Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje miejsce na ziemi

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje miejsce na ziemi

Mathildis 18:26, 13 kwi 2014


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Pies pasterski słodziutki, zdjęcia wspaniale pokazują zmiany w ogrodzie. Słoneczniki siejesz dla ozdoby, dla siebie, czy dla ptaków?
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
PERKA 20:14, 13 kwi 2014


Dołączył: 04 lut 2014
Posty: 256
Iwona,
bardzo dziękuję za taki miłe słowa. Cieszę się, że nasza radosna twórczość może się podobać To co udało nam się stworzyć robiliśmy kolejno jak były i środki i siły a to przy takich rozmiarach działki jest różnie

Dzisiejsza piękna pogoda nastroiła mnie do cykania fotek, oto kilka z wiosennych akcentów:


moje ulubione tulipanki


migdałek też już w pełni rozkwitu


magnolia - mimo, że mam ją już 3 lata po raz pierwszy zakwitnie. Była złamana, potem przemarzła, a teraz mam nadzieję, że pokaże swoje piękne oblicze. Czekam, jeszcze płatków nie rozchyliła...







nawet rabarbar zaczyna kwitnąć ???



____________________
Moje miejsce na ziemi
PERKA 20:30, 13 kwi 2014


Dołączył: 04 lut 2014
Posty: 256
Mathildis, słoneczniki są głównie dla ozdoby i jesienią ich nie usuwam aby ptaszki mogły sobie wydziobywać ziarenka w zimie.
____________________
Moje miejsce na ziemi
pagap 20:35, 13 kwi 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 357
powiem tak coraz ładniej już mi się podoba ale z własnego doświadczenia wiem, że na tym nie poprzestaniesz metamorfozy super
____________________
ogród Agi i Kuby ***** projektowanie wspólnymi siłami
Ivvvona 20:54, 13 kwi 2014


Dołączył: 27 sty 2014
Posty: 4774
Pięknie, kolorowo, wiosennie Mahonia zwróciła moja uwagę, jest taka dorodna i ma ładne liście po zimie. Moja niestety co roku wiosną wygląda jak nieszczęście - dużo liści przymarzniętych i robią się takie suche.
____________________
W ogródku Iwony
PERKA 21:15, 13 kwi 2014


Dołączył: 04 lut 2014
Posty: 256
pagap - dziękuję
Niestety masz rację - wiem, że nie poprzestanę Właśnie poprzez ostatnio namiętnie "podglądanie" waszych ogrodów zapragnęłam mieś szpaler hortensji, ........... no i posadziłam wczoraj kilkanaście sztuk. Głównie Anabelle, ale jest też Europa, Nikko Blue, Romance miałam już w zeszłym roku.
Na zdjęciu to właśnie maleńka Anabell , ale przecież urosną ...


Proszę Was o radę - wczoraj się dowiedziałam od sąsiadki, że super patentem na zakwaszanie ziemi dla hortensji (już dojrzałych) jest "mikstura" - chleb rozmoczony wodą, po 2-3 dniach jak już rozmoknie podlać krzewy. Czy ktoś z was takie coś stosował? Jeżeli tak to z jakim skutkiem? Jakie macie inne domowe sposoby?
____________________
Moje miejsce na ziemi
Mathildis 13:18, 14 kwi 2014


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
PERKA napisał(a)
pagap - dziękuję
Niestety masz rację - wiem, że nie poprzestanę Właśnie poprzez ostatnio namiętnie "podglądanie" waszych ogrodów zapragnęłam mieś szpaler hortensji, ........... no i posadziłam wczoraj kilkanaście sztuk. Głównie Anabelle, ale jest też Europa, Nikko Blue, Romance miałam już w zeszłym roku.
Na zdjęciu to właśnie maleńka Anabell , ale przecież urosną ...


Proszę Was o radę - wczoraj się dowiedziałam od sąsiadki, że super patentem na zakwaszanie ziemi dla hortensji (już dojrzałych) jest "mikstura" - chleb rozmoczony wodą, po 2-3 dniach jak już rozmoknie podlać krzewy. Czy ktoś z was takie coś stosował? Jeżeli tak to z jakim skutkiem? Jakie macie inne domowe sposoby?


Dobrze, że o ptaszkach myślisz i słonecznik im zostawiasz

Ja zakwaszaniem nie muszę się martwić bo sosny same mi zakwaszają, wręcz odwrotnie muszę pamiętać by na jeiseń trawnik zwapnować i niektórym roślinkom dolomitu podsypać
Sposobu z chlebem nie znam
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Ivvvona 21:49, 14 kwi 2014


Dołączył: 27 sty 2014
Posty: 4774
Nie słyszałam o tym sposobie z chlebem. Moje hortensje podlewam magiczną siłą substrala - specjalna do hortensji. Ale takie młode, dopiero wsadzone to się raczej nie nawozi, bo można spalić korzenie. W pierwszym sezonie powinno im wystarczyć to co mają w podłożu - też dostosowane do potrzeb hortensji. Poszukaj na forum wątków albo artykułów o uprawie hortensji, tam jest sporo informacji. Pozdrawiam
____________________
W ogródku Iwony
PERKA 22:05, 15 kwi 2014


Dołączył: 04 lut 2014
Posty: 256
Iwonko, bardzo dziękuję za podpowiedź. Mam bardzo słabą ziemię - w zasadzie piasek, więc wykopaliśmy spore dołki, jakieś 50cm średnicy, i wypełniliśmy ziemią do roślin kwaśnolubnych. Też tak myślę, że na razie maleństwa niech podrosną, a ten temat z chlebem to tak na przyszłość...
____________________
Moje miejsce na ziemi
Gocha 00:01, 16 kwi 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Witaj Małgosiu.Ogród piękny i jak dużo w nim już zrobiliście.Pies pasterski cudny, przydałby mi się taki co rozprawia się z nornicami- mam ich cała kolekcję a moja sunia - owczarek niemiecki- tylko podkopuje róże ale nigdy nie znalazła żadnego szkodnika. Mahonia piękna taka kwitnąca ale ja swoją mahonię zawsze przycinam na krótko na wiosnę i nie zakwita mi już ale ma później piękne liście i cały krzew jest piękny i zdrowy. Pozdrawiam.
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies