Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na glinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na glinie

victoriagos 16:50, 06 lip 2014

Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 455
a co to są szpeciele ?


Byłaś u mnie - odnośnie trawki
Juzia dała propozycję co to za trawa, z opisu wynika że lubi słoneczko i strefę bagienną - chyba powinna mieć w tym miejscu ok
a może to coś innego ?
____________________
Siejsko czarodziejsko
Malgosik 20:25, 06 lip 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
victoriagos napisał(a)
a co to są szpeciele ?


Byłaś u mnie - odnośnie trawki
Juzia dała propozycję co to za trawa, z opisu wynika że lubi słoneczko i strefę bagienną - chyba powinna mieć w tym miejscu ok
a może to coś innego ?


mój carex elata aurea wygląda identycznie, tylko jest żółty
lubi bagniście, przy wodzie i mokro, ale na słońcu się przypala i twój też ma takie brązowawe pasma jakby od nadmiaru słońca, to tak na moje oko

szpeciel pordzewiacz grabowy to taki szkodnik, mam zahamowanie wzrostu i liście przypominają właśnie jego żerowanie, jak szybko nie zadziałam, to mi grab nie przeżyje, samice żerują o wczesnej wiosny, a objawy są dopiero na początku lipca niestety, kupiłam razem z drzewem zapewne

robię dziś herbatkę tymiankową na szkodniki, będę pryskać
____________________
Ogród na glinie
Mazan 12:13, 07 lip 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Malgosik, zastanawiam się w jakiej wystąpić roli. Zdecydowałem, że będę tym złym, który czepia się nawet bez powodu.
Zaznaczyłem już w innym wątku, że radę to sobie dasz, ale zapytam: czy lubisz dodatkowe nakłady - obojętnie jakie - wg mnie to tylko zbędny wysiłek. Ogród prezentuje się 'prawie doskonale', ale tylko "prawie". Widzisz - już zacząłem. Nie mogę się powstrzymać. Wiesz przecież - i do tego dążysz - że uroda ogrodu zależy nie tylko od projektu urządzeniowego, lecz może bardziej od zdrowia roślin. Jeśli nieodpowiednie podłoże - zaznacz na planie jak je przystosować - to o połowę mniej późniejszych kłopotów. Wymienię jeden: funkie to rośliny cienia, a u Ciebie dostały wystawę słoneczną - nie szkoda Ci ich?
Mógłbym tak bez końca, ale i granica smaku gdzieś pewnie istnieje(?).



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Malgosik 12:25, 07 lip 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Mazan napisał(a)
Malgosik, zastanawiam się w jakiej wystąpić roli. Zdecydowałem, że będę tym złym, który czepia się nawet bez powodu.
Zaznaczyłem już w innym wątku, że radę to sobie dasz, ale zapytam: czy lubisz dodatkowe nakłady - obojętnie jakie - wg mnie to tylko zbędny wysiłek. Ogród prezentuje się 'prawie doskonale', ale tylko "prawie". Widzisz - już zacząłem. Nie mogę się powstrzymać. Wiesz przecież - i do tego dążysz - że uroda ogrodu zależy nie tylko od projektu urządzeniowego, lecz może bardziej od zdrowia roślin. Jeśli nieodpowiednie podłoże - zaznacz na planie jak je przystosować - to o połowę mniej późniejszych kłopotów. Wymienię jeden: funkie to rośliny cienia, a u Ciebie dostały wystawę słoneczną - nie szkoda Ci ich?
Mógłbym tak bez końca, ale i granica smaku gdzieś pewnie istnieje(?).



Pozdrawiam


Witaj u mnie

Zgadzam się, ale powoli z tym zdrowiem.
Narazie cienia nie ma w ogrodzie, a funkie rosną gdzie było przekopane, bo gdzieś musiały zimować. Dodatkowo w tym miejscu słońce jest dość krótko i narazie żadnego przypalenia nie ma

Myślisz że tego miłorzęba mogłabym potraktować kredą z octem?
____________________
Ogród na glinie
Mazan 12:42, 07 lip 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Jeśli zrobiłaś - tak. Herbatka jest również pomocna w walce z chorobami.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Malgosik 13:08, 07 lip 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Mazan napisał(a)
Jeśli zrobiłaś - tak. Herbatka jest również pomocna w walce z chorobami.



Pozdrawiam


Kredy jeszcze nie kupiłam, ale herbatka dziś wieczorem będzie gotowa.
____________________
Ogród na glinie
Mazan 13:31, 07 lip 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Już nawet podałem, że dobra kreda jest w naturalnych 'kostkach dla papug' żeby mogły ścierać dzioby dostępnych w sklepach zoo. Piszę o tym dlatego, że jest problem z zakupem kredy, a od tego zależy czy preparat będzie skuteczny.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Malgosik 14:23, 07 lip 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Mazan napisał(a)
Już nawet podałem, że dobra kreda jest w naturalnych 'kostkach dla papug' żeby mogły ścierać dzioby dostępnych w sklepach zoo. Piszę o tym dlatego, że jest problem z zakupem kredy, a od tego zależy czy preparat będzie skuteczny.



Pozdrawiam

A ta Anser-kreda malarska? Piszą że produkt naturalny.
____________________
Ogród na glinie
Mazan 15:08, 07 lip 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Oczywiście, lecz nie każdy lubi czekać. Dlatego podałem alternatywę.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Malgosik 10:08, 08 lip 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Zrobiłam wczoraj opryski z herbatki tymiankowej, ale niestety w nocy lało.
Dziś robota od nowa....
____________________
Ogród na glinie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies