a mam nadzieje że niedługo będzie jeszcze ładniejsze, jak pojawią się kwiaty

Chyba jestem zauroczona trawkami

Musze się tu wyzbyć jeszcze taj okrywowej rośliny, zostawiłam troche ale widze że źle...



A tak było
____________________
Ogród Wioli
Wiola 18:11, 02 maj 2014


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
Z drugiej strony zaczynam od róż

____________________
Ogród Wioli
Wiola 18:14, 02 maj 2014


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
A dalej zamieszkały limki.... takie mikrusy ale mam nadzieje że szybko urosną

No i w stronę półkola


Kulki, jedna coś brzydko brązowieje
____________________
Ogród Wioli
Wiola 18:18, 02 maj 2014


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
Warzywniak i mini sad



aronia
____________________
Ogród Wioli
Wiola 18:22, 02 maj 2014


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408


To co o tej porze roku uwielbiam najbardziej



____________________
Ogród Wioli
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies