Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Słoneczny ogród safikey, czyli mega dużo pracy przed nami

Pokaż wątki Pokaż posty

Słoneczny ogród safikey, czyli mega dużo pracy przed nami

safikey 12:10, 06 cze 2014


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Przypominam sie oczywiście nadal z rabatą - co by poprawić, dokupić i zmienić aby było fajnie



kilka fajnych pomysłów już jest, chciałabym aby na pewno było gęściej, więcej roślin i.... nadal totalny chaos w głowie
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
MiraR 14:41, 06 cze 2014

Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 624
Safikey podejrzyj Zieloną,świetnie sobie radzi z zakładaniem rabat u siebie,ma sporo podpowiedzi.Bardzo mi się u niej podoba A jej wątek http://www.ogrodowisko.pl/watek/3786-zielonej-ogrodniczki-marzenie-o-zielonym-ogrodzie
____________________
Toszka 15:40, 06 cze 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Safik, myślę, ze nie doceniasz ochronnej mocy żywopłotu. Bez niego co wiosnę każdego ogrodnika spotykają niemiłe niespodzianki w postaci wymarzniętych lub przemarzniętych roślin..
Te mniejsze tujki prawdopodobnie słabiej rosną nie z powodu braku słońca, a dlatego że duże drzewa są dla nich konkurencją i prawdopodobnie tam jest sucho...
Co do tej rabaty - rh nie mogą rosnąć tak blisko kostki (niby mogą, ale jak długo dadzą radę?). Mają system korzeniowy niczym naleśnik i tylko głębokości do 30cm. A najważniejsze, oddychające i żywiące roślinę korzenie ma na głębokości 3-6cm. Dokup 3 rh. będzie to lepiej wyglądać kompozycyjnie.
Za rodkami posadź hortensje (są wyższe i szybciej rosną) będą kwitły od lipca do jesieni.
Podpowiem ci a propos żurawek - kupuj po max 3 w danej odmianie. Jak o nie zadbasz to w przyszłym roku będziesz miała już min. kilkanaście sadzonek. Jak kupujesz to obejrzyj jak jest rozkrzewiona, bywa, że mają 3-5 maleńkich odrostów. Tak samo z carexami, turzycami etc. Wybieraj duże kępy i w domu możesz od razu podzielić (polecam nóż "szefa kuchni") i rozsadzić małe kępki uprzednio mieszając glebę z drobną przekompostowaną!!! korą dla rozluźnienia gleby. One to lubią.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
katarzynkak 17:35, 06 cze 2014


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
Hej Sylwia.
Dziękuję za odwiedziny

Wiesz, gdyby to był mój ogródek, to chyba bym poprowadziła linie rabat wzdłuż chodnika. Takie proste kształty.



Tam, gdzie zaczęłaś ustawiać zakupione rośliny posadź 3 szczepione na pniu wysoko trzmieliny żółte. Są tanie i fajnie wyglądają.
Na dół dużżżżo lawendy, a obwódkę zrób z bukszpana.

Będzie pięknie, prosto i elegancko.

Żurawki i rh gdzie indziej się posadzi .


____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
katarzynkak 17:42, 06 cze 2014


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
safikey napisał(a)
Przypominam sie oczywiście nadal z rabatą - co by poprawić, dokupić i zmienić aby było fajnie



kilka fajnych pomysłów już jest, chciałabym aby na pewno było gęściej, więcej roślin i.... nadal totalny chaos w głowie


Widzisz Sylwka, tutaj brakuje czegoś wyższego.
Rh są ładne, ale tylko jak kwitną, a trzmielina na pniu wygląda super

Lawendy masz trochę mało.
Tam, gdzie postawiłaś żurawki-obwódka z bukszpana.
Ja obcinając starsze bukszpany narobiłam sobie sadzonek. Jak masz od kogo poobcinać, to tez sobie nasadź. Jaka oszczędność i satysfakcja

A tutaj masz rabate Danusiową. Możesz też tak posadzić, tylko zamiast cisów na pniu, dać trzmielinę- jest łatwiej dostępna i dużo tańsza.
____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
katarzynkak 17:42, 06 cze 2014


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
jeszcze fotka

____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
safikey 18:41, 06 cze 2014


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Mira napisał(a)
Safikey podejrzyj Zieloną,świetnie sobie radzi z zakładaniem rabat u siebie,ma sporo podpowiedzi.Bardzo mi się u niej podoba A jej wątek http://www.ogrodowisko.pl/watek/3786-zielonej-ogrodniczki-marzenie-o-zielonym-ogrodzie



DZięki Mira za podpowiedź...

już zaczynam czytać ten watek
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 18:48, 06 cze 2014


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
katarzynkak napisał(a)
Hej Sylwia.
Dziękuję za odwiedziny

Wiesz, gdyby to był mój ogródek, to chyba bym poprowadziła linie rabat wzdłuż chodnika. Takie proste kształty.



Tam, gdzie zaczęłaś ustawiać zakupione rośliny posadź 3 szczepione na pniu wysoko trzmieliny żółte. Są tanie i fajnie wyglądają.
Na dół dużżżżo lawendy, a obwódkę zrób z bukszpana.

Będzie pięknie, prosto i elegancko.

Żurawki i rh gdzie indziej się posadzi .




Cześć Kasiu, dzięki za masę pomysłów..
Chodnik jest zaokrąglony i lepiej chyba będzie poprowadzić linię rabaty tak zaokrąglono jak idzie chodnik tak mi się wydaje

Co do trzmieliny - to raczej dziękuję, miałam dwie posadzone na innej rabacie, zreszta nadal są - i mimo tego, że okryłam je na zimę - porządnie mi przemarzły, przycieąłam je i odbuijają ale jakoś tak się uprzedziłam...
chociaż nadal bardzo mi się pdobają, a na tej rabacie brakuje mi czegoś żółtego... może jednak to dobry pomysł


bukszpan na obwódkę niestety wogóle mi się nie podoba, więc zdecydowanie odpada

poza tym po rozmowie z M. zdecydowaliśmy, że rabata przy domu i rabata przy chodniku nie będą łączone - bo musi być wyjście na trawnik przed domem


a obwódka z żurawek zawsze mi się marzyła
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 19:00, 06 cze 2014


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Idąc za Waszymi pomysłaąmi, dokupiłam dziś 2 żółte berberysy kolumnowe i jedną przepiękną hortensję fioletową - była ostatnią w sklepie

Berberysy ustawiłam po bokach a hortensja wylądowała na środku zamiast głogownika, któy będzie posadzony poza rabatą...


mała ustawka



przed hortensją, między lawendami chciałabym posadzić jakąś niewysoką żółtą trawę - może Hakonechloa All Gold kilka sztuk???


może głogownik będzie rósł tutaj? to do przemyślenia...


a przed rh może pasowałyby turzyce np Ice dance?



a pomiędzy rh i miskantami może pasowałyby trzmieliny na pniu, które proponuje katarzynkak


co by tu jeszcze zmienić - do jutra mam czas, bo jutro jadę za zakupy roślinne i musze to wszystko jutro posadzić - po weekndzie wyjeżdżam służbowo i nic nie podziałam w ogrodzie



____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
Krakus 13:48, 12 cze 2014


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1364
safikey napisał(a)
Idąc za Waszymi pomysłaąmi, dokupiłam dziś 2 żółte berberysy kolumnowe i jedną przepiękną hortensję fioletową - była ostatnią w sklepie

Berberysy ustawiłam po bokach a hortensja wylądowała na środku zamiast głogownika, któy będzie posadzony poza rabatą...


mała ustawka



przed hortensją, między lawendami chciałabym posadzić jakąś niewysoką żółtą trawę - może Hakonechloa All Gold kilka sztuk???


może głogownik będzie rósł tutaj? to do przemyślenia...


a przed rh może pasowałyby turzyce np Ice dance?



a pomiędzy rh i miskantami może pasowałyby trzmieliny na pniu, które proponuje katarzynkak


co by tu jeszcze zmienić - do jutra mam czas, bo jutro jadę za zakupy roślinne i musze to wszystko jutro posadzić - po weekndzie wyjeżdżam służbowo i nic nie podziałam w ogrodzie






Witam,

Fajnie się zaczyna serial...zapowiada się ładny ogród...jak tam realizacja? wrzucisz jakieś foty z postępów?
____________________
Zielonym do góry...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies