Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nadzieja na piękny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Nadzieja na piękny ogród

renatamama3 08:03, 21 paź 2014


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Witam ,u Ciebie ,spędziłam w Twoim ogrodzie poranek z kubkiem kawy .Widzę ,że ogród tworzysz sama jak ja .
Pierwsze co mi się nasuneło to ,to ,żeby tegoświerka ? dołączyć do rabatki .Fajnie ,by było dosadzić thuj za huśtawkę .

____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
Agatan24 10:43, 21 paź 2014


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 995
Witam, fajnie że się u mnie zatrzymałaś na chwilę, wszystkie rady są dla mnie cenne, cały czas myślę nad zmianami gdy mam chwilkę czasu na razie planuję prace na przyszły rok i na pewno się wiele zmieni.

Dzięki za odwiedziny i lecę do Ciebie
____________________
Agata- Nadzieja na piękny ogród
Agatan24 12:23, 21 paź 2014


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 995
Jesień w domu



____________________
Agata- Nadzieja na piękny ogród
Napia 22:07, 21 paź 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
renatamama3 napisał(a)
Witam ,u Ciebie ,spędziłam w Twoim ogrodzie poranek z kubkiem kawy .Widzę ,że ogród tworzysz sama jak ja .
Pierwsze co mi się nasuneło to ,to ,żeby tegoświerka ? dołączyć do rabatki .Fajnie ,by było dosadzić thuj za huśtawkę .


Dobry ten pomysł ze świerkiem włączonym w rabatę, on teraz taki samotny na trawniku
Ale Ty masz wielki ogród Wspaniałe perspektywy
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
renatamama3 08:31, 22 paź 2014


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Agatko,też planuję prace na przyszły rok i zapisuję roślinki do kupienia ,ale u mnie prace jeszcze trwają ,wczoraj kosiłam trawnik ,podzieliłam żurawki i posadziłam .pozdrawiam
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
Agatan24 11:45, 23 paź 2014


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 995
Moja róża się nie poddaje dalej chce kwitnąć. Zaskoczyła mnie bardzo swoim szybkim wzrostem bo to dopiero jej pierwsza zima w tym roku u mnie.



A dzisiaj brzydko, ponuro i w ogóle...

____________________
Agata- Nadzieja na piękny ogród
Agatan24 11:53, 23 paź 2014


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 995
Mam do Was ogromną prośbę, wiem że to forum o ogrodach ale kto pyta nie błądzi.
Zastanawiam się nad elewacją domu, jaka by pasowała, zrobiliśmy w tym roku podbitkę w kolorze orzech i nie wiem czy to nie był błąd bo trochę się odcina od dachu. Myślałam o jakimś popielu na ściany ale pasowało by choć trochę nawiązać kolorem do podbitki bo sama ławka nie wystarczy.

Myślałam o jakimś kamieniu przy drzwiach, albo o profilach drewnopodobnych tylko nie wiem jak to wkomponować, czy zrobić całą ścianę na której są drzwi czy tylko jakąś otoczkę.

Mam nadzieję że Danusia wybaczy mi te wszystkie pytania ale dom też jest częścią ogrodu i chciałabym żeby wyglądał dobrze.








Kamień np. taki
____________________
Agata- Nadzieja na piękny ogród
Gardenarium 12:08, 23 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Z lewej strony dodaj rabatkę

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Agatan24 12:10, 23 paź 2014


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 995

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Danusiu też mam pytanie odnośnie zimowania w donicach.
Przy wejściu mam posadzone do donic tuje danica, co mam z nimi zrobić? Owinąć je czymś czy schować na zimę?


A czy przykrywać na zimę hortensje limelight?
____________________
Agata- Nadzieja na piękny ogród
Gardenarium 12:13, 23 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No patrz, a ja byłam u Ciebie jakimś cudem

Przed zimą tuje w dnoczkach podlewaj a w zimie podlewaj w okresach odwilży. Żadne owijanie, czy okrywanie nie zabezpieczy na 100 % roślin zimozielonych w donicach, mróz zrobi swoje co będzie chciał.

Jeśli chcesz je zachować, to najlepiej przesadź go gruntu a w przyszłym roku posadź nowe kompozycje, bo tuje się znudzą co roku.

Co do hortensji, nie wymaga okrywania na zimę, bo kwitnie na pędach tegorocznych, więc wiosną przytniesz i wypuści nowe i będzie kwitła. Jeśli świeżo jest posadzona w tym roku, dla spokoju sumienia możesz zrobić kopczyki z kory.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies