Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » ..marzy mi się ogród ...

Pokaż wątki Pokaż posty

..marzy mi się ogród ...

BASIA8 20:22, 19 kwi 2019


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Super Gosiek u Was się dzieje piękna wiosna w ogródeczku
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Gosia_S 21:57, 20 kwi 2019


Dołączył: 26 mar 2014
Posty: 395
Dziękuję Basiu, dzieje się dużo, także postaram się w miarę na bieżąco relacjinować sytuację w ogrodzie
____________________
Gosia - ...marzy mi się ogród...
BASIA8 23:11, 20 kwi 2019


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Gosia_S napisał(a)
Dziękuję Basiu, dzieje się dużo, także postaram się w miarę na bieżąco relacjinować sytuację w ogrodzie


Czekam Kochana z utęsknieniem na foto-relację Buziam Cię Mocno Wszystkiego najlepszego z okazji Świąt
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Gosia_S 07:18, 22 kwi 2019


Dołączył: 26 mar 2014
Posty: 395
Wszystkiego najlepszego, Wesołego Alleluja i mokrego Dyngusa
____________________
Gosia - ...marzy mi się ogród...
Gosia_S 07:30, 22 kwi 2019


Dołączył: 26 mar 2014
Posty: 395
Taka sytuacja...
2 takie donice do obsadzenia. Chodzi mi po głowie, żeby posadzić iglaki na pieńku, ale... jest ich tyle na rynku, że sama już nie wiem co wybrać. Może zwykłe kulki z tui, albo sosna, albo... no i najlepiej żeby nie kosztowało fortunę-POMOCY!
____________________
Gosia - ...marzy mi się ogród...
Gosia_S 07:33, 22 kwi 2019


Dołączył: 26 mar 2014
Posty: 395
Z dugiej strony pomyślałam sobie, że może kupić 5 szmaragdów i sama przyciąć ma kulę? Robił ktoś z Was coś takiego ? Czy to zbyt banalne rozwiązanie
____________________
Gosia - ...marzy mi się ogród...
Gosia_S 12:11, 22 kwi 2019


Dołączył: 26 mar 2014
Posty: 395
Pierwotnie myślałam o czymś takim, ale nie bardzo wiem co jeszcze mogę posadzić. Lawenda odpada, ze względu na ilość owadów. Część tarasu z kostką przeznaczona na stół i krzesła - taka część jadalniana . Z kolei część z deskami przeznaczona na część wypoczynkową- na razie szukam mebli z technoratanu
Donica ze zdjęcia znajduje się w miejscu bardzo słonecznym, więc nie wszystkie roślinki sobie poradzą


____________________
Gosia - ...marzy mi się ogród...
BASIA8 14:20, 22 kwi 2019


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Gosia_S napisał(a)
Pierwotnie myślałam o czymś takim, ale nie bardzo wiem co jeszcze mogę posadzić. Lawenda odpada, ze względu na ilość owadów. Część tarasu z kostką przeznaczona na stół i krzesła - taka część jadalniana . Z kolei część z deskami przeznaczona na część wypoczynkową- na razie szukam mebli z technoratanu
Donica ze zdjęcia znajduje się w miejscu bardzo słonecznym, więc nie wszystkie roślinki sobie poradzą




Witaj Gosieńko. Piękne donice powstały choć na zdjęciu widzę jedną - brakuje mi widoku takiego z daleka. Ciekawa też jestem wymiarów tych donic. Myślę że w dobrym kierunku idziesz posadzenie iglaków to dobry pomysł - zimą donice nie będą smutne. Czy wybierzesz formę szczepioną na pniu, czy spiralną to dobry pomysł. Ja takie donice zrobiłabym wielosezonowe. Mnie osobiście podoba się bardzo cyprysik lawsona szczepiony na pniu - ma takie ładne żółte przyrosty, odmian szczepionych jest sporo - zależy co Ci się podoba. Wpisz sobie w wyszukiwarkę na ogrodowisku - iglaki na pniu - jest wątek - możesz poczytać, a może akurat coś Ci się spodoba. Może posadzisz pod nóżki iglakom szczepionym - trawy, żurawki, trzmielinę, wrzosy - sporo jest rozwiązań. Ja przy wejściu do domu będę chciała w tym roku obsadzić jedną donicę - myślałam żeby posadzić jedną trawę koloru bordowego- taką wyższą nie koniecznie wieloletnia, iglaka kulkę i rośliny sezonowe- wiosną tulipany papuzie białe z zielonym - stokrotki- później by kwitła szałwia omszona,rozwar, jesienią wrzosy, a wiosną wrzośce. Iglaka na pniu nie będę sadziła bo ścieliśmy tuję szmaragdową na wysokości około 2 m. podgoliłam ją od dołu - zrobiłam coś ala kulkę - i czekam co z tego będzie czy się ładnie zagęści i zostanie czy ją wytniemy na dobre. Na razie straszy swoim wyglądem
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Gosia_S 17:03, 22 kwi 2019


Dołączył: 26 mar 2014
Posty: 395
Druga donica jest większa , a w zasadzie to dłuższa
____________________
Gosia - ...marzy mi się ogród...
BASIA8 17:28, 22 kwi 2019


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Widzę Gosiek druga donice Deski macie na tarasie na pióro-wpust? Czy są ryflowane?
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies