Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mały ogród Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały ogród Kasi

kasia_w 21:12, 01 paź 2014


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
dzięki Iwona
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
kasia_w 13:11, 02 paź 2014


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Małgosiu- specjalnie dla ciebie- szybki szkic zmiany rabaty z "piaskownicą" na styl Ogrodowiska Od prawej- łezka ze żwirkiem- coś w środku (?) Ławka (?) (tylko nie źródełko), przy morwie "rabata w pudrowym różu"- moja ukochana kompozycja Danusi, borówki przeniesione spod tuj na lewy skraj tej rabaty. Dalej uzupełniony ekranik z żółtego ligustra, dodatkowe dwie azalie pod miłorzębem z lewym narożniku. Co ty na to?

____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
Malgosik 17:28, 02 paź 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
kasia_w napisał(a)
Małgosiu- specjalnie dla ciebie- szybki szkic zmiany rabaty z "piaskownicą" na styl Ogrodowiska Od prawej- łezka ze żwirkiem- coś w środku (?) Ławka (?) (tylko nie źródełko), przy morwie "rabata w pudrowym różu"- moja ukochana kompozycja Danusi, borówki przeniesione spod tuj na lewy skraj tej rabaty. Dalej uzupełniony ekranik z żółtego ligustra, dodatkowe dwie azalie pod miłorzębem z lewym narożniku. Co ty na to?




Ło matko!
A czym ja sobie zasłużyłam na taką ładna linię rabaty??????
Wyszło super!
Zdolna jesteś.
A co do roślin to się nie wypowiem, bo nic nie widzę. I nic nie rozumiem. Dziś mam kiepski dzień. Na łezce by się prosiło jakieś drzewko szczepione, ale masz tam już jakieś z boku, fajnie się wkomponowało w nową, poszerzoną rabatę. Mi to się jeszcze prosi zamiast łezki kółko
Ale nie musi być. To moje skrzywienie.
____________________
Ogród na glinie
kasia_w 19:34, 02 paź 2014


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
ha ha! tylko kto to wszystko wykopie? i murki z kostki pzreniesie? Mój mąż się trochę wkurzy, jak zobaczy co przed nim. Pora urabiać powoli materiał, może do wiosny zmięknie W wolnej chwili zrobię zbliżenie na plan nasadzeń uwzględniający to, co już mam wsadzone. No bo naprawdę nie widać, jak się nie wie, co tam jest.
Kółko trochę chybna nie w moim stylu, ale w środku miłorząb sczepiony na pniu, żółciutki byłby super.
Ja też mam dziś słabszy dzień, ale jutro podobno słońce
pozdrawiam
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
kasia_w 19:37, 02 paź 2014


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
a tutaj link do mojej ulubionej rabaty- moje kolory, mój klimat
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/418-rabata-w-przypudrowanym-rozu/photos
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
Malgosik 21:56, 02 paź 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
kasia_w napisał(a)
a tutaj link do mojej ulubionej rabaty- moje kolory, mój klimat
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/418-rabata-w-przypudrowanym-rozu/photos


ja dobrze wiem o której rabatce mówiłaś w przypudrowanym różu
też lubię ten artykuł
mam nawet na podobną składniki: narazie różowy krwawnik i jeżówkę

radzę zrobić rzut całej działki i rysunek nowych rabat, by nie było kolejnego zmieniania ich granic
można te przenosiny rozłożyć na etapy, albo tylko zlikwidować obrzeża i utrzymywać trawnik na kancik
jak się sprawdzi linia trawnika (człowiek pochodzi, poogląda, poprzesadza), to wtedy dopiero zrobić obrzeża, jeśli wogóle mają być
____________________
Ogród na glinie
kasia_w 10:27, 06 paź 2014


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Małgosiu- tak pewnie, też tak myślę- trzeba rozrysować działkę całą. Nie sądzę jednak, aby udało mi się przeprowadzić zmiany w tym sezonie- skupię się teraz na ratowaniu cisów, może się uda A na wiosnę będę zmieniać zarys rabat. Myślę także, że do tego czasu, uda nam się zmienić siatkę przy drodze na ogrodzenie prawdziwego zdarzenia i będzie można przebudować także ścianę berberysową.
Obrzeża- wiem że nie koniecznie Danusia je poleca, ale ja akurat bardzo lubię te z kostki granitowej, wyglądają dość szlachetnie. Mój mąż tak się przy nich napracował, że nie mam serca ich usuwać Poza tym nie za bardzo widzę utrzymywanie kancika przy moim stylu życia i pracy pozdrawiam serdecznie
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
BarbaraM 10:44, 07 paź 2014


Dołączył: 16 lis 2012
Posty: 3701
Kasiu,poczytałam całe pismo obrazkowe.
Urzeka mnie twoje ogrodzenie i kostka na ścieżkach.
Aż się prosi o udoskonalenie linii rabat.Też mi się to rzuciło w oczy.
A poniewaz Małgosia ci to już pięknie narysowała to niewiele mam do dodania.
Ewentualnie tylko to co na tym zdjęciu.
Linią zieloną narysowałam wysokości roślin które trzeba dobrać żeby dobrze wyglądało.




____________________
ogród ogrodniczki *** ogród ogrodniczki II
kasia_w 11:03, 07 paź 2014


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
to ja rysowałam
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
kasia_w 11:06, 07 paź 2014


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
ale dzięki za wskazówki- po lewej tam gdzie wstawiłaś iglaczka na rogu działki, mam sporego miłorzęba, po prawej od drzewka kulistego (kiepsko widać) jest morwa biała pendula, a całkiem po prawej to rzeczywiście trzeba coś doadać.
dzięki)
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies