Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Wioli

AGUSIA_M 19:07, 31 mar 2014

Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 22


Co myślicie o takim klonie w tyle tej rabaty, za kulami??





Klon piękny, będzie ładnie kontrastował się na tle zielonych tuj( chyba to one z tyłu rosną??) a jednocześnie stworzy ciekawe zaplecze dla bukszpanowych kuleczek. Też się zastanawiam nad klonem tylko boje się że mi zmarznie...czytałam, że to bardzo wrażliwe drzewko. Zapraszam domnie
____________________
Agnieszka-Mój nowy ogród
MarlenaBH 20:43, 31 mar 2014


Dołączył: 10 kwi 2013
Posty: 87
Ale obwodke masz z zurawek to po co druga? A jak chcesz obwodke z trzmieliny to musialaby byc pierwsza i co 10 cm, Danusia poleca aby stykaly sie listkami przy obwodce. Widzisz nie dopatrzylam wczesniej ze masz dwa rzedy tej zurawki, strasznie jej duzo. Zdecydowalabym sie na jeden rzad, bo jak slusznie piszesz bardzo sie rozrosna i beda wchodzic na siebie. Zastanow sie z czego chcesz obwodke, jak zurawka tomjeden rzad i posadzone jak jest a wtedy trzmielina cieta w kulki pomiedzy horti a zurawkami. A jak chcesz obwodke z trzmieliny to musi byc jej wiecej i zamiast zurawek a zurawki przed. Dwoch obwodekmsie nie robi, z tego co sie juz dowiedzialam w rabatach chodzi o zachowanie pieter Pokaz koniecznie co zrobilas, ja nie dzialam bo maz ma grype, dzis dopiero pierwszy dzien z nizsza goraczka, wczesniej 39 i nie ma mi kto skopac rabaty jutro chyba sie sama wezme bo roslinki w doniczkach czekaja.
____________________
Mój ogród dużo pracy, trochę efektów.
Wiola 21:04, 31 mar 2014


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
Marlen to jest dla mnie zbyt skomplikowane dobrze że jesteś.

Obwódka ma być z żurawek, druga partia jest bo robiłam sama sadzonki i tak se wsadzałam, myślałam że dobrze będzie jak będzie gęściej. W tym roku to one szału pewno nie zrobią! A ta trzmielina no nie ma byc obwódką tak jak żurawka ale takim niższym piętrem pod samą horti. Nie jako kulki tylko jako pasmo żółte. Tylko przed hotr.... źle będzie myślisz?
Napewno przesune je niżej, nie mam gdzie dać tych małych sadzonek żurawek to też zostawie narazie. Czeka mnie robienie nowych nasadzań w całkiem innym miejscu ogrodu ale to na jesieni dopiero albo nawet na wiosne bo najpierw inne ważne sprawy sie tam będą dziać.... może tam posadze te żurawke....
____________________
Ogród Wioli
MarlenaBH 21:37, 31 mar 2014


Dołączył: 10 kwi 2013
Posty: 87
No i o to chodzilo, o nizsze pietro z trzmieliny, bedzie ok, tylko przesun i bardziej zolta plame zrob lub polkole jak zurawki bo teraz to taka nie dokonczona druga obwodka powstala, bedzie ok. A trzmielina sie rozrosnie, nie boj sie rozsunac ja, ponawozuj i bedzie dobrze
O przypomnialo mi sie a moze tojesc rozeslana posadz, szybko zazolci sie wiosna, szybciej niz pozostale i ladnie wypelni rabate kolorystycznie i ilosciowo a ze szybko sie rozrasta to niempotrzebujesz duzo- taka luzna refleksja
____________________
Mój ogród dużo pracy, trochę efektów.
Sebek 21:42, 31 mar 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Wg mnie ok będzie z trzmieliną i żurawkami, jak będzie za gęsto to rozsadzisz, ale to raczej i tak nie w tym roku.... Klon byłby świetny, jednak ja nie popieram sadzenia takich wrażliwców.... To spory wydatek, ale również to nie moje pieniądze, więc decyzję zostawiam Tobie.... Pasowala by tam śliwa Nigra czy bordowy buk, zwłaszcza, że miejsca jest dość
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
gunia1990 22:12, 31 mar 2014


Dołączył: 10 maj 2012
Posty: 156
ja też jak Sebek nie radziłabym klona sadzić.. jest piękny, ale zbyt wrazliwy na nasze warunki... nie zawsze zdarza się taka zima jak ta... a może klonik 'Crimson Sentry' albo 'crimson king'? ładne, bordowe, wytrzymałe...
____________________
MarlenaBH 22:15, 31 mar 2014


Dołączył: 10 kwi 2013
Posty: 87
Ja tez za bukiem jestem ladna kompozycja kolorystyczna sie stworzy
____________________
Mój ogród dużo pracy, trochę efektów.
Wiola 09:19, 01 kwi 2014


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
Daruje se tego klona według waszych sugestii, będę szukać taniego buka...
Dziękuje za odwiedzinki i rady
____________________
Ogród Wioli
Wiola 12:06, 07 kwi 2014


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
A co powiecie na rajską jabłoń z ciemnoczerwonymi listeczkami?? W dodatku szczepiona na pniu..... ech, jak mi sie spodobała
Oczywiście nie kupiłam..... myśle narazie.... ale chyba podjade po nią
____________________
Ogród Wioli
MarlenaBH 20:22, 07 kwi 2014


Dołączył: 10 kwi 2013
Posty: 87
W ogrodzie zimozielonym sadzone byly sliwy nie pamietam nazwy tez mialy piekne czerwone liscie. Ja na Twoim miejscu przejechalabym sie do Limby i szukala czegos odpowiedniego kolorystycznie a pozniej porownala ceny w innych szkolkach.
____________________
Mój ogród dużo pracy, trochę efektów.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies