Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje miejsce na ziemi

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje miejsce na ziemi

AgnieszkaW 22:29, 05 maj 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Gosiu, pooglądałam sobie fotki Twojego ogrodu - to jest to, co lubię. Natura, ale trochę uporządkowana. Łan lawendy ślicznie zakomponowany, jaką masz odmianę?
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Anabell 00:45, 06 maj 2014


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Witaj Perko - wreszcie dotarłam do Twojego wątku, ogród jest wielki. Dobre są porównania wcześniejszych ujęć. Planowanie dobrze Ci wychodzi.
Skrzynie z pomysłem ułożone, ja porównuję do małych basenów, co ten Kondzio ma za skojarzenia? każdy widzi jak chce. Pozdrawiam.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Jag_58 07:21, 06 maj 2014


Dołączył: 17 lut 2014
Posty: 2599
PERKA napisał(a)
Bardzo dziękuję za propozycję, nad tym głogiem dwuszyjkowym Paul's Scarlet nawet się zastanawiam, od czasu kiedy pisałaś o planach na swoją rabatę. Sumaka się obawiam, bo jest bardzo ekspansywny i puszcza kłącza podziemne, ale ładny jest nie ma co, zwłaszcza jesienią...
Judaszowiec wpisuję na listę do rozpatrzenia

Małgosia z tym sumakiem jest tak ,ze nie mozna dotykać jego korzeni np przy odchwaszczaniu dziabką ,bo wtedy wypuszcza rozłogi a tak to nie jest źle ,ja na rabacie mam go 15 lat i wyglada super a zimą ma zaschnięte owocostany takie czerwonawo brunatne szyszkizrobie fote po południu
____________________
Jagoda
AgnieszkaW 07:40, 06 maj 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Jeśli chodzi o sumaka, to zwykłego nie polecam, ale odmiana "Tiger Eyesr' jest o wiele piękniejsza i mniej ekspansywna od zwykłego gatunku. "Świeci' w ogrodzie, szczególnie jesienią.
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
margaretka3 13:00, 06 maj 2014


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
PERKA napisał(a)
Jako totalny laik w temacie szkodników proszę o radę, na wielu drzewkach i krzewach znalazłam takie "widoczki"

białe pajęczyny które zwijają listki, oplatają gałązki

co mam z tym zrobić? Opryskać? Jeżeli tak to czym? Zbierać ręcznie, czy po prostu zostawić ?


Hej! Podziwiam Twój ogród, piękny. Zachwyciłam się zakątkiem ze skrzyniami i lawendą! Cudny!
Według mnie ten szkodnik to nie przędziorek, ten tworzy pajęczynkę ledwo widoczną na spodzie liści, trzeba się dobrze wpatrzeć, żeby go dojrzeć. A czy w tych pajęczynkach są gąsienice? Jeśli tak, mógłby to być namiotnik jabłoniowy.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Pszczelarnia 16:46, 06 maj 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
PERKA napisał(a)
A teraz kila zdjęć które ucieszyły zmęczoną ogrodniczkę.



Witaj, znasz nazwę tego lilaka-bza?

Bardzo podoba mi się Twój pies pasterski i jego poczynania. Oraz warzywnik. Pokażesz go jeszcze?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
PERKA 22:22, 06 maj 2014


Dołączył: 04 lut 2014
Posty: 256
Agnieszka - bardzo się cieszę, że Ci się podoba i to mówisz Ty - która "góry" przenosiła, jestem stałą bywalczynią w Twoim ogrodzie, mało trawy nie wydeptałam, doceniam te słowa to naprawdę budujące. Lawenda to odmiana HIDCOTE BLUE STRAIN, w lutym rozsyłałam nasiona chętnym na O, jak zbiorę z kolejnego sezonu z chęcią się podzielę

Hania - moja kolejna liderka cieszę się, że Ci się podoba, tym bardziej, że jeszcze kilka lat temu nie miałam pojęcia nic o roślinkach Skojarzenia Kondzia? Kto wie, może miał gorszy dzień?
A jak Twoje zdrówko?

Jagoda, Agnieszka - z tym sumakiem to muszę przemyśleć, wiecie..... chciałabym ale się boję

Małgosia, dziękuję za poradę, gąsienic nie widziałam tylko duże czarne pająki - to chyba jednak te dziadygi! przepędzam je jak tylko widzę bo hamują wzrost młodziutkich liści.

Ewa - nazwy lilaka niestety nie wiem, wszystkie które mam są zdobyczne, głównie od mamy która z kolei też od kogoś dostała, ..... ale jak będę u niej to pooglądam krzaczki czy czasem nie idzie jakiś odrost


____________________
Moje miejsce na ziemi
Jag_58 13:24, 07 maj 2014


Dołączył: 17 lut 2014
Posty: 2599
Małgosiu wstawiłam fotkę tego sumaka u siebie ,pozdrawiam
____________________
Jagoda
asiach 22:36, 10 maj 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
margaretka3 napisał(a)


Hej! Podziwiam Twój ogród, piękny. Zachwyciłam się zakątkiem ze skrzyniami i lawendą! Cudny!
Według mnie ten szkodnik to nie przędziorek, ten tworzy pajęczynkę ledwo widoczną na spodzie liści, trzeba się dobrze wpatrzeć, żeby go dojrzeć. A czy w tych pajęczynkach są gąsienice? Jeśli tak, mógłby to być namiotnik jabłoniowy.


Wydaje mnie się, że to jest przędziorek
Poczytaj i porównaj z tym co masz na roślinie. Zobacz czym mozna zwalczyć
http://www.swiatkwiatow.pl/poradnik-ogrodniczy/przedziorek--jak-pozbyc-sie-szkodnika-id80.html
Pozdrawiam i życzę powodzenia w walce ze szkodnikiem
PERKA 20:05, 11 maj 2014


Dołączył: 04 lut 2014
Posty: 256
Asiu, dziękuję, wyczytałam, że może pomóc Cascade 050 EC czy Nissorun., Talstar oraz Mitac 200 EC. Jutro wybieram się do ogrodniczego...
____________________
Moje miejsce na ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies