Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Wioli

Marta 10:04, 18 wrz 2016


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 1983
Wiola napisał(a)
Właśnie, coś takiego czytałam. Ale na to się daje kore? Teraz czy potem tzn. na wiosnę?
Sprawdza się to u ciebie?



Ja mam samą trawę w kilku miejscach, chwasty tak nie rosną, a jak już to łatwo się je wyciąga. Korę moze dopiero wtedy jak trawa się rozłoży, bo może się wszystko wymieszać i brzydko wyglądać.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/774-ogrod-marty "Chcesz być szczęśliwy przez całe życie- zostań ogrodnikiem"
Wiola 15:38, 19 wrz 2016


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
Zamawiałam ochłodzenie coby się nie smażyć przy robocie, ale nie o takie mi chodziło.... zimno i pada. Nic nie robie....
____________________
Ogród Wioli
Wiola 15:41, 19 wrz 2016


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
Marta napisał(a)



Ja mam samą trawę w kilku miejscach, chwasty tak nie rosną, a jak już to łatwo się je wyciąga. Korę moze dopiero wtedy jak trawa się rozłoży, bo może się wszystko wymieszać i brzydko wyglądać.


No to sama nie wiem czy ma sens z tą trawą teraz czy na wiosnę wyplewie i od razu kory sypnę, może dam gazety żeby choć ciut te chwaściory zatrzymać. Ciekawe co na to szczawik????

Na różach mam szarą pleśń chyba paskudny ten rok w ogrodzie moim
____________________
Ogród Wioli
Marta 18:55, 19 wrz 2016


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 1983
Wiola napisał(a)


No to sama nie wiem czy ma sens z tą trawą teraz czy na wiosnę wyplewie i od razu kory sypnę, może dam gazety żeby choć ciut te chwaściory zatrzymać. Ciekawe co na to szczawik????

Na różach mam szarą pleśń chyba paskudny ten rok w ogrodzie moim


Jak tam wolisz, ale same gazety mogą odfrunąć.

Ja mam na różach czarną plamistość i czytałam, że w tym roku szczególnie róże podatne na grzybowe choroby. Jeszcze parę bukszpanów mi choruje, a nigdy nie miałam z nimi problemu. Oby następny był łaskawszy
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/774-ogrod-marty "Chcesz być szczęśliwy przez całe życie- zostań ogrodnikiem"
Wiola 19:49, 19 wrz 2016


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
Marta myślałam o gazetach pod korę na wiosnę.... teraz na bank by pofrunęły

Mnie ten rok podłamał, jak nie zwracałam większej uwagi na rośliny to rosły pięknie a w tym roku jak nie chwasty mnie atakują to choroby Oby się różyczki pozbierały. A czym walczysz z tą plamistością? Jak narazie nic nie kupiłam ale chyba bedzie taka konieczność.... ech, póki co nawet pogoda niełaskawa...
____________________
Ogród Wioli
Toszka 20:32, 19 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Zamiast gazet, można tekturę falistą rozłożyć (na rolki sprzedają). Umocować szpilkami np. do maty. Posypać korą.
Na szczawik tylko głębokie dłubanie...sama bym chciała znaleźć lepszy sposób
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Wiola 12:55, 20 wrz 2016


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
Toszko a na tę szarą pleśń co polecasz?

Na wiosnę napewno czymś podłożę kore....
____________________
Ogród Wioli
anbu 13:32, 20 wrz 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Wiolu macham
____________________
Ania Ogród Ani :)
Marta 23:42, 20 wrz 2016


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 1983
Wiola napisał(a)
Marta myślałam o gazetach pod korę na wiosnę.... teraz na bank by pofrunęły

Mnie ten rok podłamał, jak nie zwracałam większej uwagi na rośliny to rosły pięknie a w tym roku jak nie chwasty mnie atakują to choroby Oby się różyczki pozbierały. A czym walczysz z tą plamistością? Jak narazie nic nie kupiłam ale chyba bedzie taka konieczność.... ech, póki co nawet pogoda niełaskawa...


Opryskałam takim roztworem: na 1litr wody 1/4 -1/5 płaskiej łyżeczki sody oczyszczonej i 1/2 łyżeczki oleju jadalnego. Na drugi dzień zaczęło padać, więc nie wiem czy coś zadziałało. Nie chcę używać chemii.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/774-ogrod-marty "Chcesz być szczęśliwy przez całe życie- zostań ogrodnikiem"
Wiola 12:56, 23 wrz 2016


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
Zaczęłam, rozebranie placyku pochlonelo duzo czasu i siły!! Postanowione, że zostaje bez...



____________________
Ogród Wioli
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies