Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kondziowy ogrod cz II

Pokaż wątki Pokaż posty

Kondziowy ogrod cz II

AgataP 09:59, 25 wrz 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Konrad nieustannie zaglądam - czekam na zdjecia ogrodu i z miłą chęcią dowiem się jakie sprawiliście sobie :"rośliny mocne, standardowe bez żadnych wydziwiasów " Doświadczenia innych są bowiem bezcenne
Pozdrawiam, wiedziałam że się podniesiesz po stracie kurek. One moim skrytym marzeniem są, ale mąż by chyba padł na zawał jakbym mu powiedziała że ma robić wybieg i to w zasadzie wolierę, bo u mnie lisów od groma jest.
____________________
Z Pszenicznej...
Mirella 10:00, 25 wrz 2017


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
Pokażesz nowe roślinki ?
jak znajdziesz czas to zerknij na moje rutewki,będę sadzić tak jak radzisz tylko niech wreszcie przestanie padać.
____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
abiko 10:04, 25 wrz 2017


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
I już lepiej
No to się dowiedziałam"rośliny mocne, standardowe bez żadnych wydziwiasów"

czyli astry kupiłeś
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Wendy79 17:44, 25 wrz 2017


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Też z ciekawością przeczytam, co to za rośliny przywieźliście. Kaczek jestem ciekawa, a o kurach, podobnie jak AgataP też rozmyślam, z tym, że to Maciek bardziej jest za
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
sylwia_slomc... 19:51, 25 wrz 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82007
Ja tez się cieszę, że ta czerń zniknęła
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
mira 02:44, 26 wrz 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Własnie leci Maja w ogrodzie ale to powtórka, czekam na odcinek tego z paprociami
no i chyba nie zobaczę astrów, ehhh

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Basilikum 14:47, 26 wrz 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Kondzio napisał(a)
takie moze być hi hi hi Zakupy jak zwykle spore, stwierdziliśmy ze kupujemy rośliny mocne, standardowe bez żadnych wydziwiasów

prosze o liste
i fotki kaczek

i ciesze sie z nowego awatara, poprzedni mi sie wogole nie podobal
no i ciesze sie, ze watek zyje i nie zostal zjedzony przez lisa
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Kondzio 20:02, 26 wrz 2017


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
AgnieszkaW napisał(a)
Ooo, nowa hodowla? Fajnie. Fotki nowych nabytków będą? Pozdrawiam


Kaczuszki jeszcze zamknięte. Pracujemy nad powiększeniem wybiegu, a wkrótce będziemy kupować nowe kurki. Nie nazwałbym tego hodowlą, bo zamierzamy kur i kaczek rozmnażać, a jedynie cieszyć się ich widokiem i smakiem jajek z bardzo wolnego wybiegu
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Kondzio 20:21, 26 wrz 2017


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
AgataP napisał(a)
Konrad nieustannie zaglądam - czekam na zdjecia ogrodu i z miłą chęcią dowiem się jakie sprawiliście sobie :"rośliny mocne, standardowe bez żadnych wydziwiasów " Doświadczenia innych są bowiem bezcenne
Pozdrawiam, wiedziałam że się podniesiesz po stracie kurek. One moim skrytym marzeniem są, ale mąż by chyba padł na zawał jakbym mu powiedziała że ma robić wybieg i to w zasadzie wolierę, bo u mnie lisów od groma jest.


Na zdjęcia ogrodu nie ma czasu, a deszcz wymęczył bardzo rośliny.

Co do roślin, celem głównym był zakup roślin do zmienianej jednej z rabat. Dojrzeliśmy do pomysłu zmiany rabaty z tawułkami, które wraz ze wzrostem brzozy zwisłej, coraz gorzej się mają, słabo lub prawie w ogóle nie kwitną a pod koniec sezonu mają spalone liście.

Zatem tawułki wykopałem i przeniosłem na cieniste rabaty wokół boków domu. W miejsce tawułek posadziłem 20 rdestów himajaskich 'Blackfield' a w bardziej nasłonecznienej części jako tło dla rdestów 10 sztuk prosa 'Heavy Metal'. Przesadziłem jastrun późny na bardziej eksponowaną część rabaty. Za jakiś czas dodam jako tło dla rdestów szraobródek syberyjski, który podzielę z bylinówki.

Oczywiście na zaplanowanych roślinach się nie skończyło i kupiliśmy również m.in.
tojad Carmichaela 'Arendsii, tojeść nietrwałą (lysimachia ephemerum), świecznicę 'Pink Spike', wernonię 'White Lightning', sadziec 'Ivory Towers', kilka floksów no-namów prawdopodobnie w odmianie Adessa Special Deep Purple lub podobnej, kilka kolejnych odmian astrów, trytom, rdest himalajski 'White Eastfield' i jeszcze kilka pomniejszych
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Kondzio 20:27, 26 wrz 2017


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Mirella napisał(a)
Pokażesz nowe roślinki ?
jak znajdziesz czas to zerknij na moje rutewki,będę sadzić tak jak radzisz tylko niech wreszcie przestanie padać.


Jeśli chodzi o rutewki to mam przemyślenie takie, że w zasadzie mogą być wszędzie, byle były widoczne. Są transparentne, więc mogą być nawet w przednich częściach rabaty i wyrastać ponad inne rośliny jak mgiełka.Dodają delikatności kompozycjom bylinowym. Mogą być zarówno soliterkami, jak sadzone w małych lub dużych grupach. Ważne tylko, żeby oznaczyć miejsca, w których są posadzone, bo łatwo je uszkodzić przy plewieniu.
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies