Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Narodziny ogrodu Eweli

Pokaż wątki Pokaż posty

Narodziny ogrodu Eweli

Marga 16:26, 24 maj 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Ale bym zjadła ciacha A dlaczego jest zielone?
Rabatkę jest za mała, jak dla mnie. Na wielkość zrobiłabym ją jak na wizualizacji skarabeusz. Wysokie koniecznie coś kwitnące.
A myślałaś, żeby dać tam lawendę lub begonię? One lubią słoneczko

____________________
Ogród dla moich synków
ewelaa74 08:32, 25 maj 2015


Dołączył: 29 kwi 2014
Posty: 857
Marga napisał(a)
Ale bym zjadła ciacha A dlaczego jest zielone?
Rabatkę jest za mała, jak dla mnie. Na wielkość zrobiłabym ją jak na wizualizacji skarabeusz. Wysokie koniecznie coś kwitnące.
A myślałaś, żeby dać tam lawendę lub begonię? One lubią słoneczko



Hej,
ciasto zielone - bo jest ze szpinakiem Ciekawostką jest to, że w ogóle go nie czuć
Co do rabaty - właśnie analizuję co i jak. Zgodnie z sugestią większości - zdecydowanie muszę ją powiększyć
____________________
Ewela - http://www.ogrodowisko.pl/watek/4489-narodziny-ogrodu-eweli
ewelaa74 13:27, 25 maj 2015


Dołączył: 29 kwi 2014
Posty: 857
A ja nadal nie mogę się zdecydować co posadzić w tym "trójkącie" :-/
Podoba mi się śliwa wiśniowa 'Nigra', tak jak zaproponował/a Skarabeusz. Tylko co pod nią? Chciałabym jakieś zimozielone ...

____________________
Ewela - http://www.ogrodowisko.pl/watek/4489-narodziny-ogrodu-eweli
skarabeusz 17:11, 25 maj 2015


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
Różaneczniki są zimozielone
____________________
Magdalena Enklawa w mieście
sylwia_slomc... 00:00, 26 maj 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Witaj Ewela, rabata zdecydowanie za mała z zimozielonych okrywowych na słoneczne miejsce i może być piasku trochę irga dammera, świetnie i szybko okrywa ciemna zieleń wiosną zakwita drobniutkimi białymi kwiatuszkami, na jesień czerwone owocki - niesamowicie dekoracyjna, z wysokich ja bym tam dała jakąś topiarę w formie bonsaia, sama możesz uformować tylko wtedy trzeba trochę czasu na końcowy efekt poczekać. A do slońca na takie stanowisko to jeszcze juka karolińska o srebrnych lub zielonych z białym pasem liściach. Tak dla kontrastu kolorystycznego. A ja osobiście dałabym na ścianie jakieś pnącze i puściła, aż na balkon. Wisterię lub aktinidię?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Juzia 16:07, 26 maj 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38555
Hej!

Na szybko napiszę...
Rabatę przy tarasie bym powiększyła na maksa...czyli od kostki do kostki czy co tam jest przy rynnie
Na środku drzewko, najlepiej kwitnące, może być śliwa wiśniowa, może być wiśnia piłkowana.
Pod ścianą domu i ścianką schodów tarasowych posadziłabym rozplenice żeby zakryć murki.

A w środku to już dowolnie.
Zimozielone to mogą być kule bukszpanowe lub cisowe, azalie. Do tego jakieś trawy lub berberysy, kosodrzewiny. Wszystko co nadaje się na słońce.

Różaneczniki raczej tam odpadają, bo za dużo słońca i ciepło od ścian domu.
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
AnnaCh 22:47, 26 maj 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Witaj Ewelino, wpadłam z rewizytą
Masz pole do popisu, zaznaczam wątek i będę podglądać Twoje poczynania.
Ciasto "leśny mech" też robię, jest pyszne, fajnie i intrygująco wygląda
____________________
Ania - Malutki pod lasem
ewelaa74 14:12, 27 maj 2015


Dołączył: 29 kwi 2014
Posty: 857
Juzia napisał(a)
Hej!

Na szybko napiszę...
Rabatę przy tarasie bym powiększyła na maksa...czyli od kostki do kostki czy co tam jest przy rynnie
Na środku drzewko, najlepiej kwitnące, może być śliwa wiśniowa, może być wiśnia piłkowana.
Pod ścianą domu i ścianką schodów tarasowych posadziłabym rozplenice żeby zakryć murki.

A w środku to już dowolnie.
Zimozielone to mogą być kule bukszpanowe lub cisowe, azalie. Do tego jakieś trawy lub berberysy, kosodrzewiny. Wszystko co nadaje się na słońce.

Różaneczniki raczej tam odpadają, bo za dużo słońca i ciepło od ścian domu.


Fajnie, że zaglądasz dzięki za podpowiedź Na tę śliwo-wiśnie się chyba zdecyduję tak czy inaczej a potem podosadzam. Tylko niech ten deszcz pada jak jestem w pracy a nie jak wracam i chciałabym pójść do ogrodu .....
____________________
Ewela - http://www.ogrodowisko.pl/watek/4489-narodziny-ogrodu-eweli
ewelaa74 14:13, 27 maj 2015


Dołączył: 29 kwi 2014
Posty: 857
AnnaCh napisał(a)
Witaj Ewelino, wpadłam z rewizytą
Masz pole do popisu, zaznaczam wątek i będę podglądać Twoje poczynania.
Ciasto "leśny mech" też robię, jest pyszne, fajnie i intrygująco wygląda


U mnie to wszyscy zdziwieni i pytają czy to ciasto jest jadalne
____________________
Ewela - http://www.ogrodowisko.pl/watek/4489-narodziny-ogrodu-eweli
lindsay80 18:11, 27 maj 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Witaj Ewelina,
rabatę koniecznie powiększ, tak jak wyznacza to kostka.
Śliwa wiśniowa Pissardi czy Nigra na środku to fajny pomysł, możesz też rozważyć np. miłorząb Mariken, do tego kulki bukszpanowe, żurawki i jakieś carexy, bo hakonechloa nie jest zimozielona i późno się zbiera po zimie, więc to chyba nienajlepszy pomysł.
____________________
Tu ma być ogród :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies