Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kondziowy ogrod cz II

Pokaż wątki Pokaż posty

Kondziowy ogrod cz II

mira 21:12, 26 wrz 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
sos się robi bezpośrednio przed podaniem więc Ci pomogę, niestety jestem na diecie więc będziesz musiał sam smakować hmmm
możesz ściąć i zabrać na sałatkę ale karpy proszę mi zakopać w bezpiecznym miejscu - jeszcze nie wiem co się wydarzy - na razie szukam fotem bo muszę zrobić reset
to inne forum chodzi ? bo coś mam nie tak
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
abiko 10:46, 27 wrz 2017


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
No to listę zakupów mamy, chyba wiem kto pisał

Połowy roślin nie znam.. trudno.
O Astrach doczytałam nie tutaj.. muszę poszukać tych wysokich do 2 m, ciekawe czy są białe?

Co to za magiczne właściwości, ze Mira Sylwi nie odda roślinki aż muszę doczytać..
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
margaretka3 11:00, 27 wrz 2017


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
mira napisał(a)


wiem, zaopiekujesz się nimi bo one mają pewne właściwości których literatura nie podaje a które ujawniają się po zetknięciu z krakowskim smogiem
i lepiej niech nikt sobie nie robi na nie nadziei bo mogą się te właściwości uaktywnić ha!

Padłam Coraz lepsze masz te teksty!

To może ja podrzucę? Się wybieram na wschód i chęci mam, tylko nie wiem, czy czasowo wyrobię.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Pszczelarnia 11:29, 27 wrz 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
margaretka3 napisał(a)

Padłam Coraz lepsze masz te teksty!

To może ja podrzucę? Się wybieram na wschód i chęci mam, tylko nie wiem, czy czasowo wyrobię.


Ja będziesz wracać to zahacz o zachód z ładunkiem (może nie wszystko rozpakujesz).

Na razie pilnie studiuję nazwy przez Was podane.

Ten phlomis tuberosa na boku może się Wam odchylić od rabaty.


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Mirella 20:48, 27 wrz 2017


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
Dziękuję za rady dotyczące Rutewki, mam sześć sporych sadzonek ,miejsce już znalazłam dla nich, bardzo mi pomogłeś hihi
____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
AgataP 10:23, 28 wrz 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Kondzio napisał(a)


Właśnie dopinamy szczegóły, obok prosa będzie lysimachia ephemerum 10 szt, z boku jeszcze phlomis tuberosa


Jeśli dobrze kumam to mam ją w różach phlomisa mam kupiłam 1 szt by sprawdzić czy przeżyje u mnie i w tym roku w końcu zakwitł
rdest blackfield tez rośnie u mnie m.in. przy prosie - ja akurat mam prairie sky ale lepiej wygląda u mnie proso bezodmianowe...
no to postawiłam na te same konie
Mało mam natomiast astrów i nad tym boleję.
U mnie rabata bylinowa w większości prawie do wycięcia - grzyb, część roślin połozyła sie po tych deszczach, nornice szaleją wyjadają celbulki, podgryzają korzenie... koszmar.. ten sezon jest dla mnie beznadziejny...
____________________
Z Pszenicznej...
mira 19:19, 28 wrz 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Wracam z cudownego ogrodu zresetowana ogrodowym paplaniem, w oczach mam kadry rozświetlonego słońcem ogrodu/rabat z jesiennymi swobodnymi kompozycjami nie tylko opaslych kęp astrów czy traw ale i rudbekii które mnie urzekly. Warzywnik nie straszy pustką dorodne jarmuże buraki liściowe krzaki selera poduszki nasturcji no i te ule.
Bogactwo koloru, ciekawych roślin i smaku - dziękuję - tego mi było trzeba.

A! Mam moje krwiściągi to informacja dla tych co je już sadzili u siebie i jeszcze jedno. Chyba czuje się dobrze po zjedzeniu przepysznej m.in papryki faszerowanej grzybami - na trawniku sporo grzybów mają

A do tego opisu ogrodu zapomniałam dodać jeszcze dwie kwestie.
1. W szklarni na stoliku stoją kuwetki z wysianymi nasionkami i juz tam się zieleni - magia - dla mnie kwintesencja ogrodniczej pasji.

2. Pomyślano też o nastroju - tak tak dramatycznie też musiało być w sadzie na trawniku leżały pióra po ostatnich ekscesach lisa.
Do tematu lisa odniosę się jeszcze innym razem

Buziaki
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Kondzio 19:55, 01 paź 2017


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Porcja popołudniowych zdjęć ogrodu

Winobluszcz na pergoli powoli się przebarwia:
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Kondzio 19:58, 01 paź 2017


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Po raz pierwszy zaowocowała akebia pięciolistkowa



Belamkanda również pokazała nasiona



Rozwinął kwiaty jastrun późny (złocieńczyk)

____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Kondzio 20:01, 01 paź 2017


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Powstaje nowa woliera dla kur



Bylinówka w kolorach jesieni


____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies