Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Czarny bez (Sambucus). Jak się pozbyć czarnego bzu

Pokaż wątki Pokaż posty

Czarny bez (Sambucus). Jak się pozbyć czarnego bzu

ZbigniewG 09:37, 27 wrz 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8898
a prawda jak zwykle leży pośrodku, czyli krzaczek na niskim (lub wyższym) pieńku

najłatwiejszy do opanowania
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Gardenarium 09:37, 27 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A tak na serio to bym w ogóle czarnego bzu w ogrodzie nie sadziła zwykłego, ewentualnie o czarnych liściach lub żółtych.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
katel 22:43, 17 lis 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Bez czarny Eva, przycinany żeby trzymał w miarę wąski pokrój.

____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
katel 22:50, 17 lis 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174




____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
katel 23:05, 17 lis 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Black Tower, sadzony w tym roku, zdjęcie z czerwca, października i listopada.


Jeszcze bez (nie wiem czy czarny czy koralowy - podpowiedzi mile widziane, bo obydwie wersje już widziałam a nie wiem która prawidłowa) Welsch Gold - fatalne zdjęcie ale nie mam lepszego - mam nadzieję że w przyszłym roku będą lepsze fotki


____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Izabela 22:36, 05 kwi 2017

Dołączył: 09 lut 2013
Posty: 12
Witam planuję posadzić bez czarny BLack Beauty, z czym go posadzić, obok będzie wiąz Weredi, podsadzony będzie bez obwódką z tawuli japońskiej, ale co jeszcze do tego by pasowało? JAkie roślinki? Ewentualnie jakie jeszcze drzewko z koroną niewielką by pasowało np wiśnia osobliwa?
____________________
sunshine 10:11, 07 cze 2017

Dołączył: 07 cze 2017
Posty: 6


Cześć,

Zaczynam dopiero przygodę z ogrodem, w tym roku pierwsze nasadzenia.

Bardzo podobają mi się bzy czarne Black Beauty, a jeszcze bardziej Black Lace ze względu na listki podobne do klonu palmowego, ładne różowe kwiaty na ciemnym tle i łatwość w uprawie zwłaszcza dla początkujących.

Wydawało mi się, że najlepiej ten bez będzie komponował się żółtymi roślinami i tak nasadziłam go obok tawuł Gold Flame, Golden Carpet i żółtego berberysu Golden Rocket. Teraz wydaje mi się za dużo tego żółtego..

Bardzo ładnie wygląda u Katela obok tej czerwonej krzewuszki ( jak się nie mylę ) ale mam jeszcze szansę dosadzić przed modrzewiem. U mnie jest z lewej strony czerwona róża, tylko kiedy ona zakwitnie.. I ten fioletowy też pasuje ( u Katela ) ale nie wiem co to jest, chociaż do żółtego to raczej czerwony i fioletu raczej już nie dodam.
OlaKa 10:04, 12 kwi 2021

Dołączył: 21 sty 2021
Posty: 13
Mam pytanie do posiadaczy czarnego bzu: jak w praktyce z jego zapachem? Przymierzam się, żeby posadzić u siebie, w pobliżu hamaka / huśtawki dla dzieci, ale jak przeczytałam, że zapach bywa nieprzyjemny, to teraz się waham...
Anda 18:53, 15 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
OlaKa napisał(a)
Mam pytanie do posiadaczy czarnego bzu: jak w praktyce z jego zapachem? Przymierzam się, żeby posadzić u siebie, w pobliżu hamaka / huśtawki dla dzieci, ale jak przeczytałam, że zapach bywa nieprzyjemny, to teraz się waham...


Mam bez czarny Black Beauty 2m od tarasu. Zapachu nie ma.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
OlaKa 15:06, 16 kwi 2021

Dołączył: 21 sty 2021
Posty: 13
Anda, dzięki za odpowiedź
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies