Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Narodziny ogrodu Eweli

Pokaż wątki Pokaż posty

Narodziny ogrodu Eweli

AnnaCh 10:42, 06 cze 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
No i super, trzmieliny są bardzo wdzięczne. Wczoraj przyszła mi też łopatka do kancików kurierem i może też trochę z marginesami poszaleję
____________________
Ania - Malutki pod lasem
ewelaa74 13:40, 06 cze 2015


Dołączył: 29 kwi 2014
Posty: 857
AnnaCh napisał(a)
No i super, trzmieliny są bardzo wdzięczne. Wczoraj przyszła mi też łopatka do kancików kurierem i może też trochę z marginesami poszaleję

Szlej, szalej. To jest robota, którą widać od razu
Ja dzisiaj u siebie będę kończyła kanciki, ale teraz jest tak gorąco, że nawet z domu nie wychodziny...
____________________
Ewela - http://www.ogrodowisko.pl/watek/4489-narodziny-ogrodu-eweli
ewelaa74 21:17, 09 cze 2015


Dołączył: 29 kwi 2014
Posty: 857

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Przedogródek - gotowe przykłady ładnych aranżacji

Mój przedogródek niestety wymaga sporego nakładu pracy. Na samym początku wszędzie zasialiśmy trawę i w sumie bez przemyślenia posadziłam kilka roślin. Teraz sukcesywnie będę zmieniać (taki mam zamiar)
Na chwilę obecną wygląda to tak jak na poniższej fotografii. Wszelkie uwagi i wskazówki będą cenne
____________________
Ewela - http://www.ogrodowisko.pl/watek/4489-narodziny-ogrodu-eweli
Gardenarium 21:21, 09 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przeniosłam tego posta, bo wątek przedogródek służy do pokazywania gotowych wzorów świetnych przedogródków a nie proponowania propozycji zagospodarowania.
Jakby co - wklej tutaj

http://www.ogrodowisko.pl/watek/3358-pojedyncze-pytania-na-temat-projektowania-rabat?page=337

To w sumie nie jest przedogórdek a prawie cały ogród. Najpierw należy wytyczyć linie rabat i wykroić trawnik z miejsc między roślinami. Wtedy masz rabatę i tam sadzisz rośliny a trawnik to trawnik.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:24, 09 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ewelaa74 napisał(a)
Mój przedogródek niestety wymaga sporego nakładu pracy. Na samym początku wszędzie zasialiśmy trawę i w sumie bez przemyślenia posadziłam kilka roślin. Teraz sukcesywnie będę zmieniać (taki mam zamiar)
Na chwilę obecną wygląda to tak jak na poniższej fotografii. Wszelkie uwagi i wskazówki będą cenne




____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:28, 09 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ewelaa74 napisał(a)

Oto zdjęcie, które wczoraj gdzieś się zgubiło. Widać tuje zniszczone przez psa Mam zamiar wypielić trawę i obciąć czarne części tuji, wydzielić rabatę o prostej linii oraz posadzić jakieś wyższe rośliny, które zakryją łyse pnie. Tylko nie wiem co może sobie poradzić w słabej ziemi i to jeszcze od strony południowej? Zdjęcie było robione rano i można wywnioskować że fotograf stoi od wschodu
Proszę o sugestie.




Tutaj może sobie poradzić trzmielina Emerald'n Gold, pokryje glebę i nawet wejdzie nieco na pnie, ożywi zieloności.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:29, 09 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:45, 09 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ewelaa74 napisał(a)



Wytycz jasną i konkretną linię trawnika i z tego zdejmij darń.


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:49, 09 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ewelaa74 napisał(a)
Czy ktoś może wie jak uratowąć mojeg bukszpana. Został posadzony jakieś 3 -4 lata temu. Sama jakoś go "wyprowadziłąm" w kulkę ale teraz po wiosennym cięciu wygląda słabo. Przycięty był na początku maja i górna część do tej pory się nie "odrodziła"
Czymś go polać po liściach? Czy może spryskać bo jakiś stworek się zagnieździł? Przyglądałam się ale nie widzę, żeby coś po nim maszerowało.



Bukszpan wygląda na półmartwy. Może zmarznięty i nie odbija po całości?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Marga 21:55, 14 cze 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Ewelaa, co taka cisza u Ciebie?
Pewnie teraz rozmyślasz nad propozycjami Szefowej
____________________
Ogród dla moich synków
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies