Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » I co dalej w moim ogrodzie ?

Pokaż wątki Pokaż posty

I co dalej w moim ogrodzie ?

popcorn 14:56, 01 sie 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Jula, poczekam na Danusie, jak nie pomoze cos bedziemy radzic
____________________
Mój nowy ogródek
jula81 08:28, 02 sie 2014


Dołączył: 23 maj 2014
Posty: 769
Do wcześniejszych zdjęć dorysowałam plan tego swojego ogrodu
Liczę kochani na pomoc

sama rabata przy chodniku ma 1,50m szerokości.




____________________
** I co dalej w moim ogrodzie ? ** Wizytówka - Mały ogród Julki * Julka
popcorn 10:44, 05 sie 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
hej
w drugim wątku Magda napisała że brakuje u Ciebie drzew - zgadzam sie z nia!
Przy tym ladnym plocie od drogi nic nie rosnie? nie planujecie sie jakos odslonic od drogi? Nawet jesli nie, posadzilabym 3 lub 5, w zaleznosci od tego ile tam macie miejsca, drzewa - wysoko szczepione wisnie umbraculifera, lub katalpy, klony kuliste? lub (nie szzcepione) grujeczniki? Buki kolumnowe? One urosna i procz ladnego wygladu odseparuja Was troche od drogi.

Te hortensje z donic tez przed zima wypadaloby posadzic do gruntu, one docelowo duze beda, posadzilabym je przy krawedzi trawnika (po zewnetrznej), dosadzila miedzy nie miskanty a przed nie pasami zurawki (bordowe).

____________________
Mój nowy ogródek
jula81 10:59, 05 sie 2014


Dołączył: 23 maj 2014
Posty: 769
popcarol napisał(a)
hej
w drugim wątku Magda napisała że brakuje u Ciebie drzew - zgadzam sie z nia!
Przy tym ladnym plocie od drogi nic nie rosnie? nie planujecie sie jakos odslonic od drogi? Nawet jesli nie, posadzilabym 3 lub 5, w zaleznosci od tego ile tam macie miejsca, drzewa - wysoko szczepione wisnie umbraculifera, lub katalpy, klony kuliste? lub (nie szzcepione) grujeczniki? Buki kolumnowe? One urosna i procz ladnego wygladu odseparuja Was troche od drogi.

Te hortensje z donic tez przed zima wypadaloby posadzic do gruntu, one docelowo duze beda, posadzilabym je przy krawedzi trawnika (po zewnetrznej), dosadzila miedzy nie miskanty a przed nie pasami zurawki (bordowe).


Karolinko,właśnie chciałabym osłonić się od drogi i szukam pomysłu jak to zrobić,drzewa szczepione wysoko na pniu + dosadzenie czegoś by wypełnić lukę albo nieszczepione jakieś.A może coś zimozielonego od przodu?Wciąż chodzą mi po głowie cisy w nasadzone w szpalerze.
Hortensje mam w planie wysadzić do gruntu przy chodniku na miejsce tych złotych jałowców których się pozbędę.
Katalpa już rośnie w ogrodzie i czekam aż urośnie większa by ładnie ją przycinać i formować.Da cień którego potrzebuję bo dużo słońca które daje po roślinach.
Bardzo podoba mi się ten pomysł by dodać miskanty do hortensji. Tylko tam rosną żywotniki-kule,pomiędzy młode bukszpany. Trzeba byłoby wyrysawać jak zrobić nasadzenie by nie przesadzać -naście razy.Żurawki tylko ciemne bo citronelki nie dają rady w słońcu.
____________________
** I co dalej w moim ogrodzie ? ** Wizytówka - Mały ogród Julki * Julka
jula81 11:01, 05 sie 2014


Dołączył: 23 maj 2014
Posty: 769








____________________
** I co dalej w moim ogrodzie ? ** Wizytówka - Mały ogród Julki * Julka
popcorn 12:59, 05 sie 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
jula,
ja sie troche boje łączyć iglaki z krzewami i bylinami, bo w końcu iglaki nie dają rady - trzebaby te hortki posadzić tak, żeby Ci tych tujek Danica (to te?) nie zasłaniały.
nie chce Ci macic, bo ja sama mam problemy u siebie z kompozycja i nie chce Ci zle doradzic.

Od drogi u mnie jest troche jak Ty mowisz
po drugiej stronie plotu mam cisy, od srodka szpaler hortensji limelight i nad nimi wisnie umbraculifera. moze tu cos widac. Daj znac czy wywalic foty.




Od strony drogi rosna cisy, kiedys beda wysokie i rowniutkie i stworza bariere od drogi i zimozielone tlo od ogrodka, wisnie beda nad nie wystawiac korony

____________________
Mój nowy ogródek
jula81 19:17, 06 sie 2014


Dołączył: 23 maj 2014
Posty: 769
popcarol napisał(a)
jula,
ja sie troche boje łączyć iglaki z krzewami i bylinami, bo w końcu iglaki nie dają rady - trzebaby te hortki posadzić tak, żeby Ci tych tujek Danica (to te?) nie zasłaniały.
nie chce Ci macic, bo ja sama mam problemy u siebie z kompozycja i nie chce Ci zle doradzic.

Od drogi u mnie jest troche jak Ty mowisz
po drugiej stronie plotu mam cisy, od srodka szpaler hortensji limelight i nad nimi wisnie umbraculifera. moze tu cos widac. Daj znac czy wywalic foty.



Od strony drogi rosna cisy, kiedys beda wysokie i rowniutkie i stworza bariere od drogi i zimozielone tlo od ogrodka, wisnie beda nad nie wystawiac korony


Czy pod cisami masz posadzoną runiankę?
Ja runianki ma trochę i nie wiem co z nią zrobić. Gdzie posadzić.
Tak naprawdę wciąż myślę o cisach od ulicy.Taki szpaler .Ale sam cis raczej nie.Nie wiem co dodać do cisa.Mam małe cisy -takie około 20cm. Długo będę czekać aż podrosną i zaczną zasłaniać.W jakich odstępach sadzić cisy take małe by nie miały z czasem zbyt ciasno i tak by przerw dużych nie było. ?
____________________
** I co dalej w moim ogrodzie ? ** Wizytówka - Mały ogród Julki * Julka
weronika77 20:38, 06 sie 2014


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
Odpisałam u siebie o Kajtku. Też proszę o namiar na róże.
____________________
weronika77 - Bajkowy ogród weroniki, Wizytówka
Gardener27 21:00, 06 sie 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Ja bym zaproponował całkowitą zmianę kształtu rabat



Ta obwódka jaka masz wokół kostki z nasadzeniami całkowicie uniemożliwia korzystanie z trawnika i nawet jakbym był u Ciebie i chciał coś obejrzeć w koncie to miałbym opory przed deptaniem po korze Proponuję oblamówkę wokół całego ogrodzenia z obsadzeniem żywopłotowym Szmaragdy, cisy, buki Wiele jest mozliwości nie musi cały żywopłot byc jednogatunkowy Na nowych bocznych rabatach proponuję Kule bukszpanowe na planie trójkąta lub stożki cisowe Thuje Danica też znalazły by tu zastosowanie Pozostałymi iglaczkami zrobiłbym podsadzenia no i masa jeszcze miejsca na nowe rosliny

Jeszcze wypowiem sie w sprawie szmaragdów jakie masz posadzone wzdłuż siatki Chyba masz pieska bo od dołu są łyse Z nich ładnego żywopłotu nigdy nie bedzie Thuje sadzi się w odległości nawet do 0,5 m wtedy zywopłot jest zwarty i gęsty Te które posiadasz można przekopać w inne miejsce wyciąć od dołu i porobić kulki na pniu
To tylko moje sugestie i mam nadzieję że się nie pogniewasz za szczere słowa
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
jula81 22:25, 06 sie 2014


Dołączył: 23 maj 2014
Posty: 769
Oj Przemku masz rację co do rabaty która uniemożliwia wejście na trawnik.
A wczoraj był u mnie znajomy taki pasjonata ogrodów i też zwrócił mi uwagę że te szmaragdy to nie najlepsze egzemplarze są.
Nie mam pieska tylko tujki od początku takie marne były.
A gniewać się nie będę wręcz jestem zadowolona z podpowiedzi i popieram Twoje sugestie.

Zastanawiają mnie tylko te czerwone kółeczka którymi zaznaczyłeś coś - a ja nie wiem co miałeś na myśli.Ja biorę pod uwagę tam czerwone żurawki

I żeby te cisy takie drogie nie były to już jutro bym je miała ..tak się napaliłam na nie od dawna by mieć je w ogrodzie.Myślę o takich 30cm. cisach ale długo czekać będę by urosły ;/
____________________
** I co dalej w moim ogrodzie ? ** Wizytówka - Mały ogród Julki * Julka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies