Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje miejsce na ziemi

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje miejsce na ziemi

asica 19:53, 21 kwi 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3824
Witaj. Zainteresował mnie sposób zakwaszania gleby chlebem. Mam sporo roślin kwaśnolubnych, może warto skorzystać. Zawsze jakiś chleb w domu zostaje.
Choć z naturalnych sposobów zakwaszania gleby, lata temu, mojemu tacie, ktoś polecił lać pod rododendrona ocet. Ilości octu nie pożałował, oczywiście krzak tego nie przeżył
Hortki urosną. One szybko rosną i szybko się krzewią.
Ja do hortensji i roślin kwitnących (róże i kwiaty balkonowe) stosuję magiczną siłę substrala, stosowaną co 2 tygodnie przez cały okres kwitnienia. Wiem, że kwitnienie wymaga sporych dawek składników odżywczych.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
PERKA 22:33, 21 kwi 2014


Dołączył: 04 lut 2014
Posty: 256
Oj, octu to bym się bała stosować! Ryzykant z Twojego taty, że się nie bał ?
Skoro już dziewczyna z za miedzy powiedz jak Twoje roślinki przetrwały ostatni przymrozek? U mnie oberwał orzech, hortensja "Romance" no i niestety - magnolia .... z żółtej stała się czarna Jak u Ciebie?
____________________
Moje miejsce na ziemi
asica 15:38, 24 kwi 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3824
Hortensje ogrodowe trochę podmarzły; magnolie o dziwo nie. I hortensje krzewiaste typu anabelle też dają radę, nic im nie jest. Trzęsę się tylko o pomidory i warzywa, 6 razy rano i sześć razy wieczorem kursuje do szklarni z inspektami, ogórki już mają zawiązki owoców, szkoda by mi ich było bardzo.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
PERKA 22:27, 24 kwi 2014


Dołączył: 04 lut 2014
Posty: 256
asica,
To nieźle! U mnie wyszła rzodkiewka i kiełkuje sałata - ale na grządkach, czyli w skrzynkach. Nie mam w sobie tyle samozaparcia jak Ty - gratulacje Wczoraj po raz pierwszy zastosowałam nasiona na taśmie - marchewkę. Sama jestem ciekawa jak to wyjdzie...
Faktycznie nie trzeba przerywać?
____________________
Moje miejsce na ziemi
asica 06:26, 25 kwi 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3824
U nie wypróbowane rok temu nasiona z taśmy nie udały się, Słabo wschodziły, dosiewałam normalne. Ale może to wina długiej zimy była. Trzeba je dużo podlewać podobno.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Ivvvona 22:03, 25 kwi 2014


Dołączył: 27 sty 2014
Posty: 4774
Ja kiedyś też siałam z taśmy, faktycznie nie trzeba przerywać, urosły nawet niezłe. Pozdrawiam
____________________
W ogródku Iwony
PERKA 23:54, 27 kwi 2014


Dołączył: 04 lut 2014
Posty: 256
Oto moje sobotnie wyczyny, chciałam jakoś upiększyć mój mini sadzik





magnolia , jeszcze przed przymrozkiem


____________________
Moje miejsce na ziemi
PERKA 00:03, 28 kwi 2014


Dołączył: 04 lut 2014
Posty: 256
Jako totalny laik w temacie szkodników proszę o radę, na wielu drzewkach i krzewach znalazłam takie "widoczki"

białe pajęczyny które zwijają listki, oplatają gałązki

co mam z tym zrobić? Opryskać? Jeżeli tak to czym? Zbierać ręcznie, czy po prostu zostawić ?
____________________
Moje miejsce na ziemi
margi 12:41, 28 kwi 2014


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
To chyba wina jakiegoś drania szkodnika,ale ja się na tym nie znam
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
Ivvvona 20:23, 28 kwi 2014


Dołączył: 27 sty 2014
Posty: 4774
Bardzo ładne te obwódki pod drzewami a do tego jeszcze wygoda przy koszeniu. Ślicznie kwitnie ta jabłoń Niestety na szkodnikach się nie znam
____________________
W ogródku Iwony
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies