Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na glinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na glinie

anabuko1 08:02, 25 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23394
Malgosik napisał(a)


Te kamciki to chyba linija robisz ??
Iryski ślicznie kwitną.Jednak im większa kępa to ładniej wydalają
I szałwie już kwitną
Moje jeszcze nie.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Malgosik 09:00, 25 maj 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Magdic napisał(a)
Cześć, właśnie projektuję swój wąski ogród przy bliźniaku. Czytam forum od kilku tygodni. Trafiłam jakoś na Twój wątek z innego wątku i... wpadłam... Przeczytałam pierwszą stronę. O tym, jak przyglądałaś się działce przez dwa lata. Zobaczyłam narysowany plan, wszystko przemyślane, linkami zaznaczone. I pierwsze realizacje z rozetą przy wejściu i bukszpanami w półkole. Podobnie to czuję, żeby tak właśnie zrobić, z planowaniem, sadzeniem z głową.

Potem przeskakuję do ostatniej strony i co widzę? Ach... kolory samymi tylko liścmi uzyskane - zakochałam się. Już wiem, co będę czytać (i oglądać) dziś w nocy.

Tymczasem wracam do rysowania mojego planu.

Niezmiernie mi miło że moje wypisywanie na coś się przydało. Jak widać proces tworzenia ogrodu trwa. U mnie nadal, choć większość jest już zagospodarowana.
____________________
Ogród na glinie
Malgosik 09:03, 25 maj 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
anabuko1 napisał(a)

Te kamciki to chyba linija robisz ??
Iryski ślicznie kwitną.Jednak im większa kępa to ładniej wydalają
I szałwie już kwitną
Moje jeszcze nie.

Bardzo dziękuję Aniu. Kancików nie ma póki co, ale przy huśtawce są ekobordy, dlatego tak prosto jest
Szałwia w ogrodzie jeszcze mi nie kwitnie. Tylko na parkingu, bo tam sporo słońca. I to taka niska jest z siewki. Podzielona narazie na 4 kępki. Przecież musi być u mnie hurtowo...
____________________
Ogród na glinie
Malgosik 16:18, 25 maj 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Dziś zakwitł pierwszy irys ciemnożółty i syberyjski.


A ciemnofioletowy, który miał być parą dla cytrynowego urósł na giganta. Cytrynowy kończy kwitnąć, a fioletowy dopiero zaczyna. Ma tylko jeden pęd kwiatowy. W pąku jest czarny. Znów będzie rozsadzanie, bo kto wiedziała że się irysy nie zgrają. W sklepie kwitły jednocześnie i miały tę samą wysokość.

____________________
Ogród na glinie
Marcin89 16:21, 25 maj 2020


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2182
Malgosik napisał(a)
Dziś zakwitł pierwszy irys ciemnożółty i syberyjski.
A ciemnofioletowy, który miał być parą dla cytrynowego urósł na giganta. Cytrynowy kończy kwitnąć, a fioletowy dopiero zaczyna. Ma tylko jeden pęd kwiatowy. W pąku jest czarny. Znów będzie rozsadzanie, bo kto wiedziała że się irysy nie zgrają.


Ta trawa to ostnica mocna 'Pony Tails'?
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Malgosik 16:29, 25 maj 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Marcin89 napisał(a)


Ta trawa to ostnica mocna 'Pony Tails'?

Chyba zwykła jest ta ostnica. Siewki mam z wymiany forumowej. Nie wiem czy to akurat ta odmiana. Widziałam Pony Tails w sklepie ładna, zieloniutką. Ale rozróżnić to je chyba po kwiatostanach pewnie można.
____________________
Ogród na glinie
Marcin89 17:02, 25 maj 2020


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2182
Malgosik napisał(a)

Chyba zwykła jest ta ostnica. Siewki mam z wymiany forumowej. Nie wiem czy to akurat ta odmiana. Widziałam Pony Tails w sklepie ładna, zieloniutką. Ale rozróżnić to je chyba po kwiatostanach pewnie można.


Właśnie w szkółce u mnie mają i malowniczo wyglądała. Już miałem brać. Tylko przeczytałem, że nie zimuje raczej. Choć niekiedy wytrzynuje pod śniegiem. Do tego wszędzie się wysiewa sama, a nie wiem, czy tak chcę.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Malgosik 06:00, 26 maj 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Marcin89 napisał(a)


Właśnie w szkółce u mnie mają i malowniczo wyglądała. Już miałem brać. Tylko przeczytałem, że nie zimuje raczej. Choć niekiedy wytrzynuje pod śniegiem. Do tego wszędzie się wysiewa sama, a nie wiem, czy tak chcę.

Teoretycznie nie zimuje. Mi jeszcze żadna nie padła po zimie. Sieje się. Ale wyrywam jak i chwasty, których i tak jest więcej.
____________________
Ogród na glinie
Marcin89 06:53, 26 maj 2020


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2182
Malgosik napisał(a)

Teoretycznie nie zimuje. Mi jeszcze żadna nie padła po zimie. Sieje się. Ale wyrywam jak i chwasty, których i tak jest więcej.


To przemyślę.
Na pewno wrócę do szkółki po rozplenicę japońską 'Hameln', może też miskanta.
To miałbym wtedy (razem z turzycą) 4 gatunki traw do ogrodu.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Malgosik 08:27, 26 maj 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Marcin89 napisał(a)


To przemyślę.
Na pewno wrócę do szkółki po rozplenicę japońską 'Hameln', może też miskanta.
To miałbym wtedy (razem z turzycą) 4 gatunki traw do ogrodu.

Jakbyś chciał, to mogę się z Tobą podzielić Miskantami. Graziellę będę jednak wykopywać i dzielić, przesadzać. Mam też Morning Light i Silbercostam. Ostatnie z brązowymi kwiatostanami, stojące prosto. Hameln Ci urośnie i sobie podzielisz. Ale widzę w sklepach 2 rodzaje tej turzycy. Jedne z długimi, przewieszajacymi się liśćmi, a drugie z dłuższymi kwiatostanami, a liście krótsze mają, bardziej sterczące. Ja mam tą drugą. Jedną sztukę.
____________________
Ogród na glinie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies