Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Wioli

Wiola 18:36, 30 mar 2014


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
W sumie to masz rację, są za gęsto... Jutro to spróbuje poprawić. Czyli kule mam wywalić? Tył berberys potem hortensje, trzmieliny, zurawki? Ten hibiskus też mi tu nie pasuje. Tylko gdzie go dać?
____________________
Ogród Wioli
MarlenaBH 18:55, 30 mar 2014


Dołączył: 10 kwi 2013
Posty: 87
Wiesz przejrzalam te zdjecia dokladnie i powiem Ci ze ten hibiskus nie przeszkadza, tworzy fajna kule pomiedzy hortensjami podwyzszajaca rabate. Berberysy jak podrosna hortensje beda nie widoczne za nimi a hibiskus stworzy wyrzsze pietro a mozesz go poprzycinac i sie zagesci. Wazne zeby z drugiej strony ta rabata tez byla atrakcyjna wiec pomysl o posadzeniu czegos przed berberysami, moze ta trzmielina bedzie ciaglosc przod z tylem.
____________________
Mój ogród dużo pracy, trochę efektów.
Wiola 19:51, 30 mar 2014


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
Marlenko bo ja się chyba pogubiłam.... to gdzie wg ciebie mają być te trzmieliny? Między berberysem a hortensją? Czy między hortensją a żurawkami??
Narazie na 1 pasek mi wystarczy....



Kule mam wywalić, tak??? W sumie to pytam sama siebie... wywale

Co myślicie o takim klonie w tyle tej rabaty, za kulami??



____________________
Ogród Wioli
MarlenaBH 21:22, 30 mar 2014


Dołączył: 10 kwi 2013
Posty: 87
Tuje to pierwszy rzad na drugi hortensje hibiskus miedzy nimi pozniej dalabym berberysy bo hortensje wyzsze beda i nie bedzie berberysow za nimi widac, nastepnie przed berberysy trzmielina a przed nia ostatnie pietro zurwki. Tak to widze
____________________
Mój ogród dużo pracy, trochę efektów.
Wiola 08:46, 31 mar 2014


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
Marlenko dzieki jeszcze raz!! Normalnie nieoceniona jesteś!!
Biore się dziś do roboty jak tylko od pacjentów wróce
Co do berberysu to powiem ci szczerze że cię nie posłucham i go nie rusze bo on mi się zbytnio nie podoba.... nie chce go przed hortensjami.... może kiedyś w inne miejsce przeniose, narazie kule wywale, hortensje rozsadze i tą trzmielina to objade.... zobaczymy jak wyjdzie....
Dobrze że tej kory jeszcze nie sypałam

Jeszcze do ciebie wpadam....
____________________
Ogród Wioli
MarlenaBH 10:08, 31 mar 2014


Dołączył: 10 kwi 2013
Posty: 87
Berberysy sa super tylko musisz je ladnie przyciac a stworza fajny kontrast kolorystyczne, poustawiaj i zobacz a tylko je przytnij, zeby sie zagescily
____________________
Mój ogród dużo pracy, trochę efektów.
Wiola 11:20, 31 mar 2014


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
No niby tak, tylko ona mają taki sam kolor jak zurawki. Spróbuje to poprzesadzać tylko niech sie ta pogoda poprawi.... wygląda jakby za chwile miało lać!!
I jeszcze coś, dzis oglądałam rekame ze sklepu Aldi i mają być 5.04 rózne roslinki (w tym hortensje ale pewno te zwykłe co ja mam) za 6 zł niecałe.... polecam gazetke do oglądnięcia jak ktoś szuka.

Na trawy czekam.....
____________________
Ogród Wioli
Wiola 16:07, 31 mar 2014


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
Popracowałam.... takie są efekty
BYŁO

JEST


Wywaliłam kule (czeka na posadzenie, musze siły zebrać na nowo), rozsadziłam hotki, przycięłam, podsadziłam trzmieliną, podcięłam. Mam jeszcze 10 szt sadzonek tej trzmieliny ale świeże są i czekam aż się rozrosną ciut i tu dosadze. Żurawka jest w 2 rzędach ale zbytnio tego nie widać bo malusia.... zobaczymy jak będzie latem


a to dla ciebie Marlenko!! I jeszcze obiecuje kawe i ciacho Dzięki za wsparcie i rady.... motywacji nie miałam jakos do tych zmian, ale chyba dobrze wyszło.

Chciałam jeszcze przesadzić jednego berberysa bo tam taka dziura jest (przy sadzeniu jeden padał) ale jak ja mam to zrobić jak one strasznie KŁUJĄ??????
____________________
Ogród Wioli
MarlenaBH 18:34, 31 mar 2014


Dołączył: 10 kwi 2013
Posty: 87
A moge miecjeszcze jedna sugestie? te trzmieline posadzilabym troche dalej od hortensji bo one ja zaglusza i zadziej i tak symetrycznie do zurawek a bedziesz miala miejsce na posadzenie cebulek wiosennych zeby cos kwitlo a moze zolte i czerwone tulipany?
____________________
Mój ogród dużo pracy, trochę efektów.
Wiola 19:05, 31 mar 2014


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
zobacze jutro.... dalej mogły faktycznie być, też przy zdjęciach do takiego wniosku doszłam bo przy sadzeniu to nie... a że symetrycznie to jak?? Po łuku? Bo te żurawki w 2 rzędach są tylko malusie, tez sie rozrosna myślę....

Ja mam zamiar te trzmielinę ciąć na taką obwódkę czy cos w tym stylu. A czemu myślisz że rzadziej? Ja mam tak ok 20 cm przerwy, mało?
____________________
Ogród Wioli
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies