Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mały ogród Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały ogród Kasi

kasia_w 13:02, 09 paź 2014


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Cisy przesadzone, lekarstwem podlane. Na ich miejsce weszły trawy- 3 miskanty variegatus, 2 chińskie, takie zebrowe i 2 mniejsze morning light. Pomiędzy trawami a wrzosami dużo cebul tulipanów poszło. Wrzosy są trochę podniesione. Przeżyjcie wszyscy plisss...
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
kasia_w 13:12, 09 paź 2014


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Co myślicie o hebe? Bardzo je lubię, ale zauważyłam że po jakimś czasie marnieją.I nie wiem czy to mój talent sprawia czy one tak mają.
Poniżej zdjęcie hebe, posadzonych na wiosnę


a tutaj takie 2,5 letnie zdechlaki



Przy okazji- jakiś szalony kret rozrył mi pół ogrodu. Co na krety polecacie, coby nie straszyło ludzi wyglądem ?(hmm...moi sąsiedzi mają takie "urocze" odstraszacze- wiatraczki zrobione z plastikowych butelek).
A dziś rano na środku ogrodu było moje buty i rękawice- rozrzucone i potargane ! czy to pies czy wydra? Nie wiem jakim cudem wlazło do ogrodu.
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
Malgosik 14:36, 09 paź 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
kasia_w napisał(a)
Cisy przesadzone, lekarstwem podlane. Na ich miejsce weszły trawy- 3 miskanty variegatus, 2 chińskie, takie zebrowe i 2 mniejsze morning light. Pomiędzy trawami a wrzosami dużo cebul tulipanów poszło. Wrzosy są trochę podniesione. Przeżyjcie wszyscy plisss...


ładnie wyszło, a gdzie kupiłaś variegatusy?
____________________
Ogród na glinie
Mazan 17:44, 09 paź 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Kasia_w

Wszystko pięknie się prezentuje, ale nie byłbym sobą nie zwracając uwagi na coś czego jeszcze nie widać. Wie o tym Małgosik - dowiesz się również i Ty. Nie chcę jednak 'wychodzić przed szereg' dlatego jedynie wspominam o tym.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
kasia_w 18:51, 09 paź 2014


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Mazan
cóż za tajemnice... uchyl choś rąbek
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
Mazan 20:22, 09 paź 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Kasia_w

Żadne tajemnice, Kasiu, tylko uprzedzenia. Wiem dobrze, że jedynie w dzikiej naturze wszystko 'gra', natomiast podczas urządzania ogrodów tylko usiłujemy naśladować naturę, a to wymaga trochę wiedzy, a przede wszystkim praktyki. Prostym przykładem niech będzie sadzenie berberysu obok traw, lub jałowca sabińskiego w pobliżu sadu z gruszami, czy inna ewentualność - sadzenie pięcioigielnych iglastych w pobliżu porzeczek także ozdobnych. A przecież można powiedzieć, ze to, co napisałem to tylko wstęp do wstępu o zagrożeniach, nie rozwinięcie tematu.
Co się tyczy hebe. Jest taki wątek w dziale Wrzosowate - zapoznaj się. Z postów można wyciągnąć praktyczne wnioski.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Malgosik 20:31, 09 paź 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
zgaduj zgadula
ja też nie wiem
____________________
Ogród na glinie
kasia_w 12:27, 10 paź 2014


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Hej hej
Moi drodzy
Małgosiu- dzięki dziś rano zerknęłm z balkonu i stwierdziłam że muszę jeszcze jednego morning lighta przesadzić, są zbyt blisko siebie. Trawki kupiłam na Brucknera, jestem tam co rusz, mam po drodze do pracy.

Mazan- hmmm...wiedzą ogrodniczą to ja na pewno nie grzeszę...Jestem tylko amatorką tym temacie. Coś źle połączyłam? A propos połączenia berberys + trawa- mam tak na innej rabacie, czy one się "nie lubią", przesadzić trawy? Pamiętaj- jestem zawsze wdzięczna za twoje rady
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
jola54 15:34, 10 paź 2014


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
Witaj Kasiu! Masz piekny ogródek!
____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
Mazan 15:40, 10 paź 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Kasia_w

Kasiu nie żartuj. A co się tyczy połączeń. Te, o których wspomniałem, umożliwiają pełny rozwój dwudomowej rdzy - każde zestawienie inną rdzę reprezentuje. Miałem na myśli trawy występujące u nas powszechnie, rodzime. O miskantach i ich podatności na Puccinnia graminis niewiele mogę powiedzieć, następna to hebe - roślina gleb kwaśnych. Wyższe pH podłoża to choroby wynikające z niewłaściwego stanowiska podobne /wizualnie/ do chorób wrzosów.
Jak widzisz mój punkt widzenia jest nieco inny i zupełnie czego innego muszę się spodziewać, dlatego taki był wpis: "... czego jeszcze nie widać".



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies