Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ewulkowy ogród pod lasem początki...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ewulkowy ogród pod lasem początki...

Katkak 11:46, 09 cze 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
pasjonatkaamatorka napisał(a)
Kasiulka takie literki mi się zawsze bardzo podobały ,kosztowały sporo dlatego na urodziny "zaspiewałam" od małzonka szanwnego wyrzynarke do drewna Teraz robię "wycinanki" sama.Mam też w sypialni nasze drewniane inicjały powieszone nad łózkiem..Super,że Ci sie podoba

Kosz druciak jest natomiast z piwnicy mojej mamy,jeszcze babcia używała go do kopania ziemniaków.Mama do tej pory nie rozumie co ja w nim widzę...hahah

Kosz druciak jest piękny, subtelny i delikatny . Kurczę, mam wyrzynarkę, ale nigdy jej osobiście nie używałam, bo szczerze mówiąc trochę przeraża mnie to urządzenie. Wydaje mi się, że zaraz sobie paluchy poodcinam .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
pasjonatkaam... 11:48, 09 cze 2014


Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 1184
Ojj tam zaraz poobcinasz...próbuj na początek na prostych liniach,do dzieła kochana!
____________________
ewulkowy ogród pod lasem-początki
pasjonatkaam... 12:53, 09 cze 2014


Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 1184
Zdjęcia naszej działki,na tą chwilę tylko fragmentaryczne.

Drzewa sadził poprzedni właściciel,pod nimi moja ulubiona Hostka

tu zaznaczyłam jak bedzie szła ścieżka ,chcę ja zrobić z "betonowego drewna" wyglada podobnie jak podkłady kolejowe

Tu jest taki pas boczny,posadziłam wierzbe Hakuro i w pobliżu liliowce które dostałam,chyba bedą zółte..dalej -obsadziłam ta niska thuję tez hostami,siedzi miedzy nimi jeden niebieski Platycodon.Za ta thują rośnie 30 letni modrzew i w odstepach dwie thujki małe .Nie wiem co dalej..Na samym końcu mam warzywnik


Tutaj z kolei jest "dziupla" w której jemy,tworzą ja dwa 30 letnie świerki.Tutaj trawa nam raczej nie urośnie..
____________________
ewulkowy ogród pod lasem-początki
pasjonatkaam... 13:05, 09 cze 2014


Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 1184
Tu jeszcze kilka zdjęć znalazłam zrobionych tuz po zakupie działki
za tymi wieeelkimi świerkami stoi domek.Ten brzydki krzak wyrwałam na pierwszym planie,tutaj bedzie wejście ,a kto juz wejdzie niech szuka domkuTen widoczny za modrzewiem nie jest mój tylko sąsiada.Póki co wejscie jest z boku działki a ja chce zeby było trochę tajemniczo...ścieżeczka ma powadzić do ukrytego domku

tutaj bok domku i za domkiem zaniedbana śliwka ale owocuje Narzędziownik bedzie przesuniety z boku domku a na jego miejscu bedzie zrobiony wjazd na auto


____________________
ewulkowy ogród pod lasem-początki
pasjonatkaam... 19:53, 09 cze 2014


Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 1184

Platycodon Astra Blue


na stanie sztuk 1
____________________
ewulkowy ogród pod lasem-początki
Edyta10 20:13, 09 cze 2014


Dołączył: 30 kwi 2013
Posty: 1277
Witaj,
fajnie że masz stare drzewa, dają klimat, domek schowany- genialny pomysł a hosty uwielbiam! czuję, że to będzie piękny, tajemniczy ogród... z twoimi zdolnościami...
____________________
Ogródek nad jeziorem
Katkak 20:29, 09 cze 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
No Ewulka fajnie . Popieram Edytę - super, że są duże drzewa I dziupla pod świerkami ekstra, taka naturalna altana. Może jakiś żwirek tam wysypiecie co by po takim piachu nie chodzić? Czyżbyś jeździła konno? Ja też potrafię
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
pasjonatkaam... 20:54, 09 cze 2014


Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 1184
Kasiu,własnie nie wiem jeszcze co tam zrobić,pewnie sypnę trawa, a potem się zobaczy,może się konwalie rozsieją bo wkopałam tam kilka ale to dalszy etap. Póki co "rozpierducha" w domku
Tu zdjęliśmy sufity bo były z brzydkiej płyty zresztą nie chcemy ich,dechy będą odświeżone ,zabezpieczone i pobielone.Dzięki temu domek wizualnie się powiększy i bedzie można w przyszłości pobudować antresolę.
KUpiłam już okno dachowe żeby wpuścić więcej swiatła..
Ogólnie ma być jasno i swojsko,będzie stary,wiejski stół który już sobie robię,a na ścianach motywy roslinne w stylu retro POdoba mi się ta pajęczyna hahaha



tu bedzie łazienka,jedyne miejsce w domku z terakotą,reszta dechy.Już kupiłam okazyjnie kafelki(9 zł za metr!!-jestem mistrzynia w łapaniu okazji) zresztą materiały budowlane to po roślinkach mój ulubiony asortyment hhaha
W kazdym razie tu bedzie podłoga i ściany w pastelowym,delikatnym błekicie
Bardzo mi się podoba ta szybka dzielona..



Teraz na łazienkowej podłodze schnie wylewka
____________________
ewulkowy ogród pod lasem-początki
pasjonatkaam... 20:58, 09 cze 2014


Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 1184
Odnośnie koni,tak razem z córką jeździmy konno
____________________
ewulkowy ogród pod lasem-początki
Katkak 22:12, 09 cze 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Domek wypowiada się super . A może pod te świerki dasz bodziszka korzeniastego? To takie przeuroczy kwiatuszek, który ma właściwości zadarniające. Ale żeby centralnie po nim nie dreptać pewnie bym jakiś żwirek, albo korę jednak sypnęła.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies