Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » I co dalej w moim ogrodzie ?

Pokaż wątki Pokaż posty

I co dalej w moim ogrodzie ?

Gardener27 21:55, 07 lip 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Nadrabiam zaległości Czas nie guma i nie da sie naciągnąć

Czytam że doszłoby prawie do tragedi Chwila zapomnienia i mogło sie to bardzo źle skończyć Na szczęście opanowaliście ogień

Chopin w obwódce z bukszpana podsadzony lawendą wygląda genialnie

Ja pod Ginkgo poleciłbym posadzenie żurawek w dwóch kontrastujących kolorach np Lime Marmolade z Paprika Nie wiem czy masz u siebie te rośliny ale warto je posiadać ze względu na bardzo ozdobne liście prawie przez cały rok Druga moja propozycja to turzyce np Carex comans Frosted Curls wymieszane z Rozchodnikiem okazałym lub inną byliną

Ps dziękuję za fotkę To bardzo miłe z Twojej strony

Pozdrawiam
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
jula81 22:50, 07 lip 2014


Dołączył: 23 maj 2014
Posty: 769
Hogata napisał(a)


Wcale nie drogi, ale to ci już dziewczyny napisały.
Ja chcę Marikena, albo taki parasolowaty chyba pendula się nazywa.
Jak byś gdzieś spotkała to wołaj !

Jasne ,będę wołać
____________________
** I co dalej w moim ogrodzie ? ** Wizytówka - Mały ogród Julki * Julka
jula81 23:08, 07 lip 2014


Dołączył: 23 maj 2014
Posty: 769
Gardener27 napisał(a)
Nadrabiam zaległości Czas nie guma i nie da sie naciągnąć

Czytam że doszłoby prawie do tragedi Chwila zapomnienia i mogło sie to bardzo źle skończyć Na szczęście opanowaliście ogień

Chopin w obwódce z bukszpana podsadzony lawendą wygląda genialnie

Ja pod Ginkgo poleciłbym posadzenie żurawek w dwóch kontrastujących kolorach np Lime Marmolade z Paprika Nie wiem czy masz u siebie te rośliny ale warto je posiadać ze względu na bardzo ozdobne liście prawie przez cały rok Druga moja propozycja to turzyce np Carex comans Frosted Curls wymieszane z Rozchodnikiem okazałym lub inną byliną

Ps dziękuję za fotkę To bardzo miłe z Twojej strony

Pozdrawiam

Żurawek jeszcze nie mam ale w planie są turzyca frosted super ale rozchodników nie za bardzo lubię a ten okazały widziałam roznący nawet do 70cm KasiaWB na ogrodowisku pokazała jak szybko się zagęszcza i rośnie więc mój miłorząb zgubiłby się nad nim. Więc mam do wyboru albo turzycę albo żurakwki... pomysł Danusi z berberysem bordowym też mi się podoba i jak tu się zdecydować by było ładnie i fajnie
Jak mówi mój M: psadź a potem przesadź w inne miejsce jak będzie nie tak,coś dziać się musi
Napewno dobrze wyglądałby miłorząbek w kontraście .
____________________
** I co dalej w moim ogrodzie ? ** Wizytówka - Mały ogród Julki * Julka
Loosiuu 14:30, 09 lip 2014


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Liriope zginie pod miłorzębem. Znaczy się kolor liści się zleje, bo podobny. Poza tym późno kwitnie. To jest dobra roślinka gdzieś w nasadzeniach bylinowych czy trawiastych.
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
popcorn 14:45, 09 lip 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Mam pod Marikenem bordowe żurawki, fajnie to wygląda. A w żurawkach żółte narcyze, więc od wiosny jest kontrast
z berberysami też by fajnie było Tani mariken, mój kosztował 70zł + wysyłka..
pozdglądam, pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
jula81 16:14, 10 lip 2014


Dołączył: 23 maj 2014
Posty: 769
Dziś posadziłam bordowe berberysy pod Miłorzębem
____________________
** I co dalej w moim ogrodzie ? ** Wizytówka - Mały ogród Julki * Julka
jula81 16:16, 10 lip 2014


Dołączył: 23 maj 2014
Posty: 769
Potem fotka z miłorzebem a teraz Chopin i hortki

____________________
** I co dalej w moim ogrodzie ? ** Wizytówka - Mały ogród Julki * Julka
Gardener27 16:39, 10 lip 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
jula81 napisał(a)
Dziś posadziłam bordowe berberysy pod Miłorzębem


A fotki gdzie ? No gdzie się pytam ?

Horti w donicach bajeczne

Pozdrawiam
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
SylwiaKa 17:50, 10 lip 2014


Dołączył: 18 cze 2014
Posty: 138
Jula - przykro mi z powodu weekendowego pożaru. Życzę Ci żeby ręka szybko się wygoiła.
Rabaty piękne a "marikena" szczerze Ci zazdroszczę. Ale tak wiesz - pozytywnieNormalnie jak nie znajdę u siebie to się chyba w jakieś dalsze rejony wybiorę. W Rzeszowie od czasu do czasu bywam, więc może sobie też takie pięknisia upoluję.
Pozdrawiam Cię serdecznie

P.S. Czy ja też mogę prosić o link do sprzedawcy hortensji?
____________________
jula81 18:09, 10 lip 2014


Dołączył: 23 maj 2014
Posty: 769
SylwiaKa napisał(a)
Jula - przykro mi z powodu weekendowego pożaru. Życzę Ci żeby ręka szybko się wygoiła.
Rabaty piękne a "marikena" szczerze Ci zazdroszczę. Ale tak wiesz - pozytywnieNormalnie jak nie znajdę u siebie to się chyba w jakieś dalsze rejony wybiorę. W Rzeszowie od czasu do czasu bywam, więc może sobie też takie pięknisia upoluję.
Pozdrawiam Cię serdecznie

P.S. Czy ja też mogę prosić o link do sprzedawcy hortensji?

Z marikenem tak mi się udało jak mało kiedy ostatnią szt. wzięłam w szkółce a i cenowo jak widzisz jeszcze nie tak fest drogo.
Ręka się goi ale z oporem co dzień ma być lepiej ale nie widzę poprawy. Poparzenie najdłużej się goi -tak mówi leakarz.Ale mimo to dziś żurawki kupiłam 5 szt.bo takie dorodne że rozsadzać na wiosnę będę mogła i posadziłam na miejsce wrzosów. Rabata z iglakami i wrzosami robi się lżejsza z wyglądu
Pozdrawiam Sylwuś gorąco
____________________
** I co dalej w moim ogrodzie ? ** Wizytówka - Mały ogród Julki * Julka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies