Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mały ogród Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały ogród Kasi

BarbaraM 11:11, 07 paź 2014


Dołączył: 16 lis 2012
Posty: 3701
No to wybacz.
Niewiele mam czasu stąd mój błąd.
____________________
ogród ogrodniczki *** ogród ogrodniczki II
kasia_w 11:12, 07 paź 2014


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
a ja w pracy, tak lukam na ogrodowisko- choć trochę przyjemności
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
Malgosik 12:46, 07 paź 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
BarbaraM napisał(a)
Kasiu,poczytałam całe pismo obrazkowe.
Urzeka mnie twoje ogrodzenie i kostka na ścieżkach.
Aż się prosi o udoskonalenie linii rabat.Też mi się to rzuciło w oczy.
A poniewaz Małgosia ci to już pięknie narysowała to niewiele mam do dodania.
Ewentualnie tylko to co na tym zdjęciu.
Linią zieloną narysowałam wysokości roślin które trzeba dobrać żeby dobrze wyglądało.






no właśnie ja tu nic nie rysowałam, to Kasia taka zdolna
____________________
Ogród na glinie
kasia_w 12:50, 07 paź 2014


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Hej hej Mazan! Przesadzam cisy w suchsze miejsce, czy mógłbyś zerknąć na zdjęcia bryły korzeniowej, bo nie wiem czy zdrowa jest, czy chora i czy coś aplikować ? Czy mogę teraz przyciąć zbrązowiałe pędy cisów?

I jeszcze korzystając z twoich profesjonalnych porad jeden z berberysów coś taki dziwny mi się wydaje. Czy jest chory, czy to jesień po prostu? dla porównania wstawiam zdjęcie innego berberysa rosnącego obok. Będę bardzo wdzięczna za poradę

korzenie wczoraj przesadzanych cisów:



berberys "dziwny"


i normalny

kurczę nie wiem dlaczego automatycznie mi zdjęcia obraca...
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
Mazan 18:21, 07 paź 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Kasiu, zaczynam od berberysu i mam pytanie: dlaczego "dziwny"? Że się przebarwia i zrzuca liście? Nie poczuł chwilowych nocnych spadków temperatury? U mnie połowa krzewów przez jedną noc straciła połowę swego ulistnienia i od góry widać jedynie patyki. Jesienne przebarwienia berberysów w kierunku czerwieni to norma.
Z cisami sprawa poważniejsza. Nie widzę dobrze wybarwienia korzeni, dlatego mogę jedynie podpowiedzieć, że dobrze byłoby polać je jednym ze środków: Mildex, Previcur Energy lub Aliette. To przeciw chorobom grzybowym korzeni. Przypuszczam jednak, że do tego jeszcze nie doszło, a 'kolor' mają po przebywaniu w wodzie o czym świadczy widok przerośniętego podłoża. Przycinać można jeśli to pędy są zbrązowiałe, jeśli tylko igliwie, a kolor pędów nie zmienił się - zostaw. Zrobisz to gdy będzie trzeba.

Na marginesie: rozpędziłaś się i chcesz "dogonić" Małgosik?



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
kasia_w 19:09, 07 paź 2014


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Wielkie dzięki !
Berberys- wydaje mi się dziwny, dlatego że jakby bardziej od pozostałych jesień odczuwa. Od góry już praktycznie liści nie ma, a inne mają. Ale może to tak jak z ludzmi? Jedni czują jesienną melancholię inni jakby nie
Cisy przesadzone- zobaczymy czy przeżyją. Mam Previcur Energy, podleję je.

Rozpędziłam się trochę, bo ja robotna kobita jestem Jutro wrzucę zdjęcia mojej dzisiejszej działalności.
pozdrawiam
Pokażesz swój ogród?
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
Mazan 19:59, 07 paź 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Kasiu, ogrodu w rozumieniu nie tylko tego Forum nie prowadzę. Mam jedynie luźne nasadzenia tematyczne, jak np: wiesiołek - zapylany przez ćmy, a w pobliskich ruinach przebywają nietoperze, dla których to najlepiej zastawiony "szwedzki stół". Może dlatego nie mam do czynienia ze szkodnikami, których imago to właśnie postać ćmy. Natomiast amarantus sam w sobie jest wielofunkcyjny, a teraz mam terminowe zajęcie - zbiór. Jeśli nie zrobię tego - w przyszłym roku czekać może tylko zachwaszczenie. Zresztą wielu ma problemy z szarłatem. Możliwe, że dlatego kiedyś nazwano całość "roz - MAZAN -ym" ogrodem i tak zostało, a ja zapożyczyłem nick.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Malgosik 20:11, 07 paź 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Mazan napisał(a)
Kasiu, zaczynam od berberysu i mam pytanie: dlaczego "dziwny"? Że się przebarwia i zrzuca liście? Nie poczuł chwilowych nocnych spadków temperatury? U mnie połowa krzewów przez jedną noc straciła połowę swego ulistnienia i od góry widać jedynie patyki. Jesienne przebarwienia berberysów w kierunku czerwieni to norma.
Z cisami sprawa poważniejsza. Nie widzę dobrze wybarwienia korzeni, dlatego mogę jedynie podpowiedzieć, że dobrze byłoby polać je jednym ze środków: Mildex, Previcur Energy lub Aliette. To przeciw chorobom grzybowym korzeni. Przypuszczam jednak, że do tego jeszcze nie doszło, a 'kolor' mają po przebywaniu w wodzie o czym świadczy widok przerośniętego podłoża. Przycinać można jeśli to pędy są zbrązowiałe, jeśli tylko igliwie, a kolor pędów nie zmienił się - zostaw. Zrobisz to gdy będzie trzeba.

Na marginesie: rozpędziłaś się i chcesz "dogonić" Małgosik?



Pozdrawiam


ha ha ha, to ja gdzieś gonię????
____________________
Ogród na glinie
Malgosik 20:17, 07 paź 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
kasia_w napisał(a)
Wielkie dzięki !
Berberys- wydaje mi się dziwny, dlatego że jakby bardziej od pozostałych jesień odczuwa. Od góry już praktycznie liści nie ma, a inne mają. Ale może to tak jak z ludzmi? Jedni czują jesienną melancholię inni jakby nie
Cisy przesadzone- zobaczymy czy przeżyją. Mam Previcur Energy, podleję je.

Rozpędziłam się trochę, bo ja robotna kobita jestem Jutro wrzucę zdjęcia mojej dzisiejszej działalności.
pozdrawiam
Pokażesz swój ogród?


ja mam 3 berberysy Erecta i 1 jest bardziej czerwony jesienią niż pozostałe i rośnie słabiej, chyba każdy egzemplarz ma swoje "osobiste" cechy
____________________
Ogród na glinie
Mazan 21:04, 07 paź 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Dziewczyny

Berberysy bardzo dobrze rozmnaża się z siewu i to jest przyczyną niewielkich różnic, choć charakteryzuje je powtarzalność cech. Ten warunek jest powodem "osobistych" cech, jak to ujęła Małgosik.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies