Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na glinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na glinie

Ania111 09:56, 29 maj 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Malgosik napisał(a)
Wałek z tawuł japonskich. Niestety w nogach ambrowca 2 tawuły słabiej rosną. Pozostałe muszę mocniej ciąć, a i tak wyprzedzają co chwilę te słabsze.

Hostę Patriot uwielbiam.



Małgosiu,
Hosta i brunera imponujące.
Aż trudno uwierzyć że tak im gliną służy

A co do żółtego iryska
Wygląda bajecznie
____________________
Ania Spelnione marzenie
Malgosik 11:44, 29 maj 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Ania111 napisał(a)


Małgosiu,
Hosta i brunera imponujące.
Aż trudno uwierzyć że tak im gliną służy

A co do żółtego iryska
Wygląda bajecznie

Dziękuję. Irysek pochodzi z forumowej wymiany
Zawsze poprawiam strukturę gleby, więc nie jest to już sama glina, bo nic by nie rosło chyba na niej. Ale nadal jest to gleba ciężka.
Idą na nią tony kompostu. Często na większej głębokości jeszcze nieprzerobionego i darń. Każdy fragment do obsadzenia jest najpierw dziurą dość głęboką, na dnie jeszcze wzruszoną widłami, do dziury jakaś materia organiczna idzie i jest mieszana krok po kroku z ziemią rodzimą. I tak kawałek po kawałku urządzony jest ogród. Prawie już cały.
____________________
Ogród na glinie
nicol21 19:52, 29 maj 2020


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Super połączenie irysów syberyjskich i tych żółtych!
Pamiętasz którą odmianę syberyjskich masz? Bardzo podoba mi się ta ich strzelistość
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Malgosik 08:48, 30 maj 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
nicol21 napisał(a)
Super połączenie irysów syberyjskich i tych żółtych!
Pamiętasz którą odmianę syberyjskich masz? Bardzo podoba mi się ta ich strzelistość

Dziękuję. Niestety nie wiem jaka to odmiana. Mam je z wymiany forumowej. Widziałam je teraz u kogoś, ale nie w masie, tylko pojedyncze kępy za podkładami kolejowymi na tle trawnika. Ładnie tak wyglądały.
____________________
Ogród na glinie
Malgosik 09:51, 30 maj 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Kilka szerszych kadrów. Trawa się trochę poprawiła.
Huśtawka jeszcze w tym sezonie idzie do renowacji.
Taras częściowo rozebrany, ale zdjęcia będą po robocie.


____________________
Ogród na glinie
Marcin89 10:19, 30 maj 2020


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2361
Fajnie, że masz tak dobrze rozplanowane nasadzenia, zwłaszcza te duże drzewa. Jest taki ład.

Ten jarząb wygląda dobrze, też rozważam u siebie.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Ewa777 21:58, 30 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18427
Piękne masz te szerokie kadry
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Dominika11 22:03, 30 maj 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Szersze kadry piękne
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Roocika 12:33, 31 maj 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Też mi się podoba, szczególnie pod ambrowcem
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Malgosik 17:39, 31 maj 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Marcin89 napisał(a)
Fajnie, że masz tak dobrze rozplanowane nasadzenia, zwłaszcza te duże drzewa. Jest taki ład.

Ten jarząb wygląda dobrze, też rozważam u siebie.

Dziękuję.
Nie wiem czy drzewa są dobrze zaplanowane, ale są na rabatach, każde ma jakieś swoje miejsce i nasadzenia w nogach. U nas w ogrodzie akurat drzewa to pojedyncze okazy. Bez powtórzeń.
Jarząb zwykły ładniej przebarwia liście niż szwedzki. Ale mój jest dla mnie taki inny niż okoliczne, przydrożne samosiejki.
____________________
Ogród na glinie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies