Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwórkowa rehabilitacja

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwórkowa rehabilitacja

Anda 09:47, 10 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33546
Mgduska napisał(a)


Ma prawo, poczekaj, odrośnie

Mam pytanie o orlaję - pierwszy raz mam nasionka - co z tym zrobić? Siać na rozsadę? Takie marchewkowe to lepiej do gruntu chyba? A warunki jakie? Tak myślę, że na próbę może by ją umieścić w różnych miejscach - tylko skąd wziąć te miejsca? Jak zwykle nakupiłam nasion, a teraz się głowię gdzie to upchnąć


Również siałam orlaye, ale już dwa lata temu. W zeszłym roku sama się rozsiała. Moją siałam na rozsadę, ale od razu do większych doniczek. Jakoś po 3 tygodniach albo miesiącu wzeszła Posadziłam ją na łączce początkiem maja bodajże.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
tulucy 09:55, 10 mar 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12904
Ja też siałam i potem pikowałam. Do gruntu poszła w maju. Mam nadzieję na siewki w tym roku.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Pszczelarnia 13:11, 10 mar 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
To i ja posieję orlayę na rozsadę.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Mgduska 13:36, 10 mar 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Anda napisał(a)


Również siałam orlaye, ale już dwa lata temu. W zeszłym roku sama się rozsiała. Moją siałam na rozsadę, ale od razu do większych doniczek. Jakoś po 3 tygodniach albo miesiącu wzeszła Posadziłam ją na łączce początkiem maja bodajże.


Większa doniczka oznacza większy jogurt
____________________
Sałatka pokrzywowa
Anda 14:38, 10 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33546
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
ryska 09:17, 11 mar 2020


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11629
Nallar napisał(a)
W ubiegłym roku zastipowana, a w tym zagroszkowana.
Groszki uwielbiam, nie wiem dlaczego ich nie sieję....

Cała prawda o Renacie
Jak mi to wszystko wzejdzie to będę miała czym się dzielić.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 09:19, 11 mar 2020


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11629
mira napisał(a)


Pokaż heliotropy - kiedy siałaś ?


Takie są.
Wysiew 5 luty
przepikowane


do przepikowania
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 09:22, 11 mar 2020


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11629
mirkaka napisał(a)


Przeraziłaś mnie wpisem o Hortensjach ogrodowych, nie zaglądałam do ich środków ale też mają już dość mocna rozwinięte pąki.
Pokaż heliotropy. Moje już skiełkowały, wystawiam je na zewnątrz na dzień, na noc chowam do domu. Robię tak też z sałatą, selerem korzeniowym i lewkonią. Nic jeszcze nie pikowałam

W sobotę ma być w nocy u nas -4.
Przykryję je chociaż kartonami na noc.
Heliotropy pokazałam post wyżej.
Trochę podrosną i będę uszczykiwać.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 09:25, 11 mar 2020


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11629
Temat orlai wyczerpała Ewa-Anda.
Dodam, że w tym roku nie wysiewam, bo same się wysiały.
Część już wzeszła, część pewnie wzejdzie.
Pozdrawiam
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 09:51, 11 mar 2020


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11629
Jeszcze wrzucę coś wiosennego z parapetów.
Papryki, pietruszkę i seler naciowy wykorzystany do soków w swoim drugim życiu

____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies