Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na glinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na glinie

Malgosik 13:38, 11 lip 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Dodałam jeszcze na rogu trawę, a lawendę to sobie trzeba wyobrazić





Ten widok wysokiej wiśni jest najstraszniejszy tylko jak się przy niej stoi, s tej perspektywy, bo z dala na tle domu wygląda ok. Dom wysoki, a to w końcu drzewo....
____________________
Ogród na glinie
Malgosik 13:49, 11 lip 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
I jeszcze jedna koncepcja. Powrót do zawijaska, wiśnia poszła na lewo i doszły 2 trawy, tylko byłyby mniejsze, jakaś stipa pionowa. Przed nimi lawenda.


____________________
Ogród na glinie
Malgosik 13:52, 11 lip 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Czytam, że lawenda kwitnie w drugim roku, czyli moja chyba nie zakwitnie....
____________________
Ogród na glinie
Malgosik 21:41, 11 lip 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Decyzje już zapadły. Wiśnia posadzona, bukszpany i jeszcze coś....
Ekobordy przygotowane, chyba jutro zostaną ostatecznie docięte i przymocowane. Lawenda rozstawiona. Zdjęcia wkrótce.
____________________
Ogród na glinie
nicol21 19:50, 12 lip 2014


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10322
Widzę że się spóżniłam. Mi się wiśnia podoba, ale tak jak jest asymetrycznie.

Lawenda trochę mała żeby zakwitła w tym roku, ale niech zbiera siły na następny rok

Kulki buksikowe - będzie 1 czy ze 2-3 w różnych rozmiarach? tzn 2 różnych rozmiarach?


aaaa fajnie wygląda z tymi trawami. ładne egzemplarze kupiłaś!
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Malgosik 23:50, 12 lip 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
nicol21 napisał(a)
Widzę że się spóżniłam. Mi się wiśnia podoba, ale tak jak jest asymetrycznie.

Lawenda trochę mała żeby zakwitła w tym roku, ale niech zbiera siły na następny rok

Kulki buksikowe - będzie 1 czy ze 2-3 w różnych rozmiarach? tzn 2 różnych rozmiarach?


aaaa fajnie wygląda z tymi trawami. ładne egzemplarze kupiłaś!


No wiśnia już rośnie i symetrycznie, bo na środku zakola, ale w sumie nie jest symetrycznie, bo cała ta rabata nie jest symetryczna. Tak mi w realu wyglądała lepiej. Te trawy to tylko przymiarka, rosną u mnie w doniczkach narazie, ale tutaj będą za wielkie, bo dopiero puszczą kłosy i wyskoczą do góry jeszcze. To jest Miskanthus sinensis Graziella.

Przemyślałam sprawę i najlepsze byłyby miskanty Morning Light. Rosną max 1,2 m, czyli nie będą za wysokie, nie kwitną i jest szansa że nie przemarzną jak stipa.

A co do kulek, to w planie są/były 2 w różnych rozmiarach i trzecia na pniu. Ale w tej chwili jest już posadzona sosna na pniu i przy niej sosna prawie kulka przy ziemi. Są kamienie i bardzo mnie kusi, by tam jeszcze posadzić takie różowe, drobniutkie goździki jak gipsówka, które będą się przewieszać z tych kamieni (wyłowionych z Morza Śródziemnego).
____________________
Ogród na glinie
Malgosik 00:23, 13 lip 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Ubolewam nad tym, że mam takie małe bukszpany i długo trzeba będzie czekać na ładny ekranik. Jakby mi się udało kupić większe......
Ale narazie i tak nie mam czym po nie jechać.
Ekobordy umocowane, ziemia podsypana gdzie trzeba, trawa dosiana. Teraz podlewanie

Tutaj dzisiejsze, robocze fotki:





Żwirek przy tarasie jest głębiej, więc narazie oddziela go folia. Jak już wysypiemy żwir na całej rabacie, folię usuniemy.

____________________
Ogród na glinie
Malgosik 00:28, 13 lip 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Ziemię rozluźniliśmy, ale zastanawiam się, czy jak będę sadzić lawendę, nie przemieszać jej jeszcze w dołku ze żwirkiem. Muszę poczytać.
____________________
Ogród na glinie
Malgosik 00:29, 13 lip 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Dla zainteresowanych:
te ekobordy, które kupiłam bardzo ładnie kształtują się w półkole.
____________________
Ogród na glinie
Madzenka 09:27, 13 lip 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Mi się wisnia podoba, mam dwie takie wysokie , widzę je z salonu i mi nie przeszkadza. Moze po drugiej stronie wejścia na taras posadziłabyś sobie drugą?

O bukszpanach z plantacji wiesz? Poczekaj do jesieni obkupisz się na caly ogród a one się pięknie lrzyjma. Teraz by Ci słońce spalilo.


Ps co to za trawka co rośnie w cieniu a ma taki śliczny cytrynowy kolorek?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies